Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie
 Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...
 Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio
 Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...
 

Audi A4 B8 Tdi 143

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,443
  • Înscris: 08.12.2006
Pe bune??? Woooow...

#38
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Vremea a fost superba.Sus erau undeva la 12 grade celsius.Pacat de drum .... e cam in acelasi stadiu ca acum doua veri.

#39
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,443
  • Înscris: 08.12.2006
Am intrebat ca am auzit ca in perioada in care a fost frig prin Bucuresti acolo a nins.
Asta era urmatoarea intrebare: cum e drumul? As avea probleme (lovit pe dedesupt) cu o masina cu garda de 10cm, ampatament de 2.7m si "bot" destul de lung?
Tu pe unde ai fost, dinspre ardeal sau dinspre sud?

Edited by closchkutza, 22 October 2012 - 23:29.


#40
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Eu am facut drumul dinstre ardeal (de la Sebes).Drumul mai are ceva portiuni fara asfalt (nu foarte multe) dar pierzi mult timp la scurgerile de ape de pe versanti.Sunt portiuni unde asfaltul e taiat  din 100 in 100 de metri ca se se bage acele tuburi de drenaj pe sub drum.De mers poti merge cu orice masina..nu cred ca ai sa atingi pe jos cu ea.Am vazut chiar si un 130i cu pachet M.

#41
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Nu pierzi numai mult timp la santurile alea, pierzi si fff multi nervi si neuroni, pentru ca nu sunt cateva, gen 6-7 ci in jur de 60-70. Eu am fost tot cu o garda sport/joasa si mi-am zis ca daca nu le asfalteaza/repara...nu mai ma duc in viata mea pe acolo. Dupa un timp obosesti sa franezi la fiecare 2 secunde si incepi sa le iei mai in viteza, indiferent unde ai limita de rabdare situata, o vei depasi si masina va avea de suferit.

Edited by GunX, 23 October 2012 - 13:35.


#42
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 ajaccio, on 22 octombrie 2012 - 17:48, said:

Pacat de drum .... e cam in acelasi stadiu ca acum doua veri.

uite cum era acum patru veri  Posted Image

Attached Files



#43
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Weekend-ul asta nu a mai fost Transalpina, ci a fost zona Poiana Brasov,Paraul Rece,Sinaia.
Aparatul foto l-am lasat acasa asa ca no foto :)

#44
codico

codico

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2008
Salutare la toata lumea. Sunt nou pe acest forum si apelez la experienta si cunostintele voastre in vederae achizitionarii unui a4 B8. In principiu m am hotarat asupra acestor 3 automobile exact in ordinea aceasta:
1. http://www.autovit.r...-C26616937.html
2. http://www.autovit.r...-C26675927.html
3. http://www.autovit.r...-C26442196.html
As dori sa stiu daca isi merita bani, cum pot verifica ca km sunt reali. Nu mi doresc sa o cumpar si in scurt timp sa fie necesare investitii majore.
Sfaturile voastre sunt binevenite si va multumesc pentru suport.

#45
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Aici e Jurnal de Bord, nu sfaturi cumparare auto. ;)
http://forum.softped...cumparare-auto/

#46
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Am incaltat-o si de iarna cu 4 bucati BF Goodrich g-Force Winter pe dimensiunea 225/55/R16.
Primele impresii dupa un drum de Bucuresti : cam la fel de zgomotoase ca si cele de vara si parca o idee mai economice (clasa de consum 'C' pe eticheta)
Sunt curios de performantele pe zapada si pe sol umed...dar pentru asta mai aveam de asteptat.

#47
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002

 ajaccio, on 01 octombrie 2012 - 12:46, said:

Se pare ca am o mica problema cu masina.Simt o vibrare in volan si habitaclu intre 110 - si 150km/h.Problema mai grava e ca nu este din cauza pneurilor.Le-am echilibarat de 2 ori pana acum.
Colegii de pe clubaudi.ro spun ca ar fi vorba despre ceva brate inferioare pe fata.Ar fi existat si un TSB pentru schimbarea lor.Problema se pare ca e doar la modelele 2008 si eventual 2009.Cele din 2010 vin deja cu noile brate.Schimbarea lor e undeva la 550euro cu tot cu manopera.
Momentan nu sunt decis ,am sa dau o fuga pana la PBV2 sa vedem ce se poate face.
Ce-ai mai facut, ai mai rezolvat ceva?

#48
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Salutare colegu'

Din pacate si cu noile cauciucuri face la fel.M-am interesat la PBV2 legat de operatia de schimbare a bratelor inferioare.Costul total al operatiei este in jur de 2500 ron.
Momentan am lasat masina asa ,nu sunt sigur ca noile brate vor elimina 100% vibratiile.

#49
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
dar nu exista nici un TSB (buletin de service despre asta)?
nu s-a mai plans nimeni? nu ti-au spus ca bratele sunt total diferite, pt ca au fost reproiectate sa se inlature aceasta eroare de constructie? nici macar coduri de piese nu ti-au dat?

multumesc

#50
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Nu stiau de nici un TSB.Eu aveam noile coduri de la colegul nostru Danutz de pe club audi.

Cam astea sunt codurile si preturile aferente:
8K0407693R: 1.137,07 (TVA inclus)
8K0407694R: 1.137,07 (TVA inclus)
Manopera 300 Ron.

Problema este ca daca vibratiile nu se atenueaza raman cu banii dati.
Momentan am zis sa mai astept pentru ca nu sunt prea decis.

Edited by ajaccio, 07 December 2012 - 17:06.


#51
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Vezi ca tipul ala de pe audiclub (Dan Dinca) a platit operatiunea, a scris la Audi germania si si-a recuperat banii, insa masina lui era in in garantie.

#52
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Am incercat si eu aceiasi pasi ca si el.Am trimis mail la Audi germania..dar raspunsul a fost unul previzibil.Masina nefiind in garantie ei nu mai acopera piesele.

#53
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
Pe mine m-au trimis la o diagnoza aici in Romania dar inca nu am avut timp sa merg (tot iesit din garantie). O sa ma duc pana la urma, pt ca imi tremura si relantiul cam deranjant. Singura diferenta este ca eu pot face o stire-reportaj despre povestea asta si sa le-o trimit pe mail inainte sa o dau pe tv la noi :)

#54
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Sa ma tii la curent.Sunt tare curios cum au sa se comporte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate