Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Clienti nemultumiti de Vodafone.

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#685
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Aceeași furaciune ca la inceputurile gsm-ului...

#686
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Digi foloseste cursul BNR in cazurile in care emit facturi cu preturi in EUR. Deocamdata Posted Image

Am mai scris si in alt topic: toti astia se comporta, in continuare, ca si cum ar trebui sa ii platim pentru simpla prezenta, ca ei sunt ditamai firmele... Eu zic sa beleasca bine ochii la ce au patit nemtii cu Telekomu' lor, cu Magentele One, cu ce fonfleuri mai aveau ei in cap cand au venit.

Inca o chestiune: pana acum niciunii nu au inteles ca la un moment dat o sa trebuiasca si ceva quality in Romania, nu numai ieftinache sau gunoi scump pentru snobi (combinatia lor favorita). De chestia asta sufera toti, inclusiv... gigantii Posted Image de streaming; si astia au venit in Romania tot cu trei surcele. Parerea mea.

#687
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Totusi de ce in alte tari n-au tupeul sa folosească euro si toate serviciile sunt direct in moneda locală? In UK de ce nu facturează in Euro la vreun curs arbitrar? :))

PS: la fel si cu celalalt gigant francez unde pana si in rep moldova pretul serviciilor este in moneda locală...

#688
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
"S-a" :) blocat legea in Parlament, fix acum 2 ani si jumatate.

#689
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Pai nici n-o sa se schimbe ceva atâta timp cat 2-3 oameni se indigneaza, iar restul continuă să accepte aceste mizerii. Bine ca nu socotesc cursul la 5.2.

#690
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 15.02.2012
2 facturi emise de Vodafone, luna asta,  in aceeasi zi:
- Curs de schimb: 4,9408 Lei/EUR
- Curs de schimb: 5,0065 Lei/EUR

#691
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
@NikoroB, nu e vorba de noi, ca ne indignam sau nu. Presiunea trebuie pusa pe politic, cumva. Altminteri ne stropsim degeaba.
Pentru ca periodic (eu am dat link doar catre cea mai noua initiativa legislativa in domeniu) se gasesc unii prin Parlament care sa initieze cate o chestie ca asta. Si, judecand dupa rezultatele in timp, ceea ce se intampla, de fapt, te poate indreptati pe tine, cetatean roman care asteapta legi, sa te gandesti ca astia din Parlament:
- arata pisica operatorilor
- isi trag "ceva" dupa ce flutura pisica
- etc, mai multe
In niciun caz nu-ti fuge gandul, prima data, la: "uite, ba, ce bine s-au gandit astia". Decat poate o luna, doua, trei maximum de cand incepe discutia. Si dup-aia...

LE: am uitat sa mai spun ceva - de cate ori incepe discutia asta cu EUR samd, apar unii care sa zica "te plimbi prin Europa brambura si vrei plata in lei" etc. Cumva, chestia asta are o noima. Sau ar fi avut (mai bine zis) daca astia (Vodafone, Orange, Telekom etc) nu si-ar fi batut joc de intregul concept "Roam like home". Care era ideea si ce au ajuns astia sa faca din ea in Romania... Ehe...Acum incep sa-mi aduc aminte de mai multe, ma opresc :)

#692
orhan87

orhan87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.09.2008
Are idee cineva cum poti lua legatura cu un agent la deranjamente ceva ? numai andreea aia atat ?

#693
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Doar la mine se restarteaza routerul asta singur cand ti-e lumea mai buna ?

Quote

MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1


Si dupa revine..

Edited by StefanRO, 12 August 2022 - 16:29.


#694
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 16.12.2003

 orhan87, on 11 august 2022 - 14:47, said:

Are idee cineva cum poti lua legatura cu un agent la deranjamente ceva ? numai andreea aia atat ?

Eu le las mesaj online și ma suna ei. Metoda mea e lenta, dar sigura.

#695
adio09x

adio09x

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.11.2017
Pentru cine e din bacau, cum a mers internetul in ultimele 5 zile?

#696
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
În sect 5 Sebastian de 3 zile nu merge internetul fix, au recunoscut că e avarie, însă nu remediază,  își bat joc de abonați, plătim degeaba

#697
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
NU VA BAZATI PE DISCUTIA TELEFONICA DE LA VODAFONE... E EGAL CU ZERO... CERETI OFERTA/REZILIERE ETC SCRISA

#698
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Ce legătură are avaria unui serviciu cu "reziliere/oferta" ?

#699
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Omu' e nemultumit de interactiunea cu angajatii Vodafone. Aia sunt, si ei, parte a serviciilor firmei.
@khristian78 e mai mult decat in marja...

#700
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Aia de pe mobil sunt fff ok, aia de pe fix sunt varza, muci, pamant!!!

NU te poti intelege cu cei de pe fix. Cei de pe mobil sunt lux.. ce trebuie.

#701
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Am trimis o cerere de reziliere de pe adresa mea de email unei persoane care nu avea email.
Fără acordul meu,  ignorând politica GPDR, îmi folosesc adresa de email sa îmi trimita factura acelui client, chiar asa jegoși pot fi ?

#702
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Acu' nu multa vreme, la un ultim abonament la care venea factura pe hartie, la un moment dat au inceput sa greseasca apartamentul in cutia caruia bagau plicul. Mai era si la alta scara, dar macar era in acelasi bloc :D .
Titularul acceptase o prelungire de contract prin telefon, iar aia de la Vodafone ii gresisera numarul de apartament in noul contract (contract pe care bineinteles ca nu il trimisesera si abonatului).
Singura solutie a fost inchiderea abonamentului si incheierea unuia nou, dar dupa o luna de pauza. Initial am incercat si cu mutarea serviciilor :) , dar nu aveau cum, iti dai seama. Realizau si ei ce penibili sunt, dar ziceau ca nu au ce si cum sa faca, auzi.
Te doare capu' tata...

Iar de GDPR ii doare la basca. Uite asa, de proba, ia faceti o cerere anuala sa vedeti cum si unde au folosit datele personale. Sa vedeti ce raspuns primiti...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate