Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

F*ck Microsoft !

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

View PostJAN_1980, on Oct 28 2005, 13:43, said:

Mdea. Smart guy. Manolache , tu esti ???
Cele doua SO sunt exact pt acest caz. In caz ca unu se duce sa-mi pot face munca in continuare fara probleme (adica pe win Me).
Cat despre asistenta Micro... s-o lasam. Daca aveam licenta si am pierdut 700 mb de date cu ce ma ajuta ?? Another happy customer .
Daca tii instalate 2 SO Windows, este evident ca nu poti fi decat un admirator al produselor M$. Nu vad de titlul " :thumbdown: Microsoft", atata tot.

#20
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
manolache ...tu esti mama :wtf:

#21
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
@JAN_1980: si ce vina are Microsoft? Ce vina are Windows?

#22
JAN_1980

JAN_1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.12.2003

View PostAfricanul, on Oct 28 2005, 15:30, said:

@JAN_1980: si ce vina are Microsoft? Ce vina are Windows?

Ca exista !!! Scuze. Glumeam . Poate nu e vina lor , dar vezi tu daca nici pe sistemul de operare nu te poti baza ca merge bine si nu ai probleme atunci .... ??

#23
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002

View PostJAN_1980, on Oct 28 2005, 10:13, said:

Problema este (grava de tot) in felul urmator: a ..... 7GB de file ....
  Sunt disperat ! Ce se intampla ?? Daca pierd datele din el ma sinucid cu mana mea ????
1)Schimbă atitudinea...doar tu ești de vină că ai pierdut date.
2)Instalează un XP SP2 curat, Update, chkdsk și dup'aia mai stăm de vorbă

View PostAlinux, on Oct 28 2005, 12:33, said:

patchuri cumulate pt windows gasiti la http://www.autopatcher.com/ pt mai multe versiuni de windoze
Pe cât posibil se recomandă Windows Update, prietenii știu de ce.
Dacă prietenii tăi nu știu de ce :rolleyes:  sau nu ai windows licențiat  sau ești pe dial-up de abia atunci încearcă AutoPatcher.

Și dacă ești atât de supărat pe Microsoft format + install linux

#24
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Ce mi-a raspuns un os:

"Sistemele de operare nu prea au nimic, in general hardware-ul sau userii au ceva; f*ck 'em"

#25
JAN_1980

JAN_1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.12.2003

View PostBitch_in_Red, on Oct 28 2005, 15:58, said:

Ce mi-a raspuns un os:

"Sistemele de operare nu prea au nimic, in general hardware-ul sau userii au ceva; f*ck 'em"

Mda. Destepti destui pe lumea asta.
De fapt eu am cerut o rezolvare (explicatie) la problema descrisa mai sus , dar vad ca s-a transformat (ca de obicei) intr-un razboi microsoft !!

#26
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
macar ai incercat solutia care ti-am zis-o mai sus? :cursing:
In loc sa-l ajutati aceasta discutie s-a transformat in subiectul vostru preferat: hai sa injuram microsoft sau hai sa mai facem niste posturi in plus, ca oricum n-aveti nimic de zis.Nu-l mai tot criticati atat pe jan1980 ca pun pariu ca majoritatea dintre voi habar n-au ce vorbesc.

Edited by SE7EN, 28 October 2005 - 15:16.


#27
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View PostJAN_1980, on Oct 28 2005, 15:46, said:

Ca exista !!! Scuze. Glumeam . Poate nu e vina lor , dar vezi tu daca nici pe sistemul de operare nu te poti baza ca merge bine si nu ai probleme atunci .... ??

Dar licenta la Windows ai?
Windows-ul este de vina ca tu il nenorocesti cu fel de fel de jucarii (fara licenta, evident) pe care le tot instalezi si dezinstalezi, cu sapte mii de virusi agatati de pe internet, cu 30 de partitii pe harddiscuri, cu 9 versiuni de windows, cu oprirea calculatorului de la buton (si nu-i dai shut-down), etc, etc, etc ???

Cand o sa ai numai soft licentiat, atunci ai voie sa te plangi, altfel... ciocul foarte, foarte mic!  :coolspeak:

#28
JAN_1980

JAN_1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.12.2003

View PostAfricanul, on Oct 28 2005, 16:14, said:

Dar licenta la Windows ai?
Windows-ul este de vina ca tu il nenorocesti cu fel de fel de jucarii (fara licenta, evident) pe care le tot instalezi si dezinstalezi, cu sapte mii de virusi agatati de pe internet, cu 30 de partitii pe harddiscuri, cu 9 versiuni de windows, cu oprirea calculatorului de la buton (si nu-i dai shut-down), etc, etc, etc ???

Cand o sa ai numai soft licentiat, atunci ai voie sa te plangi, altfel... ciocul foarte, foarte mic!  :coolspeak:

:lol:  :lol:  :lol: O noua axioma in software : "Softul licentiat merge fara probleme" si mai ales Windows.
  Pai daca era asa il picai cu ceara pe ala care avea windows fara licenta. Iti dai seama ca strangea romanu' fiecare leutz ca sa aiba un windows fara probleme.
   Problemele pe care le-am semnalat au aparut cu un windows 2000 SP4 instalat pe curat si care a mai fost instalat si pe alte sisteme si a mers fara probleme .
  Problema revine insa . De la ce poate sa fie ???

Edited by JAN_1980, 28 October 2005 - 15:20.


#29
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View PostSE7EN, on Oct 28 2005, 07:53, said:

Incearca cu aceste doua programe care recupereaza fisierele chk (found..), asta dupa ce ai rulat scandisk.Nu sunt sigur ca o sa te ajute insa poti face o incercare.Programele trebuie copiate, cred in directorul unde sunt fisierele chk, sau au fost.
Attachment attachmentAttachment attachment
Daca stii extensiile la fisiere incearca sa le redenumesti found000 in xxx.mp3 de exemplu, ar trebui sa mearga.Programele astea sunt pentru atunci cand ai mult prea multe fisierere de recuperat(cred ca este cazul tau).
Daca vrei sa nu ti se mai intample ceea ce s-a intamplat defragmenteaza partitiile, astfel nu cred ca o sa mai probleme.Oricum daca faci ce am scris mai sus cred ca ai sanse de reusita.Ai grija cu redenumirea manuala sa nu pui o extensie aiurea.
Se7en... de unde stii tu ca n'avem nimic de zis?
Tu ai citit ce a scris omul? Ca are un director de vreo 80Gb cu kituri (evident toate licentiate). :)
Si tu vii cu solutia ta mestereasca!? Adica la 80Gb kituri eu stiu extensiile la fiecare fisier la care ii stiu numele!?? Tu glumesti. Nu stii chestia asta nici la 10 fisiere, daramite la 80Gb!
Sa defragmenteze partitiile sa nu se mai intample? Alt sfat maret.:lol:

Ce-i trebuie lui, este ori un antivirus, ori un alt hard-drive.
Si acum se plange.. doar el a "deschis" razboiul impotriva lui Microsoft prin titlul de rahat pe care l-a ales pentru topicul si problema lui.

#30
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Africanule esti total pe dinafara, aici nu e vorba de softuri licentiate, window licentiat, e vorba doar de o problema care trebnuie rezolvata.
nu are nici o legatura cu licenta, service packuri, patchuri sau ce mai sugerati voi aiurea.

bitch in red habar n-ai despre ce vorbesti asa-i?De unde stiu ca n-aveti nimic de zis?Pentru ca voi chiar nu aveti nimic de zis.Crede-ma te faci de ras daca mai continui sa critici fara absolut nici o baza.Eu am sugerat sa schimbe extensiile doar daca le stie sigur, pentru mai multi giga programele alea fac treaba, daca fac.got it?Nu mai vorbi prostii.Iar chestia cu defragmentatu, da e buna, tu stii macar ce sunt fisierele chk?Ce naiba sa faca el cu un antivirus in situatia asta, si cu ce are legatura?Te gandesti macar 5 secunde la ce scrii, sau doar vrei sa mai faci si tu cate un post?
Nu inteleg de ce se baga in seama toti care habar n-au despre ce vorbesc, cu aere din astea de cunoscator.
Relaxeaza-te ca esti total pe dinafara.

Edited by SE7EN, 28 October 2005 - 15:33.


#31
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View PostSE7EN, on Oct 28 2005, 16:25, said:

Africanule esti total pe dinafara, aici nu e vorba de softuri licentiate, window licentiat, e vorba doar de o problema care trebnuie rezolvata.
nu are nici o legatura cu licenta, service packuri, patchuri sau ce mai sugerati voi aiurea.

Este vorba de o problema aparuta sub Windows. Deci are legatura cu Windows-ul!

#32
JAN_1980

JAN_1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 19.12.2003
Pana acum cativa ani bagam ca MIG-urile '95-ul de pe diskete si 3.11 si ne jucam la Red Alert 1 sau MK si nici nu auzisem de licente la soft si acum s-a boierit romanu domne' , daca nu merge e de la licentze.
Eu banuiesc controlerul de pe hdd sa nu se fii dus si sa aceseze prost platanele. Cand ajung acasa o sa bag XP la loc sa vad cum se comporta.
  Oricum va multumesc de ajutor  si ne mai auzim .

#33
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View PostSE7EN, on Oct 28 2005, 09:30, said:

Africanule esti total pe dinafara, aici nu e vorba de softuri licentiate, window licentiat, e vorba doar de o problema care trebnuie rezolvata.
nu are nici o legatura cu licenta, service packuri, patchuri sau ce mai sugerati voi aiurea.

bitch in red habar n-ai despre ce vorbesti asa-i?De unde stiu ca n-aveti nimic de zis?Pentru ca voi chiar nu aveti nimic de zis.Crede-ma te faci de ras daca mai continui sa critici fara absolut nici o baza.Eu am sugerat sa schimbe extensiile doar daca le stie sigur, pentru mai multi giga programele alea fac treaba, daca fac.got it?Nu mai vorbi prostii.Iar chestia cu defragmentatu, da e buna, tu stii macar ce sunt fisierele chk?Ce naiba sa faca el cu un antivirus in situatia asta, si cu ce are legatura?Te gandesti macar 5 secunde la ce scrii, sau doar vrei sa mai faci si tu cate un post?
Nu inteleg de ce se baga in seama toti care habar n-au despre ce vorbesc, cu aere din astea de cunoscator.
Relaxeaza-te ca esti total pe dinafara.
Ma relaxez,
poate esti dragut sa ne (imi) explici care este legatura intre  defragment si fisierele chk?
Dar repede... din zbor... nu sta acum sa cauti pe google!

Edited by Bitch_in_Red, 28 October 2005 - 15:39.


#34
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Nu prea te pricepi asa-i bitch in red?Aici nu e vorba de vreo legatura magica intre fisierele chk si defragmentat. Pe scurt atunci cand un program da crash sau chiar windowsul , programele deschise nu sunt inchise corect, astfel windowsul nu va gasi datele corecte de identificare a programelor, si asa se formeaza chk files.Legatura este ca un hard defragmentat, si cu registrii periodic curatati, fisierele chk sunt mai putin probabil sa se formeze.Got it? :death:

#35
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View PostSE7EN, on Oct 28 2005, 10:05, said:

Nu prea te pricepi asa-i bitch in red?Aici nu e vorba de vreo legatura magica intre fisierele chk si defragmentat. Pe scurt atunci cand un program da crash sau chiar windowsul , programele deschise nu sunt inchise corect, astfel windowsul nu va gasi datele corecte de identificare a programelor, si asa se formeaza chk files.Legatura este ca un hard defragmentat, si cu registrii periodic curatati, fisierele chk sunt mai putin probabil sa se formeze.Got it? :death:
Este usor sa arunci cu vorbe, nu? Ai si tu o teorie: las'o ca-i femeie.. nu stie nimic!??

Hai sa vedem... sar peste definitia ta a fisierelor chk (:))... dar afirmatia cum ca pe un hard defragmentat, cu registri periodic curatati, fisierele chk sunt mai putin probabil sa se formeze. Got it?  este BETON!

Deci OS-ul inainte de a forma chk-urile in cazul unui program care face crash, verifica daca HDD-ul este defragmentat si daca nu este, si mai avem si  registri curati, atunci reduce probabilitatea producerii fisierelor temporare (chk)!??? LOL
Baiete... go shoot yourself si vinde gogosi in alta parte! Eu nu ti le cumpar!

#36
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
Nu intelegi nimic asa-i?Nu cred ca mai are sens sa continui.Nu mai insista sa ma contrazici fara nici o baza ca  te faci de ras.
Windowsul nu verifica nimic, god :cursing: , dar daca un sistem de operare este in regula, fara crashuri sau erori de vreun fel in registrii, aceste fisiere chk nu au din ce sa se formeze, nici nu stiu cum naiba sa mai explic :cursing:
Oricum era o solutie pe care am propus-o, si care ar fi putut sa mearga, in conditiile in care programele care le-am sugerat sunt tocmai pentru a modifica extensia fisierelor chk in xx.pdf, xxx.mp3 etc.Evident s-ar putea ca aceste programe sa nu mearga din anumite motive dar asta este altceva.Oricum merita incercat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate