Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20643 răspunsuri în acest subiect

#19495
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.468
  • Înscris: 26.06.2011
Da, am instalat twrp si am rom stock

#19496
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 849
  • Înscris: 20.03.2008
A facut cineva root folosind  https://towelroot.com/ ?
Daca da, in caz de probleme, cum dau unroot dupa?

#19497
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 882
  • Înscris: 19.05.2009
am o problema mai delicata si anume:
am un s3 care avea 4.1.2 era rootat si decodat...nu m-am documentat suficient si am facut update cu Odin la firmware-ul original de 4.3 (firmware de vodafone).si m-am ales cu problema neinregistrarii in retea a simului adica nu merge sa sun.
apoi am cautat sa il dau inapoi la 4.1.2 si la fel cu odin am flash-uit telefonul (firmware-ul original tot de vodafone ca ala era inainte)....insa la fel nu am semnal....am root-at telefonul, am bagat busy box si galaxim unlock dar nu merge deoarece EFS-ul mi s-a updatat la V2 (cand am bagat android 4.3) pentru care decodarea cu soft nu merge...
Partea proasta e ca imi arata imei-l cu 0049...eroare ce am descoperit-o a fi destul de intalnita la ce am facut eu.
Intrebarea e daca mai pot sa fac ceva ca imi recuperez EFS-ul adica sa imi revina imei-ul original precizez ca nu am back-up la efs  sau trebuie sa il duc la service?
care ar putea sa fie costul la asa ceva la service?
Va multumesc.

#19498
EmilianDobra

EmilianDobra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 24.01.2015
Salutare,am nevoie sa cumpar un incarcator pentru Samsung S3 deoarece cel pe care il folosesc acum incarca foarte greu (circa in 2-3 ore),si am nevoie sa-mi spuneti la ce trebuie sa ma uit atunci cand cumpar incarcatorul? (ce intensitate trebuie sa aiba,cati amperi,etc.. ca sa mi se incarce telefonul mai repede,desgur fara sa-mi afecteze bateria).

Editat de EmilianDobra, 03 februarie 2015 - 16:20.


#19499
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.066
  • Înscris: 16.07.2007
Timpul de incarcare cu incarcatorul original Samsung este de 2,15-2,30 minute,incearca un alt incarcator si/sau cablu.

#19500
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 32.574
  • Înscris: 13.06.2007

View Posthexis, on 03 februarie 2015 - 16:14, said:

sau trebuie sa il duc la service?
care ar putea sa fie costul la asa ceva la service?
Sigur trebuie sa il duci la service. Acum sa ghicim cat costa, e imposibil. Depinde peste cine dai si tu.

View Postbogdangelu, on 03 februarie 2015 - 17:13, said:

Timpul de incarcare cu incarcatorul original Samsung este de 2,15-2,30 minute,incearca un alt incarcator si/sau cablu.
Cu orice incarcator, tot atat va dura. Asta e limita de incarcare, 1A/h.

#19501
EmilianDobra

EmilianDobra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 24.01.2015

View Postbogdangelu, on 03 februarie 2015 - 17:13, said:

Timpul de incarcare cu incarcatorul original Samsung este de 2,15-2,30 minute,incearca un alt incarcator si/sau cablu.
Nu am alt incarcator care sa se potriveasca cu samsung asa ca am nevoie sa cumpar unul nou si de aceea am nevoie sa imi spuneti ce sa urmaresc atunci cand il cumpar ca sa se incarce normal si fara probleme.

Editat de EmilianDobra, 03 februarie 2015 - 17:48.


#19502
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.468
  • Înscris: 26.06.2011

View Posthexis, on 03 februarie 2015 - 16:14, said:

am o problema mai delicata si anume:
am un s3 care avea 4.1.2 era rootat si decodat...nu m-am documentat suficient si am facut update cu Odin la firmware-ul original de 4.3 (firmware de vodafone).si m-am ales cu problema neinregistrarii in retea a simului adica nu merge sa sun.
apoi am cautat sa il dau inapoi la 4.1.2 si la fel cu odin am flash-uit telefonul (firmware-ul original tot de vodafone ca ala era inainte)....insa la fel nu am semnal....am root-at telefonul, am bagat busy box si galaxim unlock dar nu merge deoarece EFS-ul mi s-a updatat la V2 (cand am bagat android 4.3) pentru care decodarea cu soft nu merge...
Partea proasta e ca imi arata imei-l cu 0049...eroare ce am descoperit-o a fi destul de intalnita la ce am facut eu.
Intrebarea e daca mai pot sa fac ceva ca imi recuperez EFS-ul adica sa imi revina imei-ul original precizez ca nu am back-up la efs  sau trebuie sa il duc la service?
care ar putea sa fie costul la asa ceva la service?
Va multumesc.

Am pățit si eu, m-a costat 50 de lei în service (in alte service-uri cereau si 100-150). Cam asta e costul real, e o operațiune banală gata in 5 minute cu sculele potrivite deci nu se justifica mai mult

View PostEmilianDobra, on 03 februarie 2015 - 16:20, said:

Salutare,am nevoie sa cumpar un incarcator pentru Samsung S3 deoarece cel pe care il folosesc acum incarca foarte greu (circa in 2-3 ore),si am nevoie sa-mi spuneti la ce trebuie sa ma uit atunci cand cumpar incarcatorul? (ce intensitate trebuie sa aiba,cati amperi,etc.. ca sa mi se incarce telefonul mai repede,desgur fara sa-mi afecteze bateria).

Poti să-ți iei doar cablu de date si sa-l folosești în încărcătorul original. Eu am cablu de s1 ca ala de s3 incarca in 10 ore

#19503
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 849
  • Înscris: 20.03.2008

View Postthe_ice_master, on 03 februarie 2015 - 14:53, said:

A facut cineva root folosind  https://towelroot.com/ ?
Daca da, in caz de probleme, cum dau unroot dupa?
Am facut root pana la urma cu CF-Auto-Root. In jumatate de minut am fost gata Posted Image

#19504
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.845
  • Înscris: 31.10.2010
De unde iau si eu protectia aia a camerei pentru S3 i9300? O schimb eu.... s-a zgariat ca toti dracii si nu mai face poze bune + focalizare de toata jena... ies pixelate pozele.. nu facea asa cand era nou

V-am lasat o poza... sa vedeti acum arata :(

Fișiere atașate


Editat de dorurad, 04 februarie 2015 - 12:14.


#19505
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
De aici:
http://www.gsmnet.ro...original--74306

Tutorial schimbare:
http://m.youtube.com...h?v=wpCoYYynaX0

#19506
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.845
  • Înscris: 31.10.2010

View Postrovi, on 04 februarie 2015 - 19:59, said:


I-am gasit si eu pe aia... sunt de incredere? Dar trebuie sa iau de minim 20 lei parca pentru a putea da comanda.... + nu stiu cat transportul..

#19507
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.490
  • Înscris: 11.02.2007
Nu am comandat inca nimic de la ei, deci nu stiu.

#19508
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.468
  • Înscris: 26.06.2011
Natarai tare astia de la Samsung cum au lasat ei camera asa cu sticla aia in exterior. Cand pui telefonul pe masa/oriunde sta fix pe rahatul ala de sticla. Si la mine e zgariata

#19509
zsoltozaur

zsoltozaur

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 675
  • Înscris: 11.12.2008
Eu am luat de pe gsmnet, dar o sa ai surprize, acea lentila de protectie defapt nu e sticla ci e un plastic care dupa 2 saptamani e mai zgariat decat cel original(are folie cel de pe gsm da dupa ce o dai jos e jale), cel original e lipit cu ceva banda dubla adeziva, cand il dai pe cel vechi jos, acea banda se va rupe,o sa trebuiasca sa lipesti cu ceva ala de pe gsmnet....eu nu recomand sa cumperi de acolo

Editat de zsoltozaur, 05 februarie 2015 - 13:24.


#19510
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.845
  • Înscris: 31.10.2010

View Postzsoltozaur, on 05 februarie 2015 - 13:20, said:

Eu am luat de pe gsmnet, dar o sa ai surprize, acea lentila de protectie defapt nu e sticla ci e un plastic care dupa 2 saptamani e mai zgariat decat cel original(are folie cel de pe gsm da dupa ce o dai jos e jale), cel original e lipit cu ceva banda dubla adeziva, cand il dai pe cel vechi jos, acea banda se va rupe,o sa trebuiasca sa lipesti cu ceva ala de pe gsmnet....eu nu recomand sa cumperi de acolo

..iau de pe ebay/amazon?

#19511
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.825
  • Înscris: 05.12.2013
Cam asa ceva... dar sa fie calitate.

#19512
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 566
  • Înscris: 02.09.2014

View PostRuben56, on 05 februarie 2015 - 15:42, said:

Cam asa ceva... dar sa fie calitate.
Ebay si Amazon nu-s din Germania,nu platesti mult pentru transport,dapai pentru colet ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate