Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...
 Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...
 

Sa ne facem bagajul pt camin..?

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#145
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Astept sa inceapa iar The Big Bang'ul :) Cel mai fain serial dupa Friends :X

#146
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postmihay93, on 07 septembrie 2012 - 10:58, said:

Eu la friends mă uit acum.Sunt la sezonul 5.Mie îmi place mai mult de Monica.Posted Image
Iar ca seriale la general am peste 20 urmărite.Am nevoie de net bun la facultate ca să pot ține pasul cu episoadele când apar.
Da , si monica e tare :D

Eu cred ca o sa-i fac vizite sorei mele ca sa prind episoadele la seriale.Mai ales ca cele care-mi plac si le astept(dexter , game of thrones etc) apar cand o sa fiu la facPosted Image

#147
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View PostCorupt, on 07 septembrie 2012 - 10:52, said:

Ziva Posted Image

Ziva...Posted Image

#148
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postmihay93, on 07 septembrie 2012 - 10:58, said:



Phoebe e dusă cu pluta.Chandler e cel mai amuzant din toți.Juliee încearcă și Lie to me.
De asta e si amuzanta .Mie si joey mi se pare amuzant(dupa sez 7 incepe sa fie ).
L-am vazut deja :D

#149
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008

View Posttzaq93, on 07 septembrie 2012 - 11:00, said:

Astept sa inceapa iar The Big Bang'ul Posted Image Cel mai fain serial dupa Friends :X
Alt serial foarte frumos de comedie e How I met your mother. Barney is the best.Posted Image

#150
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-b44CdG_5TY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce amuzant a mai fost episodul asta

#151
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008

View PostJuliee, on 07 septembrie 2012 - 11:06, said:

Ce amuzant a mai fost episodul asta
Da,şi multe altele.Posted Image Din păcate celelalte personaje mai ales Ted nu erau la fel de amuzante.

#152
PsPSuceava

PsPSuceava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.01.2009
The0nly0ne - pentru ei nu mai e speranta, nu toti merita o a doua sansa. Daca erau inteligenti, se reprofilau de mult. Sunt si oameni de 50-60 de ani foarte realizati . Cat despre greseala de gramatica, imi pare rau, nu sunt un as in domeniu, din pacate si imi asum asta. Dar cred ca e si vina sistemului de invatamant ca nu baga ceva gramatica si in liceu.

qew - Nu ma dau mare. Am si eu prieteni care au bani, 90% din ei sunt la management si nu au invatat o zi in viata lor si nici nu au de gand sa faca asta. Si asta e o mare problema, pentru ca multi dintre oamenii de afaceri dau de mancare la MULTI oameni, ma refer mai ales la cei cu fabrici, care produc valoare si daca odrasla lor incapabila nu o sa fie in stare sa le duca mai departe afacerile, oamenii aia o sa isi piarda joburile... Daca nu ai studii superioare, pai scuza-ma, ambii mei parinti au terminat Carol Davila, nu au taiat frunze la caini in timpul scolii si nici eu nu am de gand sa fac asta.


Apropo, nu vi se pare ca nu prea se mai scot seriale bune Posted Image? Adica inafara de Suits/Boss, altceva nu prea stiu nou si sa fie bun...
Eu dorm de sparg si citesc mai mult, ca m-am plictisit de seriale si evident, astept facultatea. A si m-am reprofilat pe filme, am descarcat top 5 de la Al Pacino, Robert De Niro si George Clooney

Apropo, vad ca deja topicul asta creste cu viteza celui cu BAC-ul Posted Image) Ce inseamna secolul vitezei.

Edited by PsPSuceava, 07 September 2012 - 11:41.


#153
mihay93

mihay93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 03.11.2008
Sunt seriale bunişoare şi în prezent dar depinde ce genuri îţi plac.Sunt destule la care să ai ce vedea: game of thrones,dexter,breaking bad ş.a.

Edited by mihay93, 07 September 2012 - 11:46.


#154
PsPSuceava

PsPSuceava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.01.2009

View Postmihay93, on 07 septembrie 2012 - 11:45, said:


Sunt seriale bunişoare şi în prezent dar depinde ce genuri îţi plac.Sunt destule la care să ai ce vedea: game of thrones,dexter,breaking bad ş.a.

Pai astea nu sunt noi... Posted Image
Articolul despre camin prea prezinta caminul ca o inchisoare federala :))

Edited by PsPSuceava, 07 September 2012 - 11:52.


#155
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Posttzaq93, on 07 septembrie 2012 - 10:56, said:

Daca iti place acest gen de seriale iti recomand si JAG (justitie militara). In JAG se vb si de NCIS. Practic dupa ce NCIS analizeaza un caz vine randul celor de la JAG sa expuna cazul in fata unor judecatori. Posted Image
Interesant. Mersi :cheers:

View PostPsPSuceava, on 07 septembrie 2012 - 11:37, said:

A si m-am reprofilat pe filme, am descarcat top 5 de la Al Pacino, Robert De Niro si George Clooney
Daca nu ai vazut inca iti recomanda: Once upon a time in America, A Bronx tale, The Godfather, Goodfellas, Heat
Am auzit ca si Scent of a Women e fain, dar inca nu am apucat sa-l vad.

#156
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View PostPsPSuceava, on 07 septembrie 2012 - 11:37, said:




Apropo, nu vi se pare ca nu prea se mai scot seriale bune Posted Image? Adica inafara de Suits/Boss, altceva nu prea stiu nou si sa fie bun...
Eu dorm de sparg si citesc mai mult, ca m-am plictisit de seriale si evident, astept facultatea. A si m-am reprofilat pe filme, am descarcat top 5 de la Al Pacino, Robert De Niro si George Clooney

Apropo, vad ca deja topicul asta creste cu viteza celui cu BAC-ul Posted Image) Ce inseamna secolul vitezei.
Nu e vb ca nu apar noi bune..dar daca cele vechi ce inca se filmeaza sunt ok eu zic ca merge.
Game of thrones e nou si e fooarte bun.Ma rog , conteaza genul MULT!


:( Ultima fraza mi-a amintit ca azi imi iau modemul si adio net.Posted Image

#157
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009

View PostPsPSuceava, on 07 septembrie 2012 - 11:37, said:

The0nly0ne - pentru ei nu mai e speranta, nu toti merita o a doua sansa. Daca erau inteligenti, se reprofilau de mult. Sunt si oameni de 50-60 de ani foarte realizati .

SUnt putini oameni care s-au reprofilat la 60 de ani si au succes. Majoritatea care acum mor de foame erau ingineri, tehnicieni etc in industria grea a Romaniei. Cum asta s-a dus pe p**a dupa '89, nu mai au ce face. Crezi ca e usor, de exemplu, ca dupa ce tu o viata intreaga ai lucrat in industria extractiva sa te reprofilezi?

#158
PsPSuceava

PsPSuceava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.01.2009
Pai aia putini, sunt aia care erau buni si capabili, ca doar nu crezi ca majoritatea sunt cei capabili. :))

Si hai sa nu exageram cu mor de foame.. Nu prea am vazut niciun om mort de foame in Romania. Majoritatea oamenilor saraci din Romania sunt foarte grasi, pentru ca mananca foarte prost, deci in niciun caz nu mor de foame.

#159
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postflegma, on 07 septembrie 2012 - 13:43, said:

Crezi ca e usor, de exemplu, ca dupa ce tu o viata intreaga ai lucrat in industria extractiva sa te reprofilezi?
Cred ca e prea devreme pentru o astfel de intrebare pentru majoritatea de aici.
Acum poti sa empatizezi cu acei oameni si sa zici nu e asa usor sau sa nu iti pese si sa-i condamni pentru ca nu au incercat sa schimbe ceva in propria viata.
Dar cel mai bun raspuns cred ca poate veni doar dupa o anumita perioada, dupa ce ai trecut prin viata, dupa ce ai muncit o perioada de timp (de preferat zeci de ani) si dupa ce te-ai specializat intr-un anumit domeniu.

#160
Nevrax18

Nevrax18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 15.06.2011

View PostCorupt, on 07 septembrie 2012 - 09:57, said:

1.Cam asa ne-am inteles si noi.
Prima data sa vedem ce avem pe acasa de dus (ce nu folosim) si pe urma, daca mai avem nevoie de ceva, strangem bani sa cumparam.


2.Si la noi s-a facut un astfel de grup Posted Image
Deja se planifica si un chef pentru prima zi de scoala.

1. E bine de tine ca iti stii colegii, eu nu pot decat sa astept  :| .
2.Si la noi :D. Suntem deja vreo 150 din anul I de la CTI.

P.S. Grey's Anatomy nimeni?

#161
PsPSuceava

PsPSuceava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.01.2009
Eu am vazut si Greys, dar acuma e pauza inca din ce stiu, asteptam sezonul 9.

P.S.: La electronica bucuresti nu am vazut sa fie vreun grup, ca am cautat si eu, nevrax tu esti la Calculatoare la Poli Buc, nu?

Edited by PsPSuceava, 07 September 2012 - 15:30.


#162
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostNevrax18, on 07 septembrie 2012 - 14:31, said:

P.S. Grey's Anatomy nimeni?
Vazut si revazut.
Impreuna cu: House, Scrubs, ER, Private Practice, Three Rivers, Sora Jackie si Hawthorne. (din categoria cu doftori) :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate