Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Discuții despre Formula 1

* * * * * 19 votes
  • Please log in to reply
28551 replies to this topic

#23833
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009
Attached File  FB_IMG_1657188560847.jpg   93.62K   62 downloads

#23834
SevrinDantus

SevrinDantus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.10.2020
https://www.racefans...at-silverstone/

arata cat de modest este acest pilot. Cel mai bun pilot din F1 si nici macar nu este cu nasul pe sus...iar Sainz ce este pilot tier 2 spre tier 3 mai sufera si de narcisism
Sper ca Ferrari sa faca schimbari in conducere pt ca in 2024 Charles va pleca, acest om merita mai mult respect. Binotto ar trebui sa ii pupe picioarele. Sainz ca sa castige o cursa trebuie redbull sa se dea la o parte cu ambele masini, iar charles sa ii tina in spate cat mai mult
In curand daca mai primeste acelasi tratament, acest om nu isi va mai da silinta si nu va mai pilota la maxim...nu va mai risca pur si simplu va pastra o performanta mediocra precum Sainz ...si daca Ferrari il da afara din cauza clauzelor de performante, Horner sau Toto Wolff  sau chiar si cei de la Mclaren l-ar ruga sa vina la ei. Sincer as prefera daca s-ar putea sa ajunga la RedBull din 2024 in caz ca Ferrari il tot trage in jos pe acest pilot...si la RedBull sa ii dea lui Sainz si noului pilot ture diferenta si sa le arate degetul asa cum i-a arata binotto lui

Edited by SevrinDantus, 07 July 2022 - 20:10.


#23835
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 12.07.2008
Chiar că nu prea a progresat Sainz mai deloc de când e la Ferrari. M-am uitat ieri la cursa din Canada și avea aceeași neputință in spatele lui Max, similară cu cea în cursa de la Monza când a terminat pe 2 in spatele lui Gasly. Și între timp Ferrari a mai evoluat, dar Sainz parcă mai deloc.
Nu-mi dau seama, ori are probleme de comunicare cu inginerii de la Ferrari, ori... Nu știu ce să zic

#23836
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

 Cipry7, on 07 iulie 2022 - 08:17, said:

austria-flag-3d-icon-32.png 11/22 | M.P. AL AUSTRIEI | PROGRAM TV

Vineri, 8 iulie 2022

14:30 Formula 1 - Antrenamente 1 (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
18:00 Formula 1 - Calificări (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)

Sâmbătă, 9 iulie 2022

11:35 Formula 3 - Cursa de sprint (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
13:30 Formula 1 - Antrenamente 3 (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
17:30 Formula 1 - Cursa de sprint (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
18:55 Formula 2 - Cursa de sprint (Digi Sport 2, Orange Sport 3, Prima Sport 1)

Duminică, 10 iulie 2022

09:35 Formula 3 - Cursa principală (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
11:05 Formula 2 - Cursa principală (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
12:45 Porsche Supercup - Cursa (Digi Sport 2, Orange Sport 1, Prima Sport 1, Eurosport 4K)
16:00 Formula 1 - Cursa (Digi Sport 1, Orange Sport 1, Prima Sport 1)
Sigur nu e o greșeală? Calificări f1 vineri?
LE acum am văzut. Avem cursa de sprint!

Edited by Robert_Kiran, 08 July 2022 - 08:08.


#23837
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.02.2009

 Robert_Kiran, on 08 iulie 2022 - 08:06, said:


Sigur nu e o greșeală? Calificări f1 vineri?
LE acum am văzut. Avem cursa de sprint!

Pai ai cursă de sprint sâmbăta.

#23838
SevrinDantus

SevrinDantus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.10.2020
Statistica celor din Paddock 2019-2022 arata ca Charles este pilotul complet.Se muleaza si adapteaza pe orice tip de masina. A venit in 2019 la Ferrari pe o masina mulata pe preferintele lui Vettel..din primele curse s-a adaptat si si-a depasit coechipierul. LeC voia si  performa cu o aripa distrusa si in 2020, ba chiar tinand de oglinda stanga in curba de 360 cu o mana si volanul cu cealalta dar din pacate FIA l-a obligat sa intre sa schimbe aripa. Weekendul trecut a aratat ca Charles a perfromat mai bine ca oricine cu o aripa putin avaraiata pe cand Perez cu aceeasi problema pierdea timp masiv.
Probabil Charles ar fi cel mai performant si pe 3 roti se glumeste in Paddock. Din pacate, mental pare mai sensibil fata de Max dar asta si din cauza ca cei de la RedBull stiu cine este Nr1 si au oameni de calitate in spate...spectatorii si chiar F1 spera ca Charles sa nu fie distrus la nivel emotional/mental de cei de la Ferrari cu aceste strategii si lipsa de profesionalism. In loc sa protejeze aceasta bijuterie pe care o au..o distrug

Din pacate weekendul trecut nu au profitat din cauze bine cunoscute sa puncteze maxim si sa reduca diferenta cat mai mult fata de Redbull, iar acum avem Red Bull Ring unde mai mult ca sigur Max si Perez vor maximiza printr-un 1-2 la sfarsit

Edited by SevrinDantus, 08 July 2022 - 10:17.


#23839
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,918
  • Înscris: 13.07.2011
Ai innebunit cu Leclercul tau, gata am inteles ca este un mare pilot si ca are talent si potential si ar fi trebuit sa castige saptamana trecuta, dar hai sa privim in viitor si sa discutam despre cursa din Austria mai bine. Eu zic ca ajunge spamul.

FUNFACT: Cei de la RedBull l-au trimis pe Yuki Tsunoda in terapie psihologica, dupa ce japonezul nu se poate controla cand comunica cu echipa de la boxe. Se pare ca acesta tipa si urla non stop cu ei :))

Edited by business11, 08 July 2022 - 10:42.


#23840
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,356
  • Înscris: 22.04.2017

 business11, on 08 iulie 2022 - 10:33, said:

Ai innebunit cu Leclercul tau, gata am inteles ca este un mare pilot si ca are talent si potential si ar fi trebuit sa castige saptamana trecuta, dar hai sa privim in viitor si sa discutam despre cursa din Austria mai bine. Eu zic ca ajunge spamul.

FUNFACT: Cei de la RedBull l-au trimis pe Yuki Tsunoda in terapie psihologica, dupa ce japonezul nu se poate controla cand comunica cu echipa de la boxe. Se pare ca acesta tipa si urla non stop cu ei :))

“Se pare ca”?!?? 😀

N ai auzit ce urla si injura? Mic s’al draq…

#23841
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009
Mi-l imaginez stand pe canapea la psiholog, tot injurand :roflmao:

#23842
SevrinDantus

SevrinDantus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.10.2020
Fact: Perez a declarat ca daca nu era LeClerc....castiga cursa din UK fiind mai rapid fata de Sainz...LeClerc a pilotat pt el dar si pt echipa (ajutandu-l indirect pe Sainz sa se indeparteze)pe cand Sainz  a pilotat doar pt el si era sa piarda cursa daca LeC nu rezista 4-5 ture dupa restart. Binotto a fost sclavul lui Sainz...Daca esti pilot adevarat..asculti de instructiuni, lupti pt echipa, lasi o lungime de 9-10 masini fata de LeClerc si la restart nu pierzi in fata lui Hamilton/Perez pe aceleasi gume..aratati ca esti performant (atitudinea lui arata clar ca el insusi stie ca este un pilot mediocru pe o masina relativ buna atunci cand nu are probleme);  LeC avea sanse adevarate la locul 1 sau 2 daca Sainz asculta si era un pilot performant
Doar la Ferrari se poate ajunge ca un pilot sa dicteze, atat de slabi de ingeri sunt sefii de acolo

 business11, on 08 iulie 2022 - 10:33, said:

Ai innebunit cu Leclercul tau, gata am inteles ca este un mare pilot si ca are talent si potential si ar fi trebuit sa castige saptamana trecuta, dar hai sa privim in viitor si sa discutam despre cursa din Austria mai bine. Eu zic ca ajunge spamul.

FUNFACT: Cei de la RedBull l-au trimis pe Yuki Tsunoda in terapie psihologica, dupa ce japonezul nu se poate controla cand comunica cu echipa de la boxe. Se pare ca acesta tipa si urla non stop cu ei Posted Image)
Ce spam cand voi pe aici nu aduceti informatii?! Ce fac eu, nu face nimeni.
Bravo macar cu acel "funfact" care nu este chiar asa fun decat pt tine, sa ajungi la terpaie psihologica inseamna ca ai oficial probleme la cap...nu vad ce este fun..daca era vorba despre o ruda apropiata tie mai era fun?! Bravo, calitatate de om ce se bucura de problemele pshihice ale altora

Edited by SevrinDantus, 08 July 2022 - 13:14.


#23843
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,433
  • Înscris: 04.08.2010
Fii serios... Dacă nici colegul business11 nu a adus informații până acum, nimeni nu a adus. A venit chiar cu informații din publicații austriece, zvonuri și știri pe care nu le găsești peste tot, iar activitatea sa de pe acest topic este foarte apreciată.
Și fun fact-ul acela e amuzant prin prisma faptului că cei de la AlphaTauri au apelat la ultima soluție pentru a-l potoli pe Tsunoda, iar în cazul său asta nu înseamnă că e nebun (altfel n-ar fi trecut examenul psihologic), ci că nu-și poate stăpâni reacțiile/nervii. Un fel de "anger management". Posted Image

Și apropo de asta, vezi că la nervi dublezi silabele și nu e bine. :)

 SevrinDantus, on 08 iulie 2022 - 13:13, said:

Bravo, calitatate de om ce se bucura de problemele pshihice ale altora

Edited by Cipry7, 08 July 2022 - 14:05.


#23844
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009
Exista pe undeva un draft cu reglementarile de motor din 2026? Se va trece pe biofuel si se pastreaza sistemul hibrid?

#23845
SevrinDantus

SevrinDantus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.10.2020
"Plank flexibility ruling delayed from France to Belgian GP"

#23846
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,463
  • Înscris: 29.04.2008

 SevrinDantus, on 08 iulie 2022 - 13:13, said:

Ce spam cand voi pe aici nu aduceti informatii?! Ce fac eu, nu face nimeni.

Problema e la ambalaj. 'geaba continut daca nu esti in stare sa discuti civilizat.

#23847
SevrinDantus

SevrinDantus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 25.10.2020
De la sedinta unde s-a discutat despre inflatie/buget si alte probleme alaturi de cea legata cu Belgia/SPA

Attached Files



#23848
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
cam saracie in biroul ala

#23849
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 11.08.2019
Cand o fi fost ultima oara cand Hamilton a cauzat un steag rosu?

#23850
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
si acum `fanii` Hamham sunt in extaz! Cinste voua macaronarilor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

dmiki

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate