Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Actualitatea Radio Pirat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2156 replies to this topic

#1441
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Le multumesc piratilor , nu specific azimut , dB pe semnal , ce au incercat video ! SUNETETI tari .. oricum se vede ca vorba unui pirat vechi e de pus in rama!  " orice pirat uneori face ca pe vremuri prin a imita ce se face prin piraterie fm . "  Deci jos palaria daca veniti la mine pe UIF , canalul 28

#1442
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Attached File  P1130010.jpg   315.46K   25 downloads
cate amintiri ma trec cand ii vad pe astia 2 .. ma simt in 2007 si 2008 cu tv pe sporadic asteptand stirile de la jordania tv ! oricum cand vad pe tv iordania ma face sa saaaar de bucurie !

#1443
fortefmph

fortefmph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.11.2009
Salutari la cei de pe forum .
Mai intai incep cu "sa traiasca nea KALU" si 107.7 nou infiintatul care ne-a dat kai putere la toata suflarea . As mai saluta si pe pe Miranada .. sa se stie pe 93.2Mhz ai sai . Bon ..

Domnule dan , am citit maldarul de mailuri trimise la mine , si am o voba sa iti spun sincer . Din masa de radio pirati , 2 sau 5 sunt interesati sa faca SENZATIA asta EXTREMA , deoarece la ei intentia este de a fi emis un program cu muzica sa asculte cat mai multi , nu si sa vada pe un canal tv manele  . Ideea ta este binevenita , asta la nivel national pentru ca scriind pe google PIRAT TV .. imi apare scris doar un mesaj : "tv pirat
15 Aug 2009 ... imi poate spune si mie cineva daca a reusit sa vizioneze vreun post tv pirat prin internet ? Si daca da pe ce site . ChemTeacher. 15th August 2009, 17:45
..." deci din start pica existenta tv pe net sau terestru , fiind unica aceasta idee , inventie testata si creeata de tine .
Revenim . Luand la cautat aces AV al tau cu care ai unit orizontal si vertical si cu care ai amestecat cu cromianta , intrebarea e simpla , DE UNDE ai asa ceva ?. Stiind ca asta este procesor de TELEVIZIUNE , deci tu clar dai de inteles ca ai radacini pe undeva !
Imi cer scuze daca am mazgalit un asemenea lung mesaj pentru domnu dan care infunda cu maiuri yahoo . Macar am scris fara a mai  zice  . TIN CU EL . Singur a construit , versiune cu versiune , aici da de inteles ca asta stie multe , deci face uneori pe "prostul" ca sa castige teren .. hehe !

Edited by Zvartoshu, 06 December 2009 - 17:02.
nu mai da de 2 ori send ca ies scantei !


#1444
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
da ,, cunosc pe un nene barbos , acest nene mi-a dat acest integrat , procesor video , testcard // are functii si iar functii dar castiga teren daca ai si epromurile necesare . Oricum ai * pentru o vorba cu a face pe prostul si a scrie la misto . eu sunt serios !

#1445
fortefmph

fortefmph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.11.2009
Gata incetez , oricum cunosti multe ma dane daca sti din VGA sa sincronizezi si dvizezi semnalul video si sa ii adaugi cromianta . Asta am vrut sa zic , dar m-am cam exprimat ca in jargon !
Deci revenin si cu ce mai am depistat .
Nea pink cu lampa sa , a incercat nitel pe 93.1 din camp . Nu sa auzit spre Bucuresti . Eh cai de noi , oricum si eu sunt de parere cu ce ai scris tu mai sus ca sa inchizi acest loc . Si eu as avea tarsa asta ca un pirat fileaza si in acelasi timp scurge informatie catre altii si asa ajunge la toata lumea . Ce face fiecare face pentru el .  Succes si iarta-mi jargonul acesta !

#1446
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
O sa vedem cum o sa stea cu radio pirat . Ideea este ca nu numai filat ci si mistourile ce se aduna , lasa de dorit !  Oricum multi pirat si sunt oameni calumea , unii daca stai de ei si ii inveti , si unii fac glume si ia tot gata facut , eu scurtez prin 3 grupe ! am dreptul la exprimare .. spun ce ma trece , fie bine, fie naspa ..
iertarea o fac daca nu o sa mai scapi vre unu la adresa unuia  . Ia vezi ce ai zis si lu nea yo9 , antenistu .. gandeste -te ca jargonul tau de cartier de pe la tara , este cam cu "fluctuatii" si tare imi este ca 2 zile o sa stai pe usa !

#1447
fortefmph

fortefmph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.11.2009
Mda , se pare ca nesimtirea este mare , 104.4Mhz anunta pe radio ca vor emite cu 6kw in antene si dupa asta s-au luat de zvartoshu .ca este varza . Asta cea a vrut sa reprezinte ? Ce ar fi daca noi piratii am incepe sa zicem de radio deejay ca este un radio de MAHALA?  Cititi si incetati cu asemenea nesimtire!

#1448
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
NU ascult ca monitorzez in 93.200 si 88.700 , 87.800 , am traburi importante ca in curand incep perioadele de scattere ! Astaa este , daca asa au vrut ei sa se manifeste , succes , am zis clar la ady ca nu am de vorbit cu ei , in special cu piratii care nu pot vorbi ceva corect  , deoarece eu nu am avut  de vorbit , au inceput sa faca glume pe radio .. mare branza . asta este ! Oricum sunt obosit de behai , am mai vb si aprox 1 or ajumtate la telefon .. zi grea azi !

Edited by Zvartoshu, 06 December 2009 - 21:57.


#1449
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Salutari , ascult din Ion Roata Ialomita semnal mediu . Am prins la deschidere o faza ce nu se poate rata . ZVartoshu este varza , spusa de un om din radio . Tot acolo s-a specificat cei 6000w care ii vor adauga in antene si vor dobori nu mai stiu ce radio legal . Deci cu mare placere , nu cunosc pe nimeni , dar nu este frumos sa spuneti asemenea vorbe catre zvartoshu care intretine aici aria . Nu tin cu el , un radio pirat este radio nu mahala ! Sanatate si cat mai putina mahala

Edited by bogdan_popescu, 06 December 2009 - 22:04.


#1450
mediaset

mediaset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 19.09.2005
Mi-a dat telefon un cetatean ca un pirat de pe 104.4 l-a jignit pe zvartoshu si a amenintat ca vor emite cu 6000w si vor bruia un alt radio  .. Pentru asta topicul merita  sa fie inchis , aud o mare nesimtire . Sunt de pe vremea drtv  , citesc ce se scrie aici .. dar ce am auzit de la accest cetatean ca din din invidie piratii sa isi bat joc de acest dx-er , este foarte grav ..  reprezinta o mare nesimtire din patrea lor... ! Am un mesaj pentru ei, Zvartoshu intretine arii radio nu este din aceeai oala cu voi !

#1451
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Dintr-o sursa sigura am aflat ca acest post de pe 104.4 bate pana in zona Oltenitei, numai ca pe stereo se aude cam aiurea.

#1452
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Pai logic la o asemenea distanta ca face urat pe stereo , ca semnalul de raport de pe radio daca e mai mic de 85dbF incepe sa floscaie .
Mda .. vad ca toti au auzit aceeasi figura .. pentru ca sunt obosit si nu vreau sa vb cu ei , sunt varza .. mda .. asta este . tot inainte merg ..

#1453
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Da-i inainte!

#1454
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
exact , nu dau atentie , am zis , si repet , nu am ce vorbi cu ei !  Pe bune si fara caterinca , ce oi avea eu de vb cu ei !? .. cum au venit , asa sa plece .. nu stau la discutie ..

#1455
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
Cred ca ar fi bine sa incetati cu jignirile. Doar nu sunteti politicieni in campanie electorala. Zvartoshu nu merita jignirile astea pt ca nu cred ca este din aceeasi breasla cu voi...

#1456
EXPERTFM

EXPERTFM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.08.2007

View Postchatnoir401, on 6th December 2009, 23:19, said:

Dintr-o sursa sigura am aflat ca acest post de pe 104.4 bate pana in zona Oltenitei, numai ca pe stereo se aude cam aiurea.

eu singurul lucru care il receptionez este e un blank curat cu tune pe 104,5 mono.de la altcineva am auzit ca in voluntari se receptioneaza cei de la deejay dar aici este un blanc curat de mare putere.mi se pare un lucru prea deplasat si nesimtit afirmatia celui care la jignit pe dan.nici macar nul cunoaste si deschide si gura ca prostu.doar asa ca sa vada lumea ca e si el pirat.FII FRATE PIRAT DAR UNU CU CAP SI STIL.nui baga in seama dane.nui om sa nu aibe dusmani.

Edited by EXPERTFM, 06 December 2009 - 23:04.


#1457
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
AM scris mai sus , eu nu am treaba cu ei , am vb cu ady mai acu ceva vreme ca nu mai am ce discuta cu ei si cu el . Daca ar fi sa reluam faza , sa il gasesc pe ady obosit sa zicem la 4 dimineata si sa vin eu la el sa il intreb ce face , cum ar trebui sa incep sa zic .. ca e moale si sa forumulez o exprimare de genul ala .. nu , este obosit si gata , si reiau , dupa o ora jumatate de vorbit langa la telefonul mobil  iesisem pe balcon  sa mai iau o gura de aer .. si ei erau cu o masina pe strada vine cel de la deejay si ma intreba daca sunt dan si asa mai departe .. si radeau incontinuu , le-am zis ca nu am ce discuta si dupa aia au plecat .. Deci  pentru 2 vorbe au tras o mica concluzie .. si atat .

Deci cu ei daca as vrea so dam pe pirate , o dam pe sunet , si pe rds audio , momentan pe semnal video compozit si cum se implanteaza in veronica .. ce lucrez zilnic ..  
Asta nu inseamna ca e bataie de joc , eu nu am auzit si o iau de glume de-ale lor ! Gandesc ca om normal acu ! Frica pica , nu am de ce deoarece nu sunt din breazla lor . Pentru ce au specificat tehnic sa se tina , DRTV a auzit , aici este cel mai bine ! EU nu pot iesi din 87.8-93.20-88.7 acolo adun tot ce misca scatter ! Asta fac de la 2 dupamasa ., un cutremur simtit cu radio , unde preseismice reflectate pana la producerea lui .. sincer , nu gogonele !

Quote

eu singurul lucru care il receptionez este e un blank curat cu tune pe 104,5 mono.de la altcineva am auzit ca in voluntari se receptioneaza cei de la deejay dar aici este un blanc curat de mare putere.mi se pare un lucru prea deplasat si nesimtit afirmatia celui care la jignit pe dan.nici macar nul cunoaste si deschide si gura ca prostu.doar asa ca sa vada lumea ca e si el pirat.FII FRATE PIRAT DAR UNU CU CAP SI STIL.nui baga in seama dane.nui om sa nu aibe dusmani.


#1458
fortefmph

fortefmph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.11.2009
Cu mana pe inima recunosc si spun : nu ma cunosc cu nimeni din bucuresti , nu ma cunosc cu lumea pirat fm,  ACEST FORUM nu e al lui zvatoshu cum spune cel de pe radio deejay ci al SOFTPEDIA .
Am ascultat aceasta mica seranada data acum 3 min in urma . Am inregistrat asadar sa aveti mostra cum poate sa jigneasca X pe EXPERT sau ceva de genul facand-ul CURVA !
Special , tin sa spun ca si eu am luat in jargon de strada pe zvartoshu mai barbateste dar am fost atentionat . El a dat de inteles ca vrea sa ajute pe aici , citesc de vreo 1 saptamana mesajele scrise aici , iar voi ati trambitat ca isi bate joc , cei de la radio dejay .
Filmele lui , peste 3800 sunt DX , deci nu este de breazla pierateriei FM , recunosc a aratat niste materiale de a dat de inteles ca a avut procesor de sunet , imitand omnia 3 sau ceva de genul .
Ma rog , o sa emit curand si eu si o sa fac program special in jud prahova cu si despre mahalaua de la deejay fm 104.4 , excepand pe Twistu care in seara asta mi-a reamintit vremurile de voga ale VIP FM , multa santate ii urez Ar merita sa faca un program sa ne mai aducem aminte .
Cu mana pe inima sa arat materialul inregistrat pe un emitator de 100w si dupa aceea sa spuna lumea ce parerea cu privire despre asemenea pirat fm.
Sanatate si succes si mai am de spus , pliscul mic ca asemenea chestie dovedeste incapatandare si mai ales "dat grande " in fata unui pajnic . singur isi zice , e pajnic . " nu am treaba cu ei , am vb cu unul unul din ei , cum vin asa sa plece "  deci silent , liniste .

Atasez mesajul dat pe radio .

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate