Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD
 Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 

Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.274
  • Înscris: 25.12.2006
Credeti ca merita  2000 Ron aceasta  Objectiv ?  am  un  Nikon D5000 ,   18-55   + 55-200 VR ,   vreau sa  dau  aceasta  2  si  inlocuiesc   cu    Tamron AF 18-270mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD  
credeti ca  merita  ce  banii  dau  deiferante ?

#2
notimportant

notimportant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 110
  • Înscris: 31.03.2010
Parerea mea este ca acel TAMROn este sub calitatea celor doua obiective ce-i drept de kit, si NU MERITA!

#3
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.274
  • Înscris: 25.12.2006
multumesc de    parerea .  Dar  totusi  este  model  nou .  15x zoom , VR ,  piezo driver   etc  ...

#4
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.922
  • Înscris: 28.12.2006

View Postoztan, on 21st February 2012, 16:52, said:

Dar  totusi  este  model  nou .  15x zoom , VR ,  piezo driver   etc  ...
Asta nu prea are legatura cu optica deci cu calitatea imaginii. Cel mai bine ia-ti aparatul si fa teste la f64, daca il au pe stoc. M-am jucat cu un 18-250 cu vr, 15x si toate cele, dar pe canon, nu e rau dar nici extraordinar de bun, depinde ce pretentii ai. Ar merge luat la drum ca nu trebuie sa cari doua si nici sa schimbi obiectivele cand ai nevoie de alte focale. Daca nu pierzi nimic la bani (sau daca pierzi ceva neglijabil) eu as face schimbul.
D5000 are un senzor bun, merge iso mare, combinat cu VR poti seta f/8-f/11 unde probabil nu e asa de rau.
Parerea mea.

Editat de crokodilu, 22 februarie 2012 - 01:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate