Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

In Time (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Feard

Feard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.07.2010
Care ati vazut filmul ?
Ce pareri aveti / ce nota ii acordati ?

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
5 cu ingaduinta.
Idee cretina ,joc la fel ,totala lipsa de logica ,o actrita principala cu ochi de reptila si un cantaret care se vrea actor. Nu inteleg ce treaba avea Cillian Murphy in adunatura aia.
I-am dat 5 pt. ca m-am distrat teribil ,in sensul in care te distrezi la filmele de Bollywood.

#3
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

View Postedigee, on 6th December 2011, 00:13, said:

5 cu ingaduinta.
Idee cretina ,joc la fel ,totala lipsa de logica ,o actrita principala cu ochi de reptila si un cantaret care se vrea actor. Nu inteleg ce treaba avea Cillian Murphy in adunatura aia.
I-am dat 5 pt. ca m-am distrat teribil ,in sensul in care te distrezi la filmele de Bollywood.

sa fim seriosi, idee proasta?


Merita vizionat, zic eu

#4
Feard

Feard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.07.2010
Din punctul meu de vedere filmul merita vazut .
8/10 .
Dar bine-nteles ideea mi se pare una cunoscuta dar fiecare film prezinta altfel o idee asemanatoare .

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 25.01.2007
Ideea e excelenta, se putea realiza o capodopera. Niste actori mai buni, actiune mai buna si mai densa... Asa au realizat un film bun, care iese la suprafata mai ales in seceta asta de filme ok din ultima perioada.
Merita vazut.

p.s. ideea cred ca au preluat-o de la becali, care cand vine un antrenor la steaua ii da 2 saptamani. la victorie primeste bonus-timp o saptamana. in rest, timpul se scurge. cand ajunge la zero, schimba antrenorul.

#6
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 14.04.2010
Si mie mi-a placut ideea, dar parca ma asteptam la mai mult... eu unul nu am mai vazut un film bazat pe ideea asta: banii nu mai exista si totul se rezuma la timpul de viata efectiv... dupa cum mai spunea cineva cred ca se putea scoate muuuult mai mult din filmul asta...

#7
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
Mie mi s-a parut slabut, cred ca se putea realiza un film cu aceasta idee mult mai bine.
Scenariului ii mai trebuia niste sare si piper si copt mai bine.
Parca a iesit pe piata asa , intr-o varianta beta.

#8
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
a fost bunicel filmu

#9
Isildor

Isildor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 27.12.2011
conteaza mai putin daca un asemenea scenariu va deveni realitate candva.

important e sa extragi ideile din film comparativ cu societatea noastra de acum. se pot vedea multe defecte ale oamenilor de azi. faptul ca sunt disperati dupa timp(azi dupa bani), sunt disperati sa traiasca, habar n-au pentru ce dar important e sa traiasca, traiesc doar momentul, pentru micile placeri ale vietii...

si e adevarat ca daca dai oamenilor mai mult timp(bani) nu se rezolva nimic. pentru ca vor creste preturile si situatia devine iar aceeasi. deci nu conteaza ce salariu ai, ci cat poti cumpara cu acei bani.

si la fel de adevarat e ca oamenii trebuie si sa moara ca sa avem toti loc pe acest pamant.

eu cred ca e posibil ca in viitor, bogatii si saracii vor avea orasele lor. iar saracilor le va fi f. greu(interzis) sa intre in orasele bogatilor.

Justin Timberlake a jucat f. bine. cred ca e cel mai bun film al lui.

#10
flowalx

flowalx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 25.02.2007
filmul nu a fost chiar foarte bun...ceea ce a fost interesant a fost ideea, pacat ca nu au folosit-o mai bine.

#11
osmiu

osmiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 28.09.2006
ideea e superba . restul e un caca-n terci . parerea mea .

#12
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Doar eu am observat ca, atunci cand masina sport argintie, era, de fapt, o replica la scara redusa ?

#13
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
masina sport argintie se rastoarna*

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate