Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Tractoare Same - fostul "monobloc tractor Same"

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#55
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Attached File  EXPLORER 75-85-95 Introduction.pdf   135.88K   87 downloads
Attached File  EXPLORER 3 85 100 Section 10.pdf   4.46MB   65 downloads
Attached File  EXPLORER 3 85 100 Section 20.pdf   1.59MB   48 downloads

Din pacate sunt prea mari fisierele pentru forum. incerc sa ti le pun pe altceva

incearca sa le iei de aici

#56
Nik2012

Nik2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2012
Ce consum are Saturno 80 ?Multumesc

#57
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
vreau si eu un manual la un same buffalo 130 sau o schita a sistemului hidraulic ,nu mai salta va multumesc

#58
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
. Ca si schema in postul 2  ai o schema generala.

Un catalog interactiv  cu piesele de schimb si ceva imagini ( probabil este pentru Buffalo 120 ):

http://www.trattore.com/ => SAME   =>OLD MODELS SAME => BUFFALO 3000 <- => S.A.C. =>GENERAL

#59
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
multumesc IdI1 PENTRU MANUAL

#60
mih38

mih38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.04.2011

View PostNik2012, on 18 octombrie 2014 - 20:52, said:

Ce consum are Saturno 80 ?Multumesc
Nu este de speriat, chiar acceptabil.

#61
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
]colegii-unde pot sa repar sau de unde pot sa cumpar piese pentru pompa hidraulica la un same buffalo 130.are uzura mare la pistonase și pierde ulei și nu-si mai face treaba.asa arata modelul de pompa 1142Posted Imagepoz.11,13,16,17,18

Attached Files



#62
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
http://www.kramp.com...d=-1&storeId=60
http://www.agrix.ro/...65/id-9058.html
http://www.ebay.com/...8-/180089220775
http://www.malpasonl...ulic-Pump/34450

http://bepcoparts.com/index_en.php

kit de reparatie nu stiu. Kramp si Bepco probabil au licenta sa le fabrice pe undeva.

http://www.berokit.de   sunt cei cu anuntul de pe ebay poate te ajuta ei cu kit de reparatie.

#63
tuiti1

tuiti1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2014
Salut! are cineva un manual pentru aurora 45? multumesc!

#64
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
multumesc idi1 dar nu am gasit piese pentru pompa .ramane sa o trimit la Focsani unde am auzit ca s-ar putea reconditiona dar nu stiu nimic doar am aflat tel.lor             iar pentru //tuiti1// roagal pe idi1 sa te ajute cu manual

#65
Diabolos

Diabolos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.08.2014
Am si eu o problema cu priza de putere la un same atlanta 45, se invarte si cand este pe oprit. Daca calc ambreajul si iau piciorul de pe acceleratie nu se mai invarte cand plec din loc iar se invarte. Oare ce poate avea?

#66
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
@Diabolos probabil maneta de actionare a prizei de putere nu functioneaza corect. Cu tractorul oprit incearca sa ii gasesti pozitia decuplat ( invarti cu mana de priza de putere cand este decuplata ) din maneta , dacanu gasesti verifici traseul manetei de cupalare a prizei de putere.

Din pacate nu am un manual pentru Autora 45.

Attached File  drago100.jpg   246.96K   51 downloads

#67
tuiti1

tuiti1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.11.2014
poate sa mi spuna(indice) si mie cineva la modele mai vechi cum ar fi aurora 45 cum se semnalizeaza stanga-dreapta...am observat eu in bord un comutator lipsa doar ca sper sa nu fie tocmai ala vinovatul.

#68
Mihaela-gombos-05

Mihaela-gombos-05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.04.2014
Buna seara,Un vecin are un tractorSAME 360c DT,si in sarcina nu mai ridica pompa hidraulica.Mmentionez ca are o pompa orizontala,daca stie cineva pe unde s_ar putea gasi una.                         va multumesc.

#69
miticaSV

miticaSV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 28.10.2012
pune niste imagini cu locul unde este pompa amplasata si cum arata ea,poate va poate cineva sa va ajute sau chiar eu.

#70
Mihaela-gombos-05

Mihaela-gombos-05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.04.2014
pompa hidraulica arata exact ca in poza de la pagina 1 a acestui forum,cu primul tip deSAC

#71
mariuspasca

mariuspasca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.01.2015

View PostDiabolos, on 22 noiembrie 2014 - 21:35, said:

Am si eu o problema cu priza de putere la un same atlanta 45, se invarte si cand este pe oprit. Daca calc ambreajul si iau piciorul de pe acceleratie nu se mai invarte cand plec din loc iar se invarte. Oare ce poate avea?

Aceeasi problema am si eu la un same jaguar 100, nu se poate decupla din cabina.
Se poate cupla/decupla doar de jos, din spate, de la maneta care alege viteza (540 sau 1000)
Stiti ce ar putea fi? Sau un mecanic bun care m-ar putea ajuta?

Sau unde as putea gasi un manual de service, cu schema si piesele pentru priza de putere.

Edited by mariuspasca, 04 January 2015 - 12:34.


#72
mih38

mih38

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.04.2011

View PostDiabolos, on 22 noiembrie 2014 - 21:35, said:

Am si eu o problema cu priza de putere la un same atlanta 45, se invarte si cand este pe oprit. Daca calc ambreajul si iau piciorul de pe acceleratie nu se mai invarte cand plec din loc iar se invarte. Oare ce poate avea?
La cum ai prezentat situatia, probabil maneta de la priza de putere se afla pe pozitia sincron.

View Postmariuspasca, on 04 ianuarie 2015 - 12:26, said:

Aceeasi problema am si eu la un same jaguar 100, nu se poate decupla din cabina.
Se poate cupla/decupla doar de jos, din spate, de la maneta care alege viteza (540 sau 1000)
Stiti ce ar putea fi? Sau un mecanic bun care m-ar putea ajuta?

Sau unde as putea gasi un manual de service, cu schema si piesele pentru priza de putere.
La SAME Jaguar 100, probabil cuplarea prizei de putere nu se face mecani ci hidraulic. Cu siguranta acolo este ceva.

View PostMihaela-gombos-05, on 18 decembrie 2014 - 22:37, said:

Buna seara,Un vecin are un tractorSAME 360c DT,si in sarcina nu mai ridica pompa hidraulica.Mmentionez ca are o pompa orizontala,daca stie cineva pe unde s_ar putea gasi una. va multumesc.
Eu sunt de parere ca:
1. sa incerci sa repari pompa existenta pe tractor sau sa identifici piesa defecta (poate fi chiar o supapa);
2. sa renunti la pompa defecta si sa faci o adaptare romaneasca.(cu o pompa usor de gasit, angrenata de la motor ;i cu un reyervor de ulei - max 7 l)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate