Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

Cum Sa Ignor Un Nr De Tel ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 09.09.2004
Pe mobile symbian poti sa pui anumite numere de telefon in liste si sa pui din profile ca telefonul sa nu scoata nici un sunet... apare pe ecran totusi apel ratat...si telefonul "suna" dar fara sunet(clipeste doar displayul)... si daca se debifeaza si "Alert for: all calls" nu mai suna nici la telefoanele cu numar ascuns.

Cat despre mesaje exista programe pentru bararea de la anumite numere de telefon... unul parca era MumSMS+ ... cautati pe DC++ sigur gasiti.

Bafta...

#20
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003

 craiuVerde, on Oct 19 2005, 12:38, said:

si siemens are optiune de filtrare apeluri..
..si la sonyericsson chiar daca da ton de ocupat tot vede nr acela la apeluri ratate :D

parca am incercat sa fac si eu chestia asta la un siemens M55, dar nu cred ca ar merge daca respectivul iti da bip cu numar ascuns.... ca asa nu poti sa il incluzi in nici un grup.  sau gresesc?

#21
grinchi

grinchi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 20.04.2006

 Rainman, on Jun 11 2006, 20:46, said:

parca am incercat sa fac si eu chestia asta la un siemens M55, dar nu cred ca ar merge daca respectivul iti da bip cu numar ascuns.... ca asa nu poti sa il incluzi in nici un grup.  sau gresesc?


La Siemens cind dai comanda sa filtreze apelurile nu iti suna si vibreaza decit acel grup de apelnati  care este selectat ptr filtrare la restul doar ti se aprinde tel indiferent daca da cu numar sau cu numar ascuns.

Edited by grinchi, 12 June 2006 - 08:46.


#22
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
am un sagem myX5-2 si vreau sa blochez anumite apeluri...
am in meniu la settings , Black List  dar cand dau ok imi zice ca este goala...
de asemenea la securitate am meniul limitare apeluri(apeluri intrate sau apeluri iesite) insa daca vreau sa astivez optiunea trebuie sa scriu o parola formata din 4 caractare.Am incercat 1234,4444 etc... insa nu am "bughit" parola ceruta. Stie cineva parola sau trebuie sa sun la relatii cu clientii ?

#23
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
citeste manualul pentru parola aia

#24
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 katman, on Jun 27 2006, 10:19, said:

citeste manualul pentru parola aia

din pacate manualul telefonului l-am aruncat... -_-

#25
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
poate e 0000 :P ;  eu am tot incercat mai demult ceva si mi-am blocat pin2 :D

#26
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 the_barzaune, on Jun 28 2006, 18:30, said:

poate e 0000 :P ;  eu am tot incercat mai demult ceva si mi-am blocat pin2 :D

nu merge nici 0000  :huh:

#27
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
alte opinii ?  :huh:

#28
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
te duci tu cu telefonul la un centru care repara / decodeaza mobile, si te rezolva baietii aceia amabili

#29
aligator_project2006

aligator_project2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.04.2006

 mervey, on Oct 19 2005, 01:44, said:

Sau puteți încerca obositoarea variantă cu telefonul lîngă televizor/radio/licurici din ala din comert și să îl prindeți de cîteva ori. Și atunci ori e prea bogat iar tu vei primi cenți după 100 de"prinderi", ori va înceta. Baftă.
pt nokia cu symbian????????? exct progrmalu cum se numeste        multumesc

#30
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004

 aligator_project2006, on Jul 3 2006, 23:19, said:

pt nokia cu symbian????????? exct progrmalu cum se numeste        multumesc
BlackList

#31
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sau blackballer, dar blacklist il gasesti mai repede free

#32
Kant

Kant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.05.2006
Aloca-i o melodie cu continut gol numarului deranjant.

#33
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 411
  • Înscris: 12.04.2005
nu mai simplu redirectionare la un nr pus la nimerela ? nu iti trebuie nici un sinbian sau alta scula scumpa

#34
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
si restul numerelor ?
adica poti sa dai divert sau forward la un singur numar ?
si daca te suna de pe altul ?...sau cu nr ascuns ?

#35
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

 the_barzaune, on Jun 28 2006, 19:30, said:

poate e 0000 :P ;  eu am tot incercat mai demult ceva si mi-am blocat pin2 :D

trebuia sa suni la relatii cu clientii si sa intrebi cum sa-ti creezi pin-ul 2.Nu mai stiu sigur cum se face da stiu ca e o combinatie de taste care incepe cu **052*pin2*pin2 si nu mai stiu cum e
Ca sa blochezi un nr care te deranjeaza,la telefonul meu LG 8180 se face in felul urmator: Se intra in Meniu  ->Calling->Settings->Call Reject->reject on list,sau mai simplu Meniu si apoi tastati 2832,apoi in coltu dreapta sus setup->Add si adaugi numarul cu pricina.Trebuie apoi sa setezi pe "end call" nu pe "silence".Pe "end call" nr e respins automat

Edited by sorinsirbu, 16 July 2006 - 14:28.


#36
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Salut. Postez aici pentru ca e cam aceeasi mancare de peste.
Am acelasi numar de aproape 3 ani, a fost cartela prepay cumparata de noua, am trecut apoi pe abonament. De vreo luna mi se intampla o faza ciudata : ma tot suna un tip si o tipa din Spania, de pe diverse numere (probabil schimba telefoanele publice sau simurile, whatever). Tot cer cu Bianca (eu nu-s Bianca  <_<). Oamenii sunt civilizati, n-ar fi asta problema, dar devin stresanti. La inceput am inteles, probabil greseau numarul, poate n-aveau numarul fetei in agenda si il formau din memorie, li se incurcau degetele pe taste etc. Dar la un moment dat l-am rugat pe tip sa spuna pe cifre numarul pe care vrea sa-l formeze si a spus numarul meu  :huh: iar cel mai interesant e ca spune ca din 3 apeluri aproximativ, 2 ajung la Bianca asa cum vrea si unul la mine. Si m-a asigurat ca nu greseste numarul, ca are in mobilul lui salvat numarul Biancai, numar care de fapt e al meu.
Am intrebat si un dealer Orange, mi-a spus ca in mod sigur ala greseste numarul.
Faza se intampla doar la cei doi, nimeni din cunoscutii mei nu mi-a mai zis ca apelurile catre mine ajung unde nu trebuie.
Acum nu mai raspund cand vad numere de Spania, n-are cine sa ma sune de acolo in afara de ei si nu vreau sa le consum banii degeaba (oamenii sunt civilizati, repet). Oricum, e stresant. Si singura optiune sa scap de ei la telefonul meu (k300i) e sa nu mai primesc telefoane decat de la persoane din agenda, dar nici asta nu e bine.
Idei ceva?  <_<

Edited by ambr0zie, 18 July 2006 - 16:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate