Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Cum platiti catre firma de hosting? (hostway)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Fratele meu a comandat pachet de hosting+blog de la hostway si s-a dus la 2 banci ale lor (UniCredit Tiriac Bank si Banc Post) sa plateasca. Acolo, cei de la ambele banci i-au spus ca nu poate plati catre hostway, ca e persoana fizica si ca nu poate plati catre o companie, au mai indrugat ceva de factura si inca ceva de email. Metodele de plata, dupa spusele celor de la hostway, ar fi:

Quote

- Ordin de plată din contul persoanei (fizice sau juridice) care detine serviciul
- La o sucursală a băncii noastre
- La sediul nostru, adresa este: Str. Soldat Stefan Velicu, nr. 43, Sector 2, 023255, București
Ce e de facut?
Voi cum ati platit la firma de hosting (ma intereseaza mai ales daca ati platit catre hostway)?

Edited by -DAMON-, 25 August 2011 - 18:50.


#2
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Faci depunere in cont sau op

#3
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View PostFlegmatic, on 25th August 2011, 20:15, said:

Faci depunere in cont sau op
Ce-i op?

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cum naiba sa nu-ti ia banii, chiar daca nu ai cont la ei; eu am platit (evident nu pentru hostway) cu cash-ul la banca (in cont de firma) si n-am avut problema niciodata.
In alta ordine de idei ce hosting serios nu accepta carduri? Nu vinzi castraveti sau plasme ca sa iti faci probleme ca-i mai rentabil daca iei cash-ul la livrare, ca ai riscuri din cauza fraudei (ce teapa o sa-ti traga, sa ia cineva hosting gratis 3 zile pina blocheaza proprietarul cardul furat?).

#5
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Postf300, on 25th August 2011, 20:34, said:

In alta ordine de idei ce hosting serios nu accepta carduri?
Nu cred ca e vorba de carduri. Pun pariu ca a vrut sa plateasca cu bani gheata. Adica ce mama dracu e asa greu sa iei banii unui om sa ii pui intr-un cont?? Incompetenti.

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
OP = ordin de plata

#7
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Postonlyone, on 25th August 2011, 20:38, said:

OP = ordin de plata
Pai nu au vrut aia prin ordin de plata!

#8
if_ionut

if_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 27.02.2011
Eu platesc numai cu cardul online.

Dupa emiterea facturii, cei de la Hostway imi trimit un mail cu un link. Simplu si rapid.

Cred ca e mai complicat daca nu ai un card + cont bancar, dar acum cred ca oricine poate sa isi faca card bancar.

#9
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Postif_ionut, on 25th August 2011, 20:55, said:

Eu platesc numai cu cardul online.

Dupa emiterea facturii, cei de la Hostway imi trimit un mail cu un link. Simplu si rapid.

Cred ca e mai complicat daca nu ai un card + cont bancar, dar acum cred ca oricine poate sa isi faca card bancar.
Are card VISA, prietene, dar nu a facut nimic special (stiu ca tre' sa faci cerere la banca sa poti efectua plati pe Internet) ca sa poata efectua plati pe Internet.

#10
if_ionut

if_ionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 27.02.2011
Pai de la ce banca are card? Pe cuvantul meu daca am auzit vreodata ca daca ai card, nu poti plati online decat daca faci cerere speciala.

Plata online este considerata asemanatoare ca plata la POS (plata la magazinele la care poti plati cu cardul).


Uite ce contine e-mailul de la hostway:

Ai la dispoziție mai multe modalități de plată:
1) Plată prin card de credit online (RANDUL ASTA CONTINE LINK catre plata online -  in mesajul primit pe email)
2) Ordin de plată din contul firmei sau din contul tău
3) La o sucursală a băncii noastre
4) La sediul nostru, adresa este: Str. Soldat Stefan Velicu, nr. 43, Sector 2, 023255, București

#11
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

View Postif_ionut, on 25th August 2011, 21:05, said:

Pai de la ce banca are card? Pe cuvantul meu daca am auzit vreodata ca daca ai card, nu poti plati online decat daca faci cerere speciala.

Plata online este considerata asemanatoare ca plata la POS (plata la magazinele la care poti plati cu cardul).


Uite ce contine e-mailul de la hostway:

Ai la dispoziție mai multe modalități de plată:
1) Plată prin card de credit online (RANDUL ASTA CONTINE LINK catre plata online -  in mesajul primit pe email)
2) Ordin de plată din contul firmei sau din contul tău
3) La o sucursală a băncii noastre
4) La sediul nostru, adresa este: Str. Soldat Stefan Velicu, nr. 43, Sector 2, 023255, București
Cred ca de la CEC. Eu asa stiu. O sa ii spun sa incerce sa plateasca online, desi ma indoiesc ca se poate.

#12
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
Am rezolvat. Trebuia sa se duca cu factura de pe email trasa la imprimanta :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate