Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Masa all inclusive - merita ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
zorpla

zorpla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2012
Salutare!

Am vazut ca multe agentii pun la dispozitie posibilitatea de a opta pentru masa all inclusive.
Sumele sunt foarte atractive (~8 euro / persoana, din cate am vazut pana acum).

Daca mananci si bei unde si ce iti pofteste inima preturile sar mult de aceasta suma ?
Ce parere aveti ? Cum preferati si de ce ?

Priviti si din perspectiva faptului ca depindeti sau nu de orele fixe de servire a mesei.

Edited by zorpla, 08 July 2012 - 16:30.


#2
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Daca vrei ca si in concediu sa ai program ia-ti all inclusive.
Poate fi si varianta in care poti manca in mai multe restaurante si locuri. Aici situatia este altfel. Asa merita, zic eu, dar doar daca ai posibilitatea de a manca intr-o plaja orara cat mai mare. Altfel daca micul dejun este de 2 ore, pranzul tot 2 ore si cina iar 2 ore, nu merita. Pleci in concediu sa te relaxezi, nu sa stai cu ochii pe ceas sa nu pierzi masa.
Mai mult, pleci in concediu, sa vezi si altceva nu doar curtea hotelului si plaja din fata acestuia.

#3
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
depinde mult si unde mergi in concediu . in unele destinatii merita sa iei all inclusive , in altele poti sa optezi si pentru alte tipuri de masa sau chiar deloc

#4
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,559
  • Înscris: 03.04.2010

View Postzorpla, on 8th July 2012, 17:09, said:

Daca te referi la Grecia ( la Grecia te referi ? ), parerea mea este ca nu merita masa in regim all inclusive. Din punctul meu de vedere, demipensiunea este ideala pentru vacantele in Grecia.

#5
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008
in primul rand nu cred ca ai-ul consta in aprox 8 euro/zi/pers. adica am vazut oferte la hoteluri modeste unde suplimentul de demipensiune era 10 euro/zi.
dar daca e asa, raspunsul la a doua intrebare este nu, nu mananci cu atat ce iti doresti pe la taverne.
poate am inteles eu gresit si cei 8 euro erau pt o singura masa, insa nici asa nu prea iese..un fel de mancare e intre 7-12 euro sa zicem, fara bauturi.
din punctul meu de vedere, ai-ul la greci nu se merita din mai multe motive:
1. cei mai multi se asteapta la conceptul de la turci sau chiar bulgari insa la greci e mult mai slaba oferta la mancare in regim ai.
2. sunt hoteluri la care all inclusive inseamna ca micul dejun, pranzul si cina se servesc intre anumite ore fixe
3. esti conditionat sa stai numai pe la hotel, in caz contrar vei plati masa pe la vreo taverna extra
4. pierzi mult din specificul grecesc pentru ca la all inclusive nu prea ai mancaruri specifice

#6
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
AI la greci e modest si am serioase dubii ca poate fi doar 8 euro  pe zi . POate 8 euro pe zi in plus fata de demipensiune , e mai verosimil

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate