Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 

Mesajul lui Vrillon

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012
Am citit si am auzit ca intr-o zi (26 noiembrie 1977) un extraterestru pe nume Vrillon, reprezentant al comandamentului galactic Ashtar, a intrat pe frecventa unui post de televiziune (ITN) si a trimis un mesaj catre omenire.
Voi ce credeti, este o farsa sau chiar este cu adevarat un mesaj venit de la un extraterestru...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t7MSsdrVH80?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PopescuSilviu, 15 November 2012 - 22:32.


#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,785
  • Înscris: 09.05.2005
:) este un mesaj clar.

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,378
  • Înscris: 28.09.2009
Da, Batman.

#4
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,668
  • Înscris: 01.10.2010
Posted Image Posted Image Posted Image  mare e gradina

#5
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Intrebati-l pe respectivul Vrillon.
Daca e viu, real, ar trebui sa dea un raspuns.

#6
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,668
  • Înscris: 01.10.2010
ii puteti trimite e-mail la comandamentul intergalatic ashtar la adresa asta: [email protected]

#7
PopescuSilviu

PopescuSilviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 29.09.2012

View Postbritishpub, on 15 noiembrie 2012 - 23:13, said:

ii puteti trimite e-mail la comandamentul intergalatic ashtar la adresa asta: [email protected]

i-am trimis, si mi-a raspuns cu acelasi mesaj :o

#8
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010
Ma intreb daca se poate trata vreun subiect serios pe softpedia vis-a-vis de viata extraterestra, fenomene inexplicabile, Univers, stiinte ezoterice. Mi-au starnit curiozitatea cateva topicuri, insa peste tot pe unde am intrat, foarte multi trolei isi fac simtita prezenta si asa-zisul umor (mistocareala).

#9
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,668
  • Înscris: 01.10.2010

View Postlauris89, on 19 noiembrie 2012 - 23:05, said:

Ma intreb daca se poate trata vreun subiect serios pe softpedia vis-a-vis de viata extraterestra, fenomene inexplicabile, Univers, stiinte ezoterice. Mi-au starnit curiozitatea cateva topicuri, insa peste tot pe unde am intrat, foarte multi trolei isi fac simtita prezenta si asa-zisul umor (mistocareala).
:lol: eu zic sa dai search pe google la vrillon si ashtar si restul natiei inainte sa ne fluturi noua fenomenele inexplicabile and shit :scared:

#10
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010

View Postbritishpub, on 20 noiembrie 2012 - 00:13, said:

Posted Image eu zic sa dai search pe google la vrillon si ashtar si restul natiei inainte sa ne fluturi noua fenomenele inexplicabile and shit Posted Image

Te-ai simtit luat in "vizor", sau de ce ai simtit nevoia sa ma trimiti la google ? Stiu foarte bine despre ce e vorba, si ca fapt divers, nici nu m-am referit in mod special la acest mesaj al ITN-ului, ci la modul general. Cam toate subiectele de genul asta sunt luate peste picior, iar multe chiar ar merita discutate. La asta m-am referit, nu am "fluturat" nimic, dar... dupa cum spuneam ;)

#11
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Postlauris89, on 20 noiembrie 2012 - 00:31, said:


Te-ai simtit luat in "vizor", sau de ce ai simtit nevoia sa ma trimiti la google ? Stiu foarte bine despre ce e vorba, si ca fapt divers, nici nu m-am referit in mod special la acest mesaj al ITN-ului, ci la modul general. Cam toate subiectele de genul asta sunt luate peste picior, iar multe chiar ar merita discutate. La asta m-am referit, nu am "fluturat" nimic, dar... dupa cum spuneam Posted Image
Asta iti spun eu sigur ca nu merita discutat, fiindca respectivul extra e neserios. Nu a mai revenit.
dar daca vrei sa discutam....discutam.
Despre rapiri ce stii?Posted Image

#12
lauris89

lauris89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.05.2010

View PostNASTYPRIMUL, on 20 noiembrie 2012 - 10:46, said:

Asta iti spun eu sigur ca nu merita discutat, fiindca respectivul extra e neserios. Nu a mai revenit.
dar daca vrei sa discutam....discutam.
Despre rapiri ce stii?Posted Image

Poate ca a revenit, dar nu stim noi. La urma urmei, a evoluat si tehnologia noastra de-atunci, masuri de precautie au fost luate, pentru ca deh.. lucruri de genul asta sunt ferite de ochii si urechile intregii lumi. Asa ca sincer, nici nu avem de unde sa stim cu siguranta, putem doar sa presupunem :)
Referitor la rapiri, subiectul asta il cred cel mai putin. Cred ca suntem supravegheati de o civilizatie mult superioara (sau poate mai multe), insa in rapiri si "experimente" nu cred. Daca sunt atat de evoluati (tehnologic si chiar spiritual) incat au ajuns sa ia contact cu noi, atunci pentru ce ar recurge la metode atat de "primitive" ? :)

#13
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013

View PostNASTYPRIMUL, on 15 noiembrie 2012 - 23:01, said:

Intrebati-l pe respectivul Vrillon.
Daca e viu, real, ar trebui sa dea un raspuns.

Vrillon  e de fapt Virilion, adic Bivolaru din MISA; omul care integreaza barbatii frustrati sexual in absolut prin vaginul femeilor tinere si frumnoase.

#14
frozen_cast

frozen_cast

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 29.01.2013
http://forum.softped.../#entry12749580

#15
Oneiros

Oneiros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 04.01.2013
Vocea si muzica de fundal sunt infioratoare, dar mesajul e de...pace si iubire. Extraterestrii astia una vorbesc, si alta emit non verbal. S-a mai spus asta de fiecare data ca sunt discordanti incongruenti. Răpesc și violează femei, taie vitele cu lasere, plimbă lanternele pe cer. Recomand documentarele rumatoare:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I-vfgpxlP9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P7imP9hTs3w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acelasi mesaj dat de Vrillon l-a dat si Isus, si budistii, si islamistii. Iată că până și "extratereștrii" au același mesaj. Dar până se vor topi armele și se vor face pluguri din ele, trebuie mai întâi folosite. Așa vrea Dumnezeu.

#16
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Mai Vrillon asta nu a mai terminat cu mesajele? Ne tot ameninta ca vine prin decembrie, ca o sa faca el ce n-au facut turcii la Rovine, ca o sa vedem noi atunci ce o sa fie. Prostii. Sa stea la el acolo in pustie si sa termine cu amenintarile astea ca dau jos facaletul din cui si vai de spinarea lui daca-l prind. Ce, o fi si asta vreun pui de smecher pe acolo si nu stim noi. Oricum parerea mea e ca acest individ, daca el exista cu adevarat, e un impostor care vrea sa se dea drept D-zeu. A mai incercat sa se dea cu ceva vreme in urma rotund si a incasat-o de la romani. Eu de zei din astia falsi sunt satul pana peste cap. Adevaratul D-zeu are treburi mult mai importante decat sa viziteze o planeta de ratati retardati care nu au altceva mai bun de facut decat sa se lupte intre ei, sa omoare si sa distruga natura. Adevaratul D-zeu e preocupat acum de creearea unor lumi mai bune unde entitatile evoluate spiritual sa se dezvolte pana la atingerea perfectiunii absolute. Comunicarile esoterice pe care le-am avut cu alte entitati intergalactice, in special cu cele din Pleiade ( care s-au dovedit mai comunicative fiind mai apropiate spiritual de noi) mi-au confirmat acest lucru.

Edited by Clovis, 25 February 2013 - 02:59.


#17
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostOneiros, on 22 februarie 2013 - 14:23, said:

Vrillon  e de fapt Virilion, adic Bivolaru din MISA; omul care integreaza barbatii frustrati sexual in absolut prin vaginul femeilor tinere si frumnoase.
E totusi un topic despre un asa zis mesaj, nu despre acel personaj bivi.
Iar ai deviat de la subiect.

Asta cu mesaje pe net, de la ei, chiar ca sint prostii.
Noi de abia ne intelegem intre noi, cu netul in nas, si avem pretentia sa ne intelegem cu alte fiinte.
Al doilea clip e interesant.
am si eu o foto cu un orbs, ce reflecta lumina si a blitului, si de la un perete alb. E practic in relief. 20 cm, in fereastra. Sint manifestari  ce e posibil sa fie materiale sau o dimensiune ce nu e fizica, dar reale. Nu reflexii de la blitz. Nu toate orbs sint reflexii.

Edited by NASTYPRIMUL, 25 February 2013 - 05:23.


#18
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostClovis, on 25 februarie 2013 - 02:40, said:

Mai Vrillon asta nu a mai terminat cu mesajele? Ne tot ameninta ca vine prin decembrie, ca o sa faca el ce n-au facut turcii la Rovine, ca o sa vedem noi atunci ce o sa fie. Prostii. Sa stea la el acolo in pustie si sa termine cu amenintarile astea ca dau jos facaletul din cui si vai de spinarea lui daca-l prind. Ce, o fi si asta vreun pui de smecher pe acolo si nu stim noi. Oricum parerea mea e ca acest individ, daca el exista cu adevarat, e un impostor care vrea sa se dea drept D-zeu. A mai incercat sa se dea cu ceva vreme in urma rotund si a incasat-o de la romani. Eu de zei din astia falsi sunt satul pana peste cap. Adevaratul D-zeu are treburi mult mai importante decat sa viziteze o planeta de ratati retardati care nu au altceva mai bun de facut decat sa se lupte intre ei, sa omoare si sa distruga natura. Adevaratul D-zeu e preocupat acum de creearea unor lumi mai bune unde entitatile evoluate spiritual sa se dezvolte pana la atingerea perfectiunii absolute. Comunicarile esoterice pe care le-am avut cu alte entitati intergalactice, in special cu cele din Pleiade ( care s-au dovedit mai comunicative fiind mai apropiate spiritual de noi) mi-au confirmat acest lucru.
O data spui ca sint prostii si apoi ca ai avut relatii verbale cu ei?
Asa ceva nu am avut si nu simt nevoia.Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate