Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Transpiratie intensa

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
am o problema... am palmele transpirate aproape tot timpul, si va dati seama ce inseamna...cateodata mi-e groaza sa dau mana cu cineva, sau cand is pe la chefuri, e problema la dans... ma gandesc cand o sa fiu cu o fata ce o sa fac, cum o sa ne tinem de mana... ma intelegeti? dati-mi niste sfaturi.

#2
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
pudra   :coolspeak:

ii spui fetele ca-ti transpira palmele si asta e. mii se pare ca-i chiar o boala sau ceva.

#3
b3b3lusha

b3b3lusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 05.10.2005
ai incercat sa te speli pe maini?  :P

#4
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
degeaba...efectul tine cateva minute. dar sa stiti ca nu am tot timpul problema asta, exista momente cand am palmele uscate, e foarte ciudat

#5
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

cipri21, on Oct 6 2005, 20:36, said:

degeaba...efectul tine cateva minute. dar sa stiti ca nu am tot timpul problema asta, exista momente cand am palmele uscate, e foarte ciudat

<{POST_SNAPBACK}>


Esti un om foarte speriat?

#6
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Omule organismul este alcatuit si din apa!!! Apa din organism la un moment dat vrea sa iasa din organism!! Si iese prin transpiratie.... Fie ca alergi... si transpiri tot fie ca e cald si elimini apa!!!

Un lucru este esential...daca nu prea faci sport normal ca nu o sa transpiri ca lumea si apa iti iese si ea pe unde poate cate odata sa nu iti simti picioarele ude???
Este un lucru normal...... nu conteaza ce faci..... ceea ce zici tu e o abureala completa...... sau poate o sa crezi ca-ti creste par in palma????? :P  :D  :peacefingers:

Nedumeriri???? :death:

Edited by mufă, 06 October 2005 - 22:01.


#7
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

cipri21, on Oct 6 2005, 08:11, said:

am o problema... am palmele transpirate aproape tot timpul, si va dati seama ce inseamna...cateodata mi-e groaza sa dau mana cu cineva, sau cand is pe la chefuri, e problema la dans... ma gandesc cand o sa fiu cu o fata ce o sa fac, cum o sa ne tinem de mana... ma intelegeti? dati-mi niste sfaturi.

<{POST_SNAPBACK}>

spune-mi mai multe.esti slab sau gras? :rolleyes:

#8
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Al3xT, on Oct 6 2005, 22:15, said:

Un lucru este esential...daca nu prea faci sport normal ca nu o sa transpiri ca lumea si apa iti iese si ea pe unde poate cate odata sa nu iti simti picioarele ude???
Este un lucru normal...... nu conteaza ce faci..... ceea ce zici tu e o abureala completa...... sau poate o sa crezi ca-ti creste par in palma????? :P  :D  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

Serios? Uite că și mie îmi transpiră palmele în draci. Îmi transpirau cînd făceam sport și îmi transpiră și în prezent cînd nu mai fac.

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

invisible, on Oct 6 2005, 22:16, said:

spune-mi mai multe.esti slab sau gras? :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Cînd aveam cu vreo 20 de kile mai puțin îmi transpirau palmele, la fel cum îmi transpiră și în prezent.

#10
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Intru si eu in grupul celor cu palme transpirate, doar ca ale mele deseori se fac si reci.
Cred ca am ramas cu "sechela" asta de la emotiile din sesiunile din facultate.
Studentii stiu de ce  :coolspeak:

#11
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Hiperhidroza se trateaza la cabinetele de dermatologie, numai ca, din cate stiu eu, injectarea cu toxina botulitica este cam scumpa ( auzisem ca este peste 500 de euro ) si se repeta la cateva luni. Oricum, consultati un dermatolog.

#12
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
am aprox. 90 kg. de speriat nu sunt speriat, doar ca sunt mai...timid, mai emotiv. sa conteze si asta?...
si la fel e si cu picioarele, si ele trasnspira... :angry:

Edited by cipri21, 07 October 2005 - 06:50.


#13
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Doar nu vezi lumea pe strada si transpiri de timiditate :D . Incearca sa tii palmele deschise cat mai mult posibil.

#14
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
ei, nici chiar asa. degeaba tin palmele deschise, si chiar le tin, cateodata chiar le balanganesc inainte-inapoi, ca sa fac vant sa se usuce... :w00t:
de ex cand is la cursuri imi transpira de nu-i adevarat, dar de ex cand ma pun seara in pat sa ma culc, palmele is uscate. ce sa mai fac?...

#15
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

cipri21, on Oct 7 2005, 15:23, said:

. ce sa mai fac?...

<{POST_SNAPBACK}>

Să te duci la doctor?

#16
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

cipri21, on Oct 7 2005, 14:23, said:

ei, nici chiar asa. degeaba tin palmele deschise, si chiar le tin, cateodata chiar le balanganesc inainte-inapoi, ca sa fac vant sa se usuce... :w00t:
de ex cand is la cursuri imi transpira de nu-i adevarat, dar de ex cand ma pun seara in pat sa ma culc, palmele is uscate. ce sa mai fac?...

<{POST_SNAPBACK}>



         Cam multa emotivitate . Este normal sa transpiri si daca te gandesti continuu la chestia asta o sa transpiri si mai tare .

      Uita de treaba asta , pentru ca nu e tocmai un dezastru .

#17
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

cspot, on Oct 7 2005, 15:34, said:

Uita de treaba asta , pentru ca nu e tocmai un dezastru .

<{POST_SNAPBACK}>

Yeah sure. Încearcă tu să joci biliard cu palmele transpirate.

#18
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
uite, si eu am palmele transpirate, si ingrozitor de reci. si cu toate astea, nu mi-a spus nimeni niciodata ceva urat pe tema asta, si nici nu a ras nimeni de mine. mai mult, prietenul meu zice mai mereu " maaama, ce rece esti, ia sa te incalzesc eu putin"  :P  :naughty:
asa ca...pentru problema cu fetele nu-ti fa griji: daca te intreaba cineva ceva, ii explici ca pur si simplu asa esti tu, si gata. nu e nici o chestie.
si e normal sa-ti transpire palmele mai mult in anumite situatii..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate