Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

NextGen - TV cablu digital. Nou: Discovery HD, TLC HD, ID HD, Animal Planet HD, HGTV HD

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1508 replies to this topic

#19
cyberblue

cyberblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.05.2006

 Deyutzu_AR, on 17th August 2012, 22:12, said:

@cyberblue : voi Rtc-istii a-ti impartit cumva NBA-ul , Campionatul Ucrainei si cel Portughez cu vreo televiziune ??? din cate imi amintesc eu NU!!!.intrebam pentru ca aveati EXCLUSIVITATE la ele.La fel face si Digi-ul cu Formula1 , Premier League , Campionatul Spaniol , Liga I _Romania , ATP 1000 (Tennis) etc.
-urmatorul lucru am vrut sa subliniez : fiecare operator din banii de la abonat achizitioneaza drepturile de televizare si le ofera gratis la abonat daca este la firma lui :P
Post-ul era o apreciere pentru Digi și o dezaprobare pentru Dolce Sport. Sunt abonat Next Gen și nu îmi place că au renunțat la Discovery HD în favoarea Eurosport 1,2 HD în condițiile în care lupta pe segmentul pubicului ”sportiv” cred că e pierdută în favoarea Digi.

#20
cyberblue

cyberblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.05.2006
TVR Info a fost înlocuit cu Dolce Info. Preferam totuși BBC World News, France 24 sau CCTV. Oare au taxe de retransmisie așa mari?

#21
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Ce inseamna concurenta..........
Primesc sms pe telefon de la Nextgen in care ne informa ca ei nu au fost cumparati de concurentaPosted Image
Cand ajung acasa vad ca pe dvb-c-ul televizorului apare HBO HD la liberPosted Image
Sa fie doar o coincidenta, sau se datoreaza faptului ca orasul e impanzit de agenti de vanzari DIGI?
Si Minimax a fost inlocuit cu Disney Jr

LE: Gata l-au codatPosted Image

Edited by alinushus, 04 October 2012 - 18:21.


#22
balkan

balkan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 07.01.2007
Se mai aude ceva de Discovery Showcase HD, pentru ca vad ca se poate suplimenta grila HD, atata timp cat au introdus si HBO HD.

#23
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

 alinushus, on 04 octombrie 2012 - 18:07, said:

Ce inseamna concurenta..........
Primesc sms pe telefon de la Nextgen in care ne informa ca ei nu au fost cumparati de concurentaPosted Image
Cand ajung acasa vad ca pe dvb-c-ul televizorului apare HBO HD la liberPosted Image
Sa fie doar o coincidenta, sau se datoreaza faptului ca orasul e impanzit de agenti de vanzari DIGI?
Si Minimax a fost inlocuit cu Disney Jr

LE: Gata l-au codatPosted Image
Acelasi SMS l-am primit si eu!
De cateva zile se prinde HBO necodat! Frica, pazeste pepenii! :) De cabluri taiate pe scaril, nu mai vorbesc!

#24
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
De ieri este din nou HBO HD la liber

#25
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

 alinushus, on 24 octombrie 2012 - 09:29, said:

De ieri este din nou HBO HD la liber
Lasa sa fie si HBO HD la liber.

#26
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004

 CATALIN92, on 25 octombrie 2012 - 10:39, said:

Lasa sa fie si HBO HD la liber.

Nu mai este

#27
CATALIN92

CATALIN92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 25.08.2012

 alinushus, on 25 octombrie 2012 - 11:07, said:


Nu mai este
Ar fi ca lumea sa avem toti HBO-uri necodate (HBO, HBO HD, HBO Comedy, CineMax si CineMax 2 necodate).

#28
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Pai n-ar mai fi codate daca ai plati pt ele...
numai mocangeli vreti... eventual sa stati acasa si sa primiti ajutor de la stat cate 3.000 de euro...
Posted Image

Edited by vierme, 25 October 2012 - 14:01.


#29
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004

 vierme, on 25 octombrie 2012 - 14:00, said:

Pai n-ar mai fi codate daca ai plati pt ele...
numai mocangeli vreti... eventual sa stati acasa si sa primiti ajutor de la stat cate 3.000 de euro...
Posted Image
Nu-i vorba de mocangeala, eu doar am semnalat cand a fost la liber, e treaba lor daca-l codeaza sau nu, pe analogic e la liber de cand a preluat RDS Ilink-ul, nu stiu cat este de corect fata de cei care platesc pentru el, mai cer si 18 ron pe el. Primesc sms-uri aprope zilnic de la ei sa ma duc sa-mi iau cadoul ca sunt client fidel, acest cadou consta intr-un stick de memorie de 4 gb si nu-s ce naiba mai da, sampon, zahar, ulei(depinde ce au in momentul ala) si semnezi ca blegu o prelungire de contract pe 2 ani in care se specifica ca ai primit bunuri in valoare de 150 ron, deci acel stick si samponul atat costa in viziunea Romtelepom, pe care bineinteles ca trebuie sa-i platesti daca reziliezi in astia doi ani, bineinteles ca tie nu-ti spune nimeni. Jobul meu este vis-a-vis de o casierie de-a lor si au in fata un cort unde dau cadourile, este zilnic coada, astazi de exemplu pleca lumea cu zahar si ulei. Am o colega de birou care era tare incantata ca i-a dat un stick, atunci am citit actul aditional unde pe verso mic de tot scria ca a primit cadou de 150 ron.

Edited by alinushus, 25 October 2012 - 14:40.


#30
Andrew231

Andrew231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.10.2012
Salut, sunt abonat nextgen si doresc sa achizitionez pachetul maxpak. Nu am fost la ei sa stau la coada pentru informatii, inteleg ca pachetul costa 10 lei lunar, sunt curios ce-mi da pt vizionarea postului( nu prea ma pricep, am auzit la unii ca o sa am nevoie de 2 telecomenzi...) si daca pe langa hbo, hbo comedy, cinemax si cinemax 2 primesc si hbo hd.
Va multumesc!

#31
alinushus

alinushus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 05.01.2004
Maxpack-ul costa 14 lei, daca ai doar analogic mai platesti 5 lei pt digital, daca vrei si hd mail platesti 15Ron
Vei avea doua telecomenzi, maxpack-ul este doar pe digital, deci iti vor da in custodie un decodor.
Sursa: pliant NextGen

Edited by alinushus, 30 October 2012 - 10:19.


#32
Andrew231

Andrew231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 29.10.2012

 alinushus, on 30 octombrie 2012 - 10:18, said:

Maxpack-ul costa 14 lei, daca ai doar analogic mai platesti 5 lei pt digital, daca vrei si hd mail platesti 15Ron
Vei avea doua telecomenzi, maxpack-ul este doar pe digital, deci iti vor da in custodie un decodor.
Sursa: pliant NextGen
Am tv digital+internet, ma intereseaza daca voi avea 2 telecomenzi si tariful

#33
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Pai ce n-ai inteles din mesajul lui alinushus ? O sa primesti un STB (decodor), deci da o sa ai 2 telecomenzi, telecomanda de la televizor si telecomanda de la decodor. Si tariful ti l-a zis el in mesajul precedent.

#34
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006
De ieri 30.10.2010 semnal 100% , dar calitatea 50-60% si implicit macroblocuri pe canalele HD.Imi poate confirma cineva din Giurgiu?
P.S.Vad ca si pe canalele SD a scazut nivelul calitatii, dar fiind in constelatie 64 QAM nu sunt afectate la imagine.

#35
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 catalinman, on 30 octombrie 2012 - 16:15, said:

Pai ce n-ai inteles din mesajul lui alinushus ? O sa primesti un STB (decodor), deci da o sa ai 2 telecomenzi, telecomanda de la televizor si telecomanda de la decodor. Si tariful ti l-a zis el in mesajul precedent.
Nu-i musai, poti avea si una singura...un LogitechPosted Image

#36
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
I-am explicat pe intelesul lui :P

Evident ca daca isi ia un Logitech Harmony scapa cu o singura telecomanda.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate