Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 

Autoservire Mamaia ( Constanta)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
hurmuzs

hurmuzs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 136
  • Înscris: 23.03.2006
Salut,

Vreau sa merg weekendul acesta in Mamaia .As vrea sa stiu o autoservire unde se mananca bine si la preturi accesibile in Mamaia sau Constanta.As vrea una daca se poate care sa primeasca bonuri de masa :D

Aa,am mai cautat pe web pensiuni din Mamaia,am vazut cateva....Va rog sa imi spuneti si mie una de prin Mamaia.

Multumesc.Astept re: :)

Editat de hurmuzs, 04 mai 2012 - 21:44.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Gasesti acolo.

N-o sa te plimbi pe jos prin Mamaia, sau de ce te mai duci?

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
Am vrut sa spun ca nu-mi amintesc sa fi vazut de 10+ ani incoace o autoservire de-asta cu mincare calda "competitiva" in Romania (adica un supermarket fie el mai mic sau mai mare poate furniza mincare chiar si calda la preturi imbatabile) dar totusi mi-a venit in cap un exemplu bun: "Cuptorul cu placinte" din satul de vacanta, daca o fi deschis. Desi "unitate de categoria a II-a" (sau a III-a), lucru afisat la loc de cinste, mincarea e perfecta si preturile incredibil de mici (cel putin la mincare gen placinte, mici, frigarui si ce-or mai avea pe linga). Da, au fost ceva articole despre compozitia micilor de 50 de bani (!!!da, atit costau, acum nu f mult timp) - nu ca ar fi periculosi ci doar ca nu ar fi super-carnuri de calitate in ei. Sincer, mie nu mi-au iesit niciodata asa de buni pe gratarul personal din carne tocata de mine...

#4
julesverne86

julesverne86

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 28.03.2012
Vara trecuta Mamaia era plina de "impinge tava" si am mancat de vreo 3-4 ori la ele.

Preturile par mici la prima vedere fiindca sunt date la 100 grame.
Optionalele adauga mult la pret: 1 ardei iute = 1 - 1.5 lei, 2 linguri de smantana = 1.5 - 2 lei, o felie de paine = 0.5 lei.

In final o masa la autoservire costa cam la o terasa sau la un restaurant un "mediu".
Avantajul la autoservire ar fi ca vezi mancarea inainte sa o cumperi si ca riscul unei toxinfectii alimentare e mai mic datorita rulajului mare de marfa.

#5
julesverne86

julesverne86

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 28.03.2012
Salut,

Aveti noutati la inceput de sezon ?
Preturi, etc...  :thumbup:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate