Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Cum Sa Ignor Un Nr De Tel ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

Ca sa blochezi un nr care te deranjeaza,la telefonul meu LG 8180 se face in felul urmator: Se intra in Meniu ->Calling->Settings->Call Reject->reject on list,sau mai simplu Meniu si apoi tastati 2832,apoi in coltu dreapta sus setup->Add si adaugi numarul cu pricina.Trebuie apoi sa setezi pe "end call" nu pe "silence".Pe "end call" nr e respins automat

stii cumva pe ce nokia merge aceasta varianta ?
eu am blacklist, si respinge apelul cu succes (da ton de ocupat) dar ma enerveaza ca tot imi arata in loguri, sis e vede pe ecran cand suna.
daca- am in buzunar nu deranjeaza dar daca e pe masa se vede cand intra apelul si il respinge. plus ca tare mi-ar placea divert pe mesagerie sau numar aiurea. dar un pot sa fac doar cu anumite numere cel putin pe symbian fara alt program

#38
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Nu inteleg de ce vrei sa in blochezi...mai bine ii raspunzi si poate iti mai baga dolari :) .Daca vrea sa te sune si u te chinui atat pe la serviceuri sa til faca baietii etc si mai dai si bani .Ala nu da nici un ban sa ceara telu unui prieten sa te sune(nr respectiv) Parerea mea:nul bloca

#39
adrianc

adrianc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 23.08.2005

Quote

Dar la un moment dat l-am rugat pe tip sa spuna pe cifre numarul pe care vrea sa-l formeze si a spus numarul meu  iar cel mai interesant e ca spune ca din 3 apeluri aproximativ, 2 ajung la Bianca asa cum vrea si unul la mine. Si m-a asigurat ca nu greseste numarul, ca are in mobilul lui salvat numarul Biancai, numar care de fapt e al meu.
Am intrebat si un dealer Orange, mi-a spus ca in mod sigur ala greseste numarul.


din ce spui tu, singura varianta posibila ar fi ca e o clona de numar. Acum nu te astepta sa recunoasca cineva de la Orange chestia asta :) Chiar si asa, nu pricep cum de alta persoana care te suna n-a nimerit la Bianca.

Repet, asta se intampla daca nu greseste respectivul numarul de tel.


in alta ordine de idei, am mai vazut pe undeva pe aici ca se pomenea de call barring  pentru un numar specificat. Cel putin la Orange, exista optiuni (standard) de call barring pentru incoming calls, outgoing calls (toate sau doar cele internationale) si inca doua care tin de roaming. that's all :)

#40
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

 spare-me, on Jul 18 2006, 21:54, said:

stii cumva pe ce nokia merge aceasta varianta ?
eu am blacklist, si respinge apelul cu succes (da ton de ocupat) dar ma enerveaza ca tot imi arata in loguri, sis e vede pe ecran cand suna.
daca- am in buzunar nu deranjeaza dar daca e pe masa se vede cand intra apelul si il respinge. plus ca tare mi-ar placea divert pe mesagerie sau numar aiurea. dar un pot sa fac doar cu anumite numere cel putin pe symbian fara alt program
Cred ca nu se poate fara sa vezi totusi mai tarziu ca a incercat sa te sune.Si la mine cand il respinge,se aprinde ecranul telefonului,fara sa zica nimic,si daca ma uit in lista de apeluri imi apare cu receptor rosu taiat in dreptul numarului  lui.El aude din prima ton de respingere.Nu stiu,la varianta cu divert pe mesagerie numai a anumitor numere nu m-am gandit.Ar fi super,dar nu stiu cu ce tel merge.Ar fi o varianta.Dai divert la mesagerie a apelurilor cand esti ocupat,dar ai grija sa ai activat "call waiting", si cand te suna nr respectiv apesi pe respingere si-l redirectionezi la mesagerie.O zi, doua,poate se satura,daca nu,revii la prima metoda cea cu respingerea automata

Edited by sorinsirbu, 28 July 2006 - 18:24.


#41
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu..ar fi o chestie ca la un program din asta, pentru numerele din lista, sa poti da divert spre un numar oarecare...de germania de exemplu...intelegi ?

#42
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

 spare-me, on Jul 28 2006, 19:26, said:

nu..ar fi o chestie ca la un program din asta, pentru numerele din lista, sa poti da divert spre un numar oarecare...de germania de exemplu...intelegi ?
Nu cred ca se poate chestia asta,deoarece si spre mesageria vocala daca-l redirectionezi, mobilul lui nu mai apeleaza alt numar si este taxat doar pt conv.care a initiat-o (spre tine).Ar insemna sa se opreasca tel lui si sa initieze singur un alt apel,ceea ce e imposibil.Si daca faci tu o redirectionare a apelurilor tale spre un alt nr.de tel, apelul lui continua fara sa formeze un alt nr, el va fi taxat ca a sunat pe nr.tau, si tu vei fi taxat ca ai redirectionat la nr respectiv.Nu cred ca are cum eu sa apelez un nr de romania si pe factura detaliata sa-mi apara nr de Germania, as face reclamatie la operator ca nu am apelat acel nr.Asta-i parerea mea.

#43
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 17.03.2005

 ruthless, on Jun 27 2006, 10:14, said:

am un sagem myX5-2 si vreau sa blochez anumite apeluri...
am in meniu la settings , Black List  dar cand dau ok imi zice ca este goala...
de asemenea la securitate am meniul limitare apeluri(apeluri intrate sau apeluri iesite) insa daca vreau sa astivez optiunea trebuie sa scriu o parola formata din 4 caractare.Am incercat 1234,4444 etc... insa nu am "bughit" parola ceruta. Stie cineva parola sau trebuie sa sun la relatii cu clientii ?

daca este blocat in orange nu poti sa blochezi apelurile intrate din cate stiu. Parola initiala era 0000. La vodafone poti sa le limitezi din telefon sau sa suni la serviciul relatii cu clientii sa ti le restrictioneze.

#44
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
De ce nici unul din programele enumerate aici (Blacklist, Blackballer) nu merg instalate pe un Nokia E50?
E o versiune mai noua de Symbian or smth?

Stiti alta aplicatie care ar functiona?

Edited by don_dannielo, 13 November 2006 - 12:19.


#45
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Later: gata am gasit  :D

Private Call&Sms Guard For S60 3rd Edition

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate