Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Ford F-250

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

Quote

Some pickups are so tall, that it’s a pain to load anything in the bed. Well, SEMA’s got the answer. With the use of hydraulic actuators, the bed on this Ford painlessly lowers itself to the ground. Problem solved.


Attached File  l_10312005221327.jpg   57.38K   150 downloads

#2
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Americanii si "creatiile" lor "ingenioase"!!! :confuzzled:  :peacefingers:

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
A ramas totusi problema urcatului in masina. Si a deschiderii capotei si verificatului uleiului... Tot e nevoie de scara...

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
inca o poza

Attached File  auto_show_photos44.jpeg   148.41K   83 downloads

#5
acusila

acusila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,898
  • Înscris: 29.10.2005
masinile astea sunt road-legal in state? Nu as prea crede  :deadtongue:

#6
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

View Postacusila, on Nov 12 2005, 10:26, said:

masinile astea sunt road-legal in state? Nu as prea crede  :deadtongue:

   Ai uitat??America tara tuturor posibilitatilor (si faradelegilor  :lol:  :lol: )!!! ;)

#7
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postacusila, on Nov 12 2005, 10:26, said:

masinile astea sunt road-legal in state? Nu as prea crede  :deadtongue:

Daca sint legale masinile saltarete, masini cu piscine (pline cu apa), motociclete cu sirma ghimpata intre spite de ce sa nu fie si masinile inaltate? Oricum Suzuki samurai se rastoarna mai usor decit f250-ul asta. Sau Dacia 1100.

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tot ce e posibil sa fie road legal. M-ai lasat masca la faza cu motocicleta  :o Dar ma indoiesc ca un urias din asta se comporta mai bine intr-o curba luat rapid decat o dacie. Pana la urma e vorba de centrul de greutate care la asemenea monstrii cred ca e situat la mii de km inaltime  :bigeyed:

#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postromaximusro, on Nov 13 2005, 01:18, said:

tot ce e posibil sa fie road legal. M-ai lasat masca la faza cu motocicleta  :o Dar ma indoiesc ca un urias din asta se comporta mai bine intr-o curba luat rapid decat o dacie. Pana la urma e vorba de centrul de greutate care la asemenea monstrii cred ca e situat la mii de km inaltime  :bigeyed:

Ma refeream la motocicleta omagiu pt soldatii morti in vietnam, facuta de OCC. Pe linga sirma ghimpata, parca aia avea țepușe si tot felul de fiare ascutite.

De Dacia 1100 am vazut eu una cind eram copil cum s-a rasturnat in curba, e adevarat ca era un concurs de amatori, masina nemodificata. Si matusimea zicea ca a vazut in B. cum s-a rasturnat un 1100 in fata ei, la o ocolire de groapa gen testul elanului. De Suzuki samurai am citit ca e periculoasa, ca peste 60km/h se poate rasturna in curba.

Truckurile americane, desi sint inalte, sint totusi foarte late si au bare de torsiune cred ca suficient de tari ca sa nu se incline periculos in curbe.

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai nu vb de truck-uri ci de monster truck-urile prezentate si pe arie. E clar ca una din aia se rastoarna cat ai zice peste daca iei o curba cu o viteza ceva mai mare.

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
topic de Just Trucks, Buses and other GIANTS. >> Se muta acolo

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate