Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

NextGen - TV cablu digital. Nou: Discovery HD, TLC HD, ID HD, Animal Planet HD, HGTV HD

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1508 replies to this topic

#55
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Confirm si eu la Giurgiu, PV TV HD, varianta HDPosted Image

#56
ocupat

ocupat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 29.06.2008
o intrebare pt cunoascatori..... am un led samsung reciver hd de la next gen si intampin urmatoarea problema de cand pronesc tv imaginea incepe sa ramana in urma sunetului.. e din setari de la reciver ceva de reglat? .. imaginea e absolut impecabila

#57
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Folosesc si eu receiverul lor HD (Synaps CHD3000), dar nu am intampinat problema asta.

Reseteaza receiverul HD sau setarile TV-ului.

#58
ocupat

ocupat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 29.06.2008
ciudat am insercat mai multe prin meniu... imi pare rau.... ca e mica asta problema da suparatoare daca schimb cablu hdmi are vreo importanta?
asta offtopic ca inca mai am si rds. sa protv hd de la rds e la ani lumina ata de portv hd de la next gen .. am facut acum niste comparatii la romanii au talent

Edited by ocupat, 15 February 2013 - 23:07.


#59
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 ocupat, on 15 februarie 2013 - 23:04, said:

ciudat am insercat mai multe prin meniu... imi pare rau.... ca e mica asta problema da suparatoare daca schimb cablu hdmi are vreo importanta?
asta offtopic ca inca mai am si rds. sa protv hd de la rds e la ani lumina ata de portv hd de la next gen .. am facut acum niste comparatii la romanii au talent
in ce sens e diferenta intre protv la rds si la nextgen ? la mine se vede mai bine ca pe rds. toate posturile, nu doar protv hd.

#60
ocupat

ocupat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 29.06.2008
mai bune la next gen canalele hd

#61
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
toate canalele sunt mai bune la nextgen. este fenomenal sa vad diferenta la canalele romanesti (care credeam ca asa transmit, prost).
apoi Cartoon Network se vede aproape HD, spre deosebire de RDS unde imaginea era foarte stricata.

anyways, schimba cablu HDMI si vezi daca se rezolva decalajul la sunet.
daca TV-ul tau stie DVB-C, poti conecta direct cablu tv la televizor si sa prinzi canalele HD si SD (nu sunt codate).

#62
szjozsef

szjozsef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 22.11.2004
e putin probabil, ca in urma schimbarii cablului HDMI sa se rezolve problema cu decalajul de sunet

#63
sziszi2000

sziszi2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.08.2010

 wfnse, on 16 februarie 2013 - 01:59, said:


daca TV-ul tau stie DVB-C, poti conecta direct cablu tv la televizor si sa prinzi canalele HD si SD (nu sunt codate).


deci dacă am înțeles bine, chiar cu un abonament TV basic pot sa prind cu DVBC toate cele 90 de canale ale TV digital + canalele HD?

si acum devine un pic complicat: pachetul hungarian pot sa prind prin dvbc? cu sau fara abonare la pachet?
si daca pentru pachetul maghiar am neaparat  nevoie de conserva/pachet digital, pot sa urmaresc HD prin DVBC si restul prin TV DIGITAL?

PS. mersi pentru informatii

#64
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 sziszi2000, on 10 martie 2013 - 13:01, said:

deci dacă am înțeles bine, chiar cu un abonament TV basic pot sa prind cu DVBC toate cele 90 de canale ale TV digital + canalele HD?

si acum devine un pic complicat: pachetul hungarian pot sa prind prin dvbc? cu sau fara abonare la pachet?
si daca pentru pachetul maghiar am neaparat  nevoie de conserva/pachet digital, pot sa urmaresc HD prin DVBC si restul prin TV DIGITAL?

PS. mersi pentru informatii
Cu abonamentul TV basic poti prinde toate canalele SD/HD, cu un televizor DVB-C, fara receiver.
Pachetele Hungary, Adult si MaxPack sunt codate in mod normal (actualmente Maxpack nu e codat la mine).

Daca ai un TV cu DVB-C, poti achizitiona un CAM Synaps compatibil CONAX, bagi cartela in el si gata.
Cartelele nu sunt imperecheate cu receiverele.

Edited by wfnse, 17 March 2013 - 19:07.


#65
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006

 wfnse, on 17 martie 2013 - 19:07, said:

Cu abonamentul TV basic poti prinde toate canalele SD/HD, cu un televizor DVB-C, fara receiver.
Pachetele Hungary, Adult si MaxPack sunt codate in mod normal (actualmente Maxpack nu e codat la mine).

Daca ai un TV cu DVB-C, poti achizitiona un CAM Synaps compatibil CONAX, bagi cartela in el si gata.
Cartelele nu sunt imperecheate cu receiverele.
In Giurgiu vad ca pe HD sunt macroblocuri din cand in cand.Dreambox-ul zice:nivel semnal 100%, calitate 90-100%, raport semnla util/zgomot 48-50micro dbV.Verificat in 2 locatii diferite din Giurgiu.Imi poate confirma cineva?

#66
ovidiupop

ovidiupop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.05.2007
Utv HD a fost inlocuit cu  Viasat Nature HD

Edited by ovidiupop, 17 April 2013 - 12:46.


#67
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 ovidiupop, on 17 aprilie 2013 - 12:17, said:

Utv HD a fost inlocuit cu  Viasat Nature HD
UTV HD o sa revina cel mai probabil pe alta frecventa.

Asadar de astazi avem Viasat Nature/History HD. Se vede extraordinar Nature HD Posted Image

#68
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Mooz HD inlocuit tempotar cu Dolce Sport 3D.  Se vede exemplar...

#69
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008
Poate pui si niste imagini, ca noi astia de la Digi si UPC cu tv 3D sa murim de oftica.

#70
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 razvan1983, on 25 mai 2013 - 19:47, said:

Poate pui si niste imagini, ca noi astia de la Digi si UPC cu tv 3D sa murim de oftica.
De ce? Pai n-ai High TV 3D si Hustler 3D?
Posted Image

#71
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 Orangetm, on 25 mai 2013 - 20:16, said:


De ce? Pai n-ai High TV 3D si Hustler 3D?
Posted Image
Hustler 3D nu. Penthouse da.

#72
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

 Orangetm, on 25 mai 2013 - 20:16, said:

De ce? Pai n-ai High TV 3D si Hustler 3D?
Posted Image

Vorbeam de imagini 3D cu meciul nu cu un canal 3D oarecare. Am High Tv 3D nu si Penthouse 3D, nu am trecut la abonamentul ala care sa-l includa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate