Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Fitness/incepatori

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Zile de pauza ai? Prea multa alergare, trebuie sa mai lasi corpu sa se si odihneasca

#20
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,516
  • Înscris: 06.01.2012
Da , am rezultate si sunt multumit . Acum ma pregatesc pentru vara , cu antrenamente intense pentru ca vreau sa scot cea mai buna forma . Sa vedem ce iese , sunt destul de optimist . Spor la treaba !

#21
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View Postmr_alexino, on 21st March 2012, 07:14, said:

Zile de pauza ai? Prea multa alergare, trebuie sa mai lasi corpu sa se si odihneasca


in weekend fac pauza...dar m-am gandit si eu ca nu trebuie sa mai alerg atat pentru ca nu vreau sa slabesc decat in zona abdomenului inferior si a bratelor in partea superioara...

#22
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Ca sfat incearca sa nu mai faci si stepper si alergare in aceeasi zi. Faci ori stepper ori alergare. Si incearca sa alergi in aer liber, in parc undeva daca ai posibilitatea. Dar ca sa se vada rezultate trebuie sa ai pusa alimentatia la punct.

#23
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View Postmr_alexino, on 21st March 2012, 18:55, said:

Ca sfat incearca sa nu mai faci si stepper si alergare in aceeasi zi. Faci ori stepper ori alergare. Si incearca sa alergi in aer liber, in parc undeva daca ai posibilitatea. Dar ca sa se vada rezultate trebuie sa ai pusa alimentatia la punct.


Exact la asta ma gandeam eu azi in timp ce eram la sala...ca nu are rost sa mai alerg, daca fac stepper intr-o anumita zi, oricum eu nu prea fac stepper, mai mult lucrez pe stepperul acela lateral, nu stiu cum ii zice ..care lucreaza muschii fesieri si putin picioarele In legatura cu alimentatia, deja  am inceput sa gatesc mai sanatos, oricum eu sunt obsedata de ideea de a manca sanatos, vreau sa renunt la dulciuri, azi mi-am cumparat ciocolata amaruie, caci stiu ca are un un numar ridicat de antioxidanti fata de celelalte tipuri de ciocolata, ma retin foarte mult la cumparaturi, incerc sa arunc in cos mai mult fructe si legume.

#24
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostI_love_Summer, on 21st March 2012, 20:04, said:

Exact la asta ma gandeam eu azi in timp ce eram la sala...ca nu are rost sa mai alerg, daca fac stepper intr-o anumita zi, oricum eu nu prea fac stepper, mai mult lucrez pe stepperul acela lateral, nu stiu cum ii zice ..care lucreaza muschii fesieri si putin picioarele In legatura cu alimentatia, deja  am inceput sa gatesc mai sanatos, oricum eu sunt obsedata de ideea de a manca sanatos, vreau sa renunt la dulciuri, azi mi-am cumparat ciocolata amaruie, caci stiu ca are un un numar ridicat de antioxidanti fata de celelalte tipuri de ciocolata, ma retin foarte mult la cumparaturi, incerc sa arunc in cos mai mult fructe si legume.


Sa nu bei suc carbogazificat si cat poti evita excesul de sare,zahar si grasimi,incearca sa mananci carne de pui.Nu uita sa nu exagerezi cu alergarile si exercitiile pentru musculatura pot duce la probleme destul de grave.

#25
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View PostDaian95, on 21st March 2012, 20:18, said:

Sa nu bei suc carbogazificat si cat poti evita excesul de sare,zahar si grasimi,incearca sa mananci carne de pui.Nu uita sa nu exagerezi cu alergarile si exercitiile pentru musculatura pot duce la probleme destul de grave.


eeeiii lasa ca nu alerg ca Gabriela Szabo:)..si nici nu lucrez cu greutati exagerat de mari...de ex. la aparatul pt. posterior lucrez cu 50 de kg...e mult?

#26
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009

View PostI_love_Summer, on 21st March 2012, 23:14, said:

eeeiii lasa ca nu alerg ca Gabriela Szabo:)..si nici nu lucrez cu greutati exagerat de mari...de ex. la aparatul pt. posterior lucrez cu 50 de kg...e mult?


Cate repetari faci cu 50?

#27
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008

View Postjeffy86able, on 20th March 2012, 12:31, said:

Nu merg la sala momentan , dar ma antrenez acasa cu un set de haltera si gantere de aproximativ 5 ani jumatate , cu pauze . Am idee cu ce se mananca sportul asta si de asta incerc sa iti dau sfaturi pe masura obiectiveor tale . De asta te sfatuiesc sa nu exagerezi cu aerobicul , deoarece in dorinta de a da jos stratul acela mic de grasime de pe abdomenul inferior , risti sa slabesti de peste tot , pierzand masa musculara , adica " aplatizandu-te " , ceea ce nu e de dorit . Te poti antrena si in timpul saptamanii cu weekendul liber . Partea cu slabitul la partea superioara a bratelor e mai complicata , de asta te sfatuiesc sa faci repetari mai multe cu greutate mica . Spor la treaba si tine-ma la curent .

Esti total pe langa. Ceea ce zici tu e un mit, nimic mai mult. Scaderea in greutate, si ma refer aici la datul jos din grasime, este rezultatul unei diete scazuta in calorii. Asa ca, principalul lucru pe care trebuie sa te axezi atunci cand vrei sa dai jos este deficitul de calorii, iar chestia asta se face prin CARDIO si prin dieta.
REPETARI MULTE? FACUTE RAPID? CU GREUTATI MICI? ASTA SE NUMESTE CARDIO.

Pentru initiatoare. Daca nu vrei sa-ti pierzi din muschi nu te apuca sa faci 1000 de repetari. Incearca sa-ti dezvolti/mentii musculatura prin greutati suficient de grele incat sa poti face 8-12 repetari.

#28
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011
De slabit oricum slabesti de peste tot, nu de sus, de jos, stanga-dreapta. E o greseala "vreau sa dau jos doar grasimea de pe abdomen"

#29
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View Postmr_alexino, on 22nd March 2012, 06:10, said:

Cate repetari faci cu 50?


  doar 4 repetari a cate 8 fiecare

View Postposteg, on 22nd March 2012, 12:12, said:

De slabit oricum slabesti de peste tot, nu de sus, de jos, stanga-dreapta. E o greseala "vreau sa dau jos doar grasimea de pe abdomen"



stiu si eu chestia asta, dar totusi insist ca se poate slabi doar intr-o anumita zonaL:)),,adica sunt slaba, nu am grasimi, dar o portiune mica mica care e data draq...nu vrea sa se dizolve,,e de la dulciuri cel mai probabil...si s-a pus peste abdomenul meu frumos::(((

View Postklaw_godly, on 22nd March 2012, 11:55, said:

Esti total pe langa. Ceea ce zici tu e un mit, nimic mai mult. Scaderea in greutate, si ma refer aici la datul jos din grasime, este rezultatul unei diete scazuta in calorii. Asa ca, principalul lucru pe care trebuie sa te axezi atunci cand vrei sa dai jos este deficitul de calorii, iar chestia asta se face prin CARDIO si prin dieta.
REPETARI MULTE? FACUTE RAPID? CU GREUTATI MICI? ASTA SE NUMESTE CARDIO.

Pentru initiatoare. Daca nu vrei sa-ti pierzi din muschi nu te apuca sa faci 1000 de repetari. Incearca sa-ti dezvolti/mentii musculatura prin greutati suficient de grele incat sa poti face 8-12 repetari.


eu fac doar 4 repetari, nu vreau sa exagerez

#30
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Cum a zis si klaw_godly  pune greutate mai mica si fa intre 8-12 repetari. :)

#31
klaw_godly

klaw_godly

    Preafericitul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,659
  • Înscris: 10.06.2008
"Doar 4 repetari"

Tu cred ca faci confuzie intre serii si repetari.

#32
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View Postklaw_godly, on 23rd March 2012, 08:26, said:

"Doar 4 repetari"

Tu cred ca faci confuzie intre serii si repetari.



eram adormita cand am scris

#33
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,516
  • Înscris: 06.01.2012
Klaw godly am spus deja de vreo 3 ori in posturile mele ca alimentatia e baza atunci cand vrei sa dai jos sau sa pui pe tine . I-am recomandat sa faca mai multe repetari cu greutate mica deoarece ea isi doreste maini ferme si suple , feminine . Si te rog sa nu te mai arunci cu afirmatii gen " esti total pe langa " , pentru ca nu stii cine sunt , cum ma antrenez si ce rezultate am .

#34
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View Postjeffy86able, on 23rd March 2012, 13:26, said:

Klaw godly am spus deja de vreo 3 ori in posturile mele ca alimentatia e baza atunci cand vrei sa dai jos sau sa pui pe tine . I-am recomandat sa faca mai multe repetari cu greutate mica deoarece ea isi doreste maini ferme si suple , feminine . Si te rog sa nu te mai arunci cu afirmatii gen " esti total pe langa " , pentru ca nu stii cine sunt , cum ma antrenez si ce rezultate am .


se pare ca pe softpedia predomina sedentarii....

#35
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Lasa-mi mailu pe privat sa vb despre ce te intereseaza. :P

#36
I_love_Summer

I_love_Summer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 19.03.2012

View PostKenYa, on 5th April 2012, 14:39, said:

Lasa-mi mailu pe privat sa vb despre ce te intereseaza. :P


sau despre ce te intereseaza pe tine...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate