Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Elohim

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
154 replies to this topic

#127
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 20 iunie 2014 - 21:04, said:

Posted Image Posted Image Posted Image


Ce faci Socrate ?
alungi duhurile rele ?
Sper ca nu le alungi la musulmani....au surplus si asa....

#128
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postvio69a, on 20 iunie 2014 - 21:12, said:



Ce faci Socrate ?
alungi duhurile rele ?
Sper ca nu le alungi la musulmani....au surplus si asa....

Posted Image Posted Image Posted Image

#129
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostMegs, on 20 iunie 2014 - 14:51, said:

Crezi ca Dumnezeu e mai fericit cand ii vede pe unii beliti-ciuntiti cum se comporta?

Tu scrii de cateva ori de belit ciuntit. Face impresia ca ai vazut asta de la foarte mica distanta. Poate ai si gustat.

View Postmario_bril, on 20 iunie 2014 - 20:09, said:

Dragul meu Oropsit,
Știu că vrei acum să dregi busuiocul, dar de când evreii aveau în credința lor, obiceiul de a-și omorî conaționalii? Așa scria în Vechiul Testament, cumva? Așa le dăduse poruncă Dumnezeu? Sau cumva crezi, că Iisus a fost evreu numai pentru anumite episoade din viața lui ca Om și pentru altele, nu?

View Postmario_bril, on 20 iunie 2014 - 20:09, said:

Dragul meu Oropsit,
Știu că vrei acum să dregi busuiocul, dar de când evreii aveau în credința lor, obiceiul de a-și omorî conaționalii? Așa scria în Vechiul Testament, cumva? Așa le dăduse poruncă Dumnezeu? Sau cumva crezi, că Iisus a fost evreu numai pentru anumite episoade din viața lui ca Om și pentru altele, nu?

Nu conteaza ce cred eu ca eu sunt evreu si nu crestin,exact ca Iisus.    Se pare ca Iisus a fost acelas Iisus tot timpul si ce cred crestinii,sa fiu sanatosi.
Eu personal m-as fii intrebat o multime de intrebari  ca de exemplu cum este posibil ca oameni sa omoare pe Fiul lui Dumnezeu. Cum este posibil ca Mesiah sa nu implineasca functia asteptata de la El si sa dispara.  Cum se poate explica adulterul lui Dumnezeu cu o femeioe maritata . Dece nu au inviat toti mortii? Dece nu sa asternut pace in lume ci din contra numai razboaie si  inca, cine se simte mantuit dintre crestini si cum se poate afla daca esti mantuit sau nu cum si ce-i aia Mantuire ???

#130
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostEdgaroropsitul, on 21 iunie 2014 - 17:53, said:


Tu scrii de cateva ori de belit ciuntit. Face impresia ca ai vazut asta de la foarte mica distanta. Poate ai si gustat.
Ma confunzi cu Rachela ta.

#131
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View PostEdgaroropsitul, on 21 iunie 2014 - 18:02, said:

Tu scrii de cateva ori de belit ciuntit. Face impresia ca ai vazut asta de la foarte mica distanta. Poate ai si gustat.

View PostMegs, on 21 iunie 2014 - 18:03, said:

Ma confunzi cu Rachela ta.

Vă rog să încetaţi cu această ceartă permanentă.

#132
Mots

Mots

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 940
  • Înscris: 17.05.2014

View PostEdgaroropsitul, on 21 iunie 2014 - 18:02, said:


Tu scrii de cateva ori de belit ciuntit. Face impresia ca ai vazut asta de la foarte mica distanta. Poate ai si gustat.





Nu conteaza ce cred eu ca eu sunt evreu si nu crestin,exact ca Iisus. Se pare ca Iisus a fost acelas Iisus tot timpul si ce cred crestinii,sa fiu sanatosi.
Eu personal m-as fii intrebat o multime de intrebari  ca de exemplu cum este posibil ca oameni sa omoare pe Fiul lui Dumnezeu. Cum este posibil ca Mesiah sa nu implineasca functia asteptata de la El si sa dispara.  Cum se poate explica adulterul lui Dumnezeu cu o femeioe maritata . Dece nu au inviat toti mortii? Dece nu sa asternut pace in lume ci din contra numai razboaie si  inca, cine se simte mantuit dintre crestini si cum se poate afla daca esti mantuit sau nu cum si ce-i aia Mantuire ???
Doamne, cata prostie exista in unii...

#133
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostMots, on 21 iunie 2014 - 18:54, said:

Doamne, cata prostie exista in unii...


View PostThinkAbout, on 21 iunie 2014 - 18:15, said:


Nu, nu face altceva decat sa glumeasca.
Si sa urmareasca reactiile, doar ce credeai?



#134
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostEdgaroropsitul, on 21 iunie 2014 - 18:02, said:

Nu conteaza ce cred eu ca eu sunt evreu si nu crestin,exact ca Iisus. Se pare ca Iisus a fost acelas Iisus tot timpul si ce cred crestinii,sa fiu sanatosi.
Eu personal m-as fii intrebat o multime de intrebari  ca de exemplu cum este posibil ca oameni sa omoare pe Fiul lui Dumnezeu. Cum este posibil ca Mesiah sa nu implineasca functia asteptata de la El si sa dispara.  Cum se poate explica adulterul lui Dumnezeu cu o femeioe maritata . Dece nu au inviat toti mortii? Dece nu sa asternut pace in lume ci din contra numai razboaie si  inca, cine se simte mantuit dintre crestini si cum se poate afla daca esti mantuit sau nu cum si ce-i aia Mantuire ???
Prea grele intebari pentru mineta ta.

Hai sa te ajut cu o intrebare mai usoara:
Cum a fost posibil ca Moise sa desparata Marea Rosie ca sa treaca israelitii cand fugeau de egipteni?

#135
terrarossa

terrarossa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.06.2014

View PostEdgaroropsitul, on 20 iunie 2014 - 14:44, said:

Sade Mantuitorul tau acolo sus, la dreapta lui Dumnezeu si-si mananca ungile de necaz. Se intreaba:  Asa joarse de credinciosi  am  in Romania ?  Dumnezeu cu blandete  ii zice: Pai tu le-ai zis o data sa vina la tine  si nu ai luat in consoderatie ca nu toti oamenii sunt la fel. Unii sunt buni si altii  sunt buni de trimes la iad directsi expres.

Pare ca tu erai subiectul discutii. Noi evreii nu numai ca avem numarul de Iphon a lui Dumnezeu ci am pus langa El  un rabin care inregistreaza tot ce se vorbeste acolo.  De exemplu, inainte cu cateva saptamani  a tipat Batranul  pe fiul Lui si i-a zis:  Te-am trimes sa faci ceva si te-ai intors cu mainile goale si ce-i mai grav, ai lasat acolo jos multi oameni  care nu prea pricep ce ai predicat. Ai zis pace,ei fac razboaie ,ai zis  multe dar i-ai lasat balta.  Culmea este ca printre  oamenii Tai sunt si  javre antisemite  care au tupeul sa atace pe cei din Poporul Meu, Poporul Sfant.   Fiul a tacut chitic ca ce putea sa zica. Stia ca Batranul are dreptate. Mare dreptate.




La o conversatie cu un perete o sa aibe  peretele mai multa intelegere ca-i mult mai inteligent decat partenerul acesta.

Adevarat. Cand evreii au scris Biblia popoarele Europei se gaseau in parte inca in pomi.  Ce te mira ce citesti de la tipul ista ?  Se pare ca el scrie inca  din pom .
Intr-o replica din inainte cu cateva zile a bagat cateva cuvinte obscene   asa din senin.


  Ba Brilule,Iisus a fost evreu ,mai evreu ca mine si nu crestin.  Iisus sa rugat la Marele Templu si nu la o sinagoga mititica.   El a batut negustorii care au navalit in curte Templilui ca a aparat onoarea sfantului locas.  Iisus sa nascut evreu,a trait ca evreu si a murit ca evreu.   Crestinismul sa infintat de altii cam 300 de ani dupa rastignire, asa cred si teologii crestini.



Barbarosa. Mesiah este o inventie a evreilor si nu a crestinilor. Traditia zice ca Mantuitorul va veni la Ierusalim pe un magarus alb prin o anumita poarta a orasului. El va reconstrui Marele Templu dar pe timpul Lui,Marele Templu nu a fost daramat ci numai dupa  Rastignire. Ca toti mortii vor reinvia si pace se va asterne pe toata lumea.

Nu,zau,nimic din asta nu sa intamplat. Mai grav, Mesiah-Mantuitorul ar fii trebuit sa ramana pe veci cu omenirea si nu sa se urce in cer inainte de afacut ceva ca razboaie  sunt numai mai multe si  tu te simti mantuit ?  Am frica ca ajungi si tu expres la cazanele cu smoala,fara drept la apel.

In istoria evreilor avem inca cativa Mesiah care s-au dat  veritabili dar au dat si faliment ca Mesiah.

Inca un cuvant:  Mesiah este trimesul lui Dumnezeu. Nu fiu si nu familie. Daca Dumnezeu vrea un Fiu, dece trebuie sa-l faca cu o evreica maritata. Ce?  Nu are destul lut? Ca stie El sa faca oameni din Lut.

Nu am zis că Mesia a fost o invenţie creştină...ci una dumnezeiască ce le-a fost transmisă evreilor.
Ok, acum devii ca un evreu:Amice, eşti greu de cap?Sau mai rău?
Hristosul va rămâne în veac,dar nu la asta se referă citatul pe care l-ai pus.
Vezi că nu ştii să interpretezi Scripturile?
Le interpretezi ca evreii, sau chiar mai rău!

View PostEdgaroropsitul, on 21 iunie 2014 - 18:02, said:


Tu scrii de cateva ori de belit ciuntit. Face impresia ca ai vazut asta de la foarte mica distanta. Poate ai si gustat.





Nu conteaza ce cred eu ca eu sunt evreu si nu crestin,exact ca Iisus. Se pare ca Iisus a fost acelas Iisus tot timpul si ce cred crestinii,sa fiu sanatosi.
Eu personal m-as fii intrebat o multime de intrebari  ca de exemplu cum este posibil ca oameni sa omoare pe Fiul lui Dumnezeu. Cum este posibil ca Mesiah sa nu implineasca functia asteptata de la El si sa dispara.  Cum se poate explica adulterul lui Dumnezeu cu o femeioe maritata . Dece nu au inviat toti mortii? Dece nu sa asternut pace in lume ci din contra numai razboaie si  inca, cine se simte mantuit dintre crestini si cum se poate afla daca esti mantuit sau nu cum si ce-i aia Mantuire ???

Au înviat doar cei care credeau că o să vină Mesia şi nu păgânii!
EVREULE!
Dumnezeu nu a comis adulter cu o Fecioară..
Uite aici câteva răspunsuri la întrebarea ta:

42. Zicând: Ce vi se pare despre Hristos? Al cui Fiu este? Zis-au Lui: Al lui David.
43. Zis-a lor: Cum deci David, în duh, Îl numeşte pe El Domn? - zicând:
44. "Zis-a Domnul Domnului meu: Şezi de-a dreapta Mea, până ce voi pune pe vrăjmaşii Tăi aşternut picioarelor Tale".
45. Deci dacă David Îl numeşte pe El domn, cum este fiu al lui?
46. Şi nimeni nu putea să-I răspundă cuvânt şi nici n-a mai îndrăznit cineva, din ziua aceea, să-L mai întrebe.


De asemenea:

#136
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Hai,da-te jos de pe topicul ista ca el este despre Elohim, Dumnezeul evreiilor si numai a lor. Toate ce ai scris care sursa lor este crestinismul nu sunt  potrivite la subiect. Cauta un subiect la Crestinism despre misionarism.

Evreii nu au nici o pretentie la o alta religie  si in general sunt pentru libertatea cultului religios fie el de o religie diferita si singura lor obiectie este ca si altii sa nu -si bage nasul in religia Judaica.  "Crede in ce vrei si nu impiedica pe altii sa faca la fel"

Judaismul nu este o religie misionara. El nu crede in alte religii si nu in altele "scripturi" afara de cele  scrise in Tora.  Asa ca cu toata bunavointa,aci dumneata numai bati capul, si aduci cai verzi pe pereti.

Eu am scris cateva "intrebari" despre crestinism la care as fii vrut sa mi se raspunda LOGIC si nu religios-crestin.

In Judaism  se cere de la credinciosi SA CERCETEZE , SA INVETE  , SA SE CONVINGA  SI SA CREADA. Evreii religiosi invata  traditional toata viata lor Tora-ua,Talmudul si alte carti  care se refera la Judaism.  In Crestinism se cere de la credinciosi invers :   CREDE SI NU CERCETA . Asta este diferenta, Judaismul este o religie logica iar Crestinismul  nu.  Evreii nu cred in minuni iar crestinii  cred si inca cum.   Minunile nu se bazeaza pe realitate si logica .

Inca ceva:  Cum o femeie   Maria maritata   cu Iosef  a ramas fecioara ?   Dumneata esti insurat?  Asta a fost    singura posibilitate ca  Dumnezeu sa-si faca un fiu ?  Pai El a facut o lume intreaga in 6 zile. A facut pe Adam si Eva din lut.  Ce i-a venit sa faca un copil cu Maria?  Pai a gonit din rai pe Adam si Eva pentru ca si-au facut asa de cap.
In cele 10 porunci scrie sa nu faci adulter.  Este posibil ca Cel care ne-a dat poruncile,tocmai El sa nu le implineasca?    Crede si nu cerceta crestinule.   Evreii  fac anchete despre religia lor mii d ani. Pana si azi.

#137
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostEdgaroropsitul, on 22 iunie 2014 - 11:48, said:

Inca ceva:  Cum o femeie   Maria maritata   cu Iosef  a ramas fecioara ?   Dumneata esti insurat?  Asta a fost singura posibilitate ca  Dumnezeu sa-si faca un fiu ?  Pai El a facut o lume intreaga in 6 zile. A facut pe Adam si Eva din lut.  Ce i-a venit sa faca un copil cu Maria?  Pai a gonit din rai pe Adam si Eva pentru ca si-au facut asa de cap.
In cele 10 porunci scrie sa nu faci adulter.  Este posibil ca Cel care ne-a dat poruncile,tocmai El sa nu le implineasca? Crede si nu cerceta crestinule.   Evreii  fac anchete despre religia lor mii d ani. Pana si azi.
Ia zi tu, mataluta. Daca Adam si Eva au fost facuti din lut, aveau buric?

Cum a fost posibil ca Moise sa desparata Marea Rosie ca sa treaca israelitii cand fugeau de egipteni?

Nicaieri in Biblie nu scrie "Crede si nu cerceta"
In schimb, vei gasi in Matei 7
7. Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
8. Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide.

Expresia "Crede si nu cerceta" apartine filosofului grec Celsus (sec II) cunoscut ca fiind un anticrestin. Celsus chiar a publicat un pamflet prin care dorea sa ridiculizeze modul in care oamenii simpli erau convertiti la crestinism, grabindu-se sa imbratiseze o noua religie.
Mai tarziu, apologetul crestin Origen Adamantius (sec II-III) in lucrarea sa "Contra Celsus" i-a combatut filozofia. De altfel, prin Origen s-au si pastrat numeroase citate ale operei lui Celsus, scrierile sale nesupravietuind insa.

Da stiu, ai dovedit deja ca ai caremte in cultura, asa ca nu asteptam, din partea ta decat aberatii duse la extrem.

#138
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostEdgaroropsitul, on 22 iunie 2014 - 11:48, said:

In Judaism  se cere de la credinciosi SA CERCETEZE , SA INVETE  , SA SE CONVINGA  SI SA CREADA. Evreii religiosi invata  traditional toata viata lor Tora-ua,Talmudul si alte carti  care se refera la Judaism.


Posibil ca asa sa fie.
Posibil ca atunci cand zici Elohim,ajuta-ma azi in afaceri, te gandesti la toate astea.
Dar in familie, in societate si nu ca scrie in Thora sa cercetezi si a te convingi.

Cei ce invata toata viata si apoi copii lor invata iar toata viata, apoi nepotii, -aceeasi carte,
aceleasi versete, aceleasi capitole, nu consider dovada de desteptaciune.
Robinson Crusoe am citit-o de 3 ori, adevarat, dar am priceput-o de prima data...
Nu vad de ce povestea lui Noe sau a lui Moise sau caderea zidurilor Ierihonului, trebuie studiate timp de 3000 de ani.

Edited by vio69a, 22 June 2014 - 13:27.


#139
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postvio69a, on 22 iunie 2014 - 13:26, said:



Robinson Crusoe am citit-o de 3 ori, adevarat, dar am priceput-o de prima data...
Nu vad de ce povestea lui Noe sau a lui Moise sau caderea zidurilor Ierihonului, trebuie studiate timp de 3000 de ani.

Totusi Biblia si VT este cea mai raspandita carte din lume si nu "Aventurile lui Robinson Crusoie" ,. Ca tu nu ai invatat tora-ua ca evreii asta se observa dar si ca  nu ai primit premiul Nobel niciodata. Chinezii, acel popor cu mai mult de un miliard si jumatate , nu ti-au cerut  sa le infintezi la ei in capitala o sucursala a universitatii Politehnice din Israel deoarece, cum au explicat, si ei vor premii Nobel.
Ce-i adevarat este ca berea nu merge cu Tiora-ua insa merge  bine cu Robinson Crusoie.

View PostMegs, on 22 iunie 2014 - 12:07, said:

Ia zi tu, mataluta. Daca Adam si Eva au fost facuti din lut, aveau buric?

Cum a fost posibil ca Moise sa desparata Marea Rosie ca sa treaca israelitii cand fugeau de egipteni?

Nicaieri in Biblie nu scrie "Crede si nu cerceta"
In schimb, vei gasi in Matei 7
7. Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
8. Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide.

Expresia "Crede si nu cerceta" apartine filosofului grec Celsus (sec II) cunoscut ca fiind un anticrestin. Celsus chiar a publicat un pamflet prin care dorea sa ridiculizeze modul in care oamenii simpli erau convertiti la crestinism, grabindu-se sa imbratiseze o noua religie.
Mai tarziu, apologetul crestin Origen Adamantius (sec II-III) in lucrarea sa "Contra Celsus" i-a combatut filozofia. De altfel, prin Origen s-au si pastrat numeroase citate ale operei lui Celsus, scrierile sale nesupravietuind insa.

Da stiu, ai dovedit deja ca ai caremte in cultura, asa ca nu asteptam, din partea ta decat aberatii duse la extrem.

Moise nu a despicat nici o mare. El a fost numai funtionarul lui Dumnezeu. El ia zis ce semn sa faca si Hop a sarit Dumnezeu sa despice marea,sa inece egiptenii, si sa iasa apa din stanca cand Moise a batut cu toiagul pe stanca.  
Si restul ce ai scris nu este adevarat si/sau relevant.

#140
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostEdgaroropsitul, on 22 iunie 2014 - 11:48, said:

Hai,da-te jos de pe topicul ista ca el este despre Elohim, Dumnezeul evreiilor si numai a lor. Toate ce ai scris care sursa lor este crestinismul nu sunt  potrivite la subiect. Cauta un subiect la Crestinism despre misionarism.

Evreii nu au nici o pretentie la o alta religie  si in general sunt pentru libertatea cultului religios fie el de o religie diferita si singura lor obiectie este ca si altii sa nu -si bage nasul in religia Judaica.  "Crede in ce vrei si nu impiedica pe altii sa faca la fel"

Judaismul nu este o religie misionara. El nu crede in alte religii si nu in altele "scripturi" afara de cele  scrise in Tora.  Asa ca cu toata bunavointa,aci dumneata numai bati capul, si aduci cai verzi pe pereti.

Eu am scris cateva "intrebari" despre crestinism la care as fii vrut sa mi se raspunda LOGIC si nu religios-crestin.

In Judaism  se cere de la credinciosi SA CERCETEZE , SA INVETE  , SA SE CONVINGA  SI SA CREADA. Evreii religiosi invata  traditional toata viata lor Tora-ua,Talmudul si alte carti  care se refera la Judaism.  In Crestinism se cere de la credinciosi invers :   CREDE SI NU CERCETA . Asta este diferenta, Judaismul este o religie logica iar Crestinismul  nu.  Evreii nu cred in minuni iar crestinii  cred si inca cum.   Minunile nu se bazeaza pe realitate si logica .

Inca ceva:  Cum o femeie   Maria maritata   cu Iosef  a ramas fecioara ?   Dumneata esti insurat?  Asta a fost singura posibilitate ca  Dumnezeu sa-si faca un fiu ?  Pai El a facut o lume intreaga in 6 zile. A facut pe Adam si Eva din lut.  Ce i-a venit sa faca un copil cu Maria?  Pai a gonit din rai pe Adam si Eva pentru ca si-au facut asa de cap.
In cele 10 porunci scrie sa nu faci adulter.  Este posibil ca Cel care ne-a dat poruncile,tocmai El sa nu le implineasca? Crede si nu cerceta crestinule.   Evreii  fac anchete despre religia lor mii d ani. Pana si azi.

Posted ImagePosted Image  Posted Image Posted Image Posted Image

#141
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

View PostEdgaroropsitul, on 22 iunie 2014 - 16:48, said:

Moise nu a despicat nici o mare. El a fost numai funtionarul lui Dumnezeu. El ia zis ce semn sa faca si Hop a sarit Dumnezeu sa despice marea,sa inece egiptenii, si sa iasa apa din stanca cand Moise a batut cu toiagul pe stanca.  
Si restul ce ai scris nu este adevarat si/sau relevant.
Hait, iarasi te amagesti de unul singur.

Mai bine spune-ne cum o chema pe tiganca aia de care te-ai indragostit si care te-a lasat cu buza umflata cand te-a parasit?

#142
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostMegs, on 22 iunie 2014 - 18:05, said:

Hait, iarasi te amagesti de unul singur.

Mai bine spune-ne cum o chema pe tiganca aia de care te-ai indragostit si care te-a lasat cu buza umflata cand te-a parasit?

Dute invata VT si vezi ca am dreptate. Cat despre acea tziganca  cu care am vrut sa ma insor pentru 5 minute  o chema,cum nu?  Megara.

#143
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,063
  • Înscris: 25.06.2007

View PostEdgaroropsitul, on 24 iunie 2014 - 11:44, said:

Cat despre acea tziganca  cu care am vrut sa ma insor pentru 5 minute  o chema,cum nu?  Megara.
Sorry, insa ai sarit prea tare calul. Si nu doar aici...

View PostMegs, on 22 iunie 2014 - 18:05, said:

Mai bine spune-ne cum o chema pe tiganca aia de care te-ai indragostit si care te-a lasat cu buza umflata cand te-a parasit?
Nu insista prea tare nici tu...

Sa nu-si inchipuie cineva ca daca moderatorul nominalizat al ariei e momentan ocupat, satul ramane fara caini...

#144
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Pacat ca nu intrii mai des pe aci sa mai discutam putin ca la aria asta Judaismul  avem deficit de evrei si surplus de antisemiti.  Dumneata nu esti evrteu ? Bine, nu conteaza .Avem nevoie acuta de un moderator de "partea a noastra" ca ei il au pe domnul Lucifer79.
Afara de asta discutile au devenit foarte plicticoase. Cu antisemitii si antisemitele toate discutile se termina cu clasarea evreilor  ca rautatea omenirii, toate titlurile cele mai odioase nu le ajung iar bietii antisemiti care cred ca reprezinta  romanii si Romania mor sa aiba ocazie ca sa pretinda ca evreii sunt anti-romani si antiRomania chiar daca nu-i asa.

Infine. Mie personal mi sa urat de aria asta.toate replicele seamana ca placi de patefon stricate. Antisemitii nu se obosesc sa debiteze teoriile lor si noi evreii/cele  nu ne obosim sa le dovedim ,fara succes,ca nu au dreptate, Replicam fara nici un rost. Tipam in desert ca ei nu sunt apti sa inteleaga. Ei vin "intelesi " de acasa. Penibil si patetic.

Din cand in cand mai vine un moderator si "ne da voie "sa ne odihnim o zi.. Nostim

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate