Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Alianta Patriciu - Basescu?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
69 răspunsuri în acest subiect

#19
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 25.945
  • Înscris: 18.01.2009

 tomaso, on 29th July 2011, 09:04, said:

Nu cred că o reconciliere între cei doi oameni politici ar schimba ceva.
Oricum, este tardivă.
Răul a fost comis, iar PNL-ul a fost pierdut în gaura roșie a stângismului.

Ba eu cred că ar schimba multe...
Și nu e tardivă, încă nu s-a întâmplat nimic ireparabil.
Problema PNL azi este că are în frunte un  bugetar de meserie(???!!!) -lucru caraghios - asistat de vreo 6-7 tâmpiți. Tâmpiți de ură. Față de Băsescu.
Ei sunt problema. Dacă vor fi alungați, PNL va avea un viitor.

#20
taz81

taz81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 480
  • Înscris: 24.06.2011
o sa fie distractiv de observat cum basistii vor inghtii cacatul unei astfel de aliante.


Adica dupa ce ma freci la cap cu "mogulii" sa ai tupeul sa te faci ca ploua cand Base si Patriciu se vor pupa pe gura...


Da, despre Andreic vorbesc.

#21
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.274
  • Înscris: 06.01.2009
de ceva vreme Adevarul tot scrie articole favorabile puterii. Daca la codu' muncii e normal sa lauzi ce e de laudat, am vazut si anchete jurnalistice impotriva mafiotilor din psd, de exemplu, ceea ce pt un ziar propagandist USL, cum ar fi trebuit sa fie si Adevarul, e de neimaginat. Cred ca Patriciu si Base au niste interese comune, iar burtosu' barbos are de castigat ceva de pe urma asta.

#22
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

 e_bulu, on 29th July 2011, 01:32, said:

Poate va puneti de acord. Nu de alta dar chiar diferenta intre domniile dumneavoastra fiind imensa, trebuie sa se mai hlizeasca si cei ce vor pierde alegerile cat de curand...

Deh, nu toata lumea are capacitatea de intrepatrundere a esicherului politic si simtul de a prevedea viitorul precum domnia vostra, care bine inteles ca  stia ca "rusine dinu patriciu" "basescu nu intra nici in turul doi", "basescu este un cioban" in fapt reprezentau doar mici glumite intre cei ce vor fi in anul 2011 singurii oameni da' dreapta adevarati sustinatori ai "modernizarii" statului ramasi in Romania desigur :lol:


 tomaso, on 29th July 2011, 09:04, said:

Nu cred că o reconciliere între cei doi oameni politici ar schimba ceva.
Oricum, este tardivă.
Răul a fost comis, iar PNL-ul a fost pierdut în gaura roșie a stângismului.


 Fumatorul, on 29th July 2011, 09:35, said:

Ba eu cred că ar schimba multe...
Și nu e tardivă, încă nu s-a întâmplat nimic ireparabil.
Problema PNL azi este că are în frunte un  bugetar de meserie(???!!!) -lucru caraghios - asistat de vreo 6-7 tâmpiți. Tâmpiți de ură. Față de Băsescu.
Ei sunt problema. Dacă vor fi alungați, PNL va avea un viitor.


Nu a durat nici 30 de minute ca intradevar sa se veda ca nu schimba nimic :lol:



 dmx85, on 29th July 2011, 13:14, said:

.... Cred ca Patriciu si Base au niste interese comune, iar burtosu' barbos are de castigat ceva de pe urma asta.

Nuuuuuu, pe bune??? :lol:.
Apropo, patriciu doar isi inchipuie ca va cistiga ceva
aici mergea "rusine dinu patriciu" sau nu ati promovat la grupa mare?

#23
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.876
  • Înscris: 10.11.2004

 florinbad, on 28th July 2011, 22:22, said:

PNL-ul are nevoie de Antene, de-aia se prostitueaza in halul asta. Fara media, esti mort in politica.
Paturiciu nu-i PNL-ul ! Deci cine se.. prostitueaza? :cursing:

#24
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.638
  • Înscris: 05.11.2009

 ninon, on 30th July 2011, 20:52, said:

Paturiciu nu-i PNL-ul ! Deci cine se.. prostitueaza? :cursing:
:thumbup: sa caut parerile tale despre hotul de patriciu pe vremea cand era pretenarul vostru cel mai bun, ca sa devina acu paturiciu?  :thumbup: :thumbup:

 active95, on 29th July 2011, 20:47, said:

Deh, nu toata lumea are capacitatea de intrepatrundere a esicherului politic si simtul de a prevedea viitorul precum domnia vostra, care bine inteles ca  stia ca "rusine dinu patriciu" "basescu nu intra nici in turul doi", "basescu este un cioban" in fapt reprezentau doar mici glumite intre cei ce vor fi in anul 2011 singurii oameni da' dreapta adevarati sustinatori ai "modernizarii" statului ramasi in Romania desigur :lol:






Nu a durat nici 30 de minute ca intradevar sa se veda ca nu schimba nimic :lol:





Nuuuuuu, pe bune??? :lol:.
Apropo, patriciu doar isi inchipuie ca va cistiga ceva
aici mergea "rusine dinu patriciu" sau nu ati promovat la grupa mare?

nu stiu ce e nou aici patriciu mananca cacat cu tona. Si a mancat impreuna cu voi la pnl si psd o gramada. Da acu nu e mai bun patriciu, ca nu va mai lasa sa-l pupati in fund :P

#25
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.876
  • Înscris: 10.11.2004

 vanitty, on 30th July 2011, 21:01, said:

:thumbup: sa caut parerile tale despre hotul de patriciu pe vremea cand era pretenarul vostru cel mai bun, ca sa devina acu paturiciu?
Chiar de rog, pentru mine Paturiciu a fost intotdeauna ..Paturiciu!
P.S. Tu chiar te-ai 'mutat' pe forum??Ai un serviciu foarte obositor! :rolleyes:

Editat de ninon, 30 iulie 2011 - 20:14.


#26
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 vanitty, on 30th July 2011, 21:01, said:

:thumbup: sa caut parerile tale despre hotul de patriciu pe vremea cand era pretenarul vostru cel mai bun, ca sa devina acu paturiciu?  :thumbup: :thumbup:



nu stiu ce e nou aici patriciu mananca cacat cu tona. Si a mancat impreuna cu voi la pnl si psd o gramada. Da acu nu e mai bun patriciu, ca nu va mai lasa sa-l pupati in fund :P

rusine dinu patriciu!  patriciu scoate banii! plateste datoria de 600 de milioane

hahahahhahaha


sau nu mai sunt valabile?

o sa trebuiasca sa il pupi si pe el in cur, cat de curand =))))))))

#27
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.638
  • Înscris: 05.11.2009

 umilboc, on 30th July 2011, 21:22, said:

rusine dinu patriciu!  patriciu scoate banii! plateste datoria de 600 de milioane

hahahahhahaha


sau nu mai sunt valabile?

o sa trebuiasca sa il pupi si pe el in cur, cat de curand =))))))))
ce bani sa mai dea, ca nenorocitul asta a lasat mortul statului roman, datorita revolutionarilor de la pnl si psd.  :deadtongue: adica cei ce au facut posibil contractul petromidia si clauzele lui de cacat

Editat de vanitty, 30 iulie 2011 - 20:27.


#28
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 vanitty, on 30th July 2011, 21:26, said:

ce bani sa mai dea, ca nenorocitul asta a lasat mortul statului roman, datorita revolutionarilor de la pnl si psd.  :deadtongue: adica cei ce au facut posibil contractul petromidia si clauzele lui de cacat

pai mai trebuie sau nu mai trebuie sa dea bani? ca urlai pe aici cat te tinea tastatura ca patriciu trebuie sa de 600 de mil. de dolari si ca daca ar da banii nu ar mai trebui sa taie pensiile (aici o parafrazai pe nutzi spaima ....)  =)))))

#29
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.638
  • Înscris: 05.11.2009

 umilboc, on 30th July 2011, 21:32, said:

pai mai trebuie sau nu mai trebuie sa dea bani? ca urlai pe aici cat te tinea tastatura ca patriciu trebuie sa de 600 de mil. de dolari si ca daca ar da banii nu ar mai trebui sa taie pensiile (aici o parafrazai pe nutzi spaima ....)  =)))))
normal ca trebuie sa dea, ar trebui executata averea patriciului impreuna cu averea lui tariceanu &nastase care au permis jaful de la petromidia  :deadtongue: :deadtongue:

#30
MihaiTJ

MihaiTJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.249
  • Înscris: 24.05.2011

 vanitty, on 30th July 2011, 19:37, said:

normal ca trebuie sa dea, ar trebui executata averea patriciului impreuna cu averea lui tariceanu &nastase care au permis jaful de la petromidia  :deadtongue: :deadtongue:
Nu știu despre Tăriceanu și Năstase, dar sunt curios: care a fost fapta ilegală comisă de Dinu Patriciu, în achiziția Petromului? Are altă vină în afară de aceea de a-l fi luat "prea" ieftin?

Editat de MihaiTJ, 31 iulie 2011 - 03:42.


#31
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.339
  • Înscris: 28.02.2005

 vanitty, on 30th July 2011, 20:37, said:

normal ca trebuie sa dea, ar trebui executata averea patriciului impreuna cu averea lui tariceanu &nastase care au permis jaful de la petromidia  :deadtongue: :deadtongue:

jaf, nejaf, macar este o companie profitabila...
macar de ar fi facut si ceilalti jefuitori companii profitabile din relicvele comuniste.  :confuzzled:

#32
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.124
  • Înscris: 20.12.2007

 tomaso, on 29th July 2011, 09:04, said:

Nu cred că o reconciliere între cei doi oameni politici ar schimba ceva.
Oricum, este tardivă.
Răul a fost comis, iar PNL-ul a fost pierdut în gaura roșie a stângismului.
Ba se poate crea o formatiune politica cu "baietii buni, reformisti, necorupti" de la actualele partide. Teoretic da, insa orgoliile nemasurate ale celor doi fac imposibila materializarea acestei idei.

#33
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.548
  • Înscris: 10.08.2005

 active95, on 28th July 2011, 22:31, said:

Cind patriciu il pupa in 3 litere pe marinel nu mai e "mogulu' rau", nu mai e "rusine dinu patriciu", nu mai e sponsoru' pesedeului, nu, nu, acu' e "liberal adevarat" pe principiu' "sefu' mafiei personale a lui nastase" cind il pupa-n 3 litere e "integru" :roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:
aceasta este definitia politicii in romania.

#34
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.566
  • Înscris: 20.05.2005

 Pollux, on 31st July 2011, 10:24, said:

jaf, nejaf, macar este o companie profitabila...
macar de ar fi facut si ceilalti jefuitori companii profitabile din relicvele comuniste.  :confuzzled:

Profitabila pentru cine ?

Eu sunt din cei foarte putini care dupa 1989 voiam sa mergem cu toata viteza in directia vest.
Una din parghii ar fi fost o privatizare in interes national, numai firmele "gauri negre" pentru buget.
In loc de asta, s-au privatizat exact cele mai profitabile firme si mai ales cele strategice.
La Petrom s-a concediat masiv dupa privatizare, romanii intrand in somaj iar unii au plecat la lucru in strainatate, stiu cazuri concrete.
Iar in ceea ce priveste profitul, in loc ca sa fie folosit in Romania, el se exporta.
La fel si in celelalte "privatizari", a avut prioritate interesul personal si de grup nu cel national.
Basca afaceri pentru comisioane grase, cum at fi Bechtel sau Insula Serpilor.
Oamenii simplii au dreptate sa-i faca hoti pe toti care au pradat Romania.
Eu sper din toata inima ca precedentul creat cu procesul lui Ceausescu  sa fie folosit si asupra politicienilor vizati de cele de mai sus.
Dintre tarile foste comuniste as da exemplul Poloniei, ca model de tranzitie la capitalism.

Criza actuala mondiala este la baza o criza a moralitatii.

Editat de gdans, 31 iulie 2011 - 15:36.


#35
julianms

julianms

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 242
  • Înscris: 19.08.2007

 Fumatorul, on 29th July 2011, 09:35, said:

Ba eu cred că ar schimba multe...
Și nu e tardivă, încă nu s-a întâmplat nimic ireparabil.
Problema PNL azi este că are în frunte un  bugetar de meserie(???!!!) -lucru caraghios - asistat de vreo 6-7 tâmpiți. Tâmpiți de ură. Față de Băsescu.
Ei sunt problema. Dacă vor fi alungați, PNL va avea un viitor.

Ca și PNȚ nici PNL nu va avea viitor (poate doar că va intra în Parlament).

Pentru asta au grijă "băieții cu ochii albaștrii"  ... "pixelii albaștrii" ... mă-sa lu' Ștefan cel Mare .. Vrâncioaia ...

În 1989 s-a dat liber la înjurături la adresa oamenilor politici ... ATÂTA TOT !!! ...
Dacă eram mai tânăr cu 10 ani plecam din țară (deși nu e lucru ușor să pleci nici la 32 de ani .. E târziu ... Ce-i ce vor să plece să o facă pe la 20-25 de ani , dacă pot ! ... că nu te primește nimeni cu bratele deschise nici în Franța, nici în Germania .. nici în USA ... Ba abia așteaptă să-ți găsească ceva ca să te trimită înapoi ... Eu am fost doar 1 lună la Paris, ca student, în 1992 ... Si mi-a ajuns ...)

Eu m-am resemnat cu gândul că în România va fi întotdeauna rău - așa cum s-au resemnat unii, odată, la Canal sau în altă parte. Dacă pot contribui cu ceva (în meseria mea) să fie un pic mai puțin rău atunci o să încerc să-mi fac "datoria" (adică aia pentru care sunt plătit ... nu mai mult ... nu mai sunt așa de fraier să fac prea multă muncă patriotică .. Aici scriu din plăcere ... Nu încerc să educ pe nimeni .. "vlăstarele" neamului etc ...)


Securiștii nu ne vor părăsi niciodată (n-aveți grijă, n-o să le duceți dorul ... Tocmai ce suntem conduși de un securist de frunte ... Iar o a 2-a Revoluție nu va mai veni niciodată - și 'mnealui știe asta, și o speculează din plin ...).

Poate doar "colonizarea" țării să mai scape pe unii (adică multe lucruri să treacă în mâinile unor străini veniți din țări democrate cu adevărat, și să fie oameni bine-intenționați !).
Dar cum asta se întâmplă foarte lent nu cred că noi, cei care scriem aici pe forum, mai apucăm acele vremi (... fiindcă nu mai e vremea când a venit într-o noapte unu' Carol, de prin Germania, l-au pus "domn" și s-a întâmplat să fie un ins cumsecade ... nepotu-său Ferdinand la fel ... dar pe urmă a venit o lichea, Carol al 2-lea ... și pe urmă un Mihai destul de corect .. înlăturat de bolșevici ...)

Așa că nu mai sperați prea mult că PNL va avea vreun viitor (și că va conduce cum trebuie ..etc)
Vă amăgiți degeaba ...

#36
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005

 vanitty, on 30th July 2011, 21:01, said:

.....
nu stiu ce e nou aici patriciu mananca cacat cu tona. Si a mancat impreuna cu voi la pnl si psd o gramada. Da acu nu e mai bun patriciu, ca nu va mai lasa sa-l pupati in fund :P

Nenea nenea, nu nou ci tipic pt basescu, care nu cu mult timp in urma (stiu ca pt unii in fapt este o eternitate) hahaia ca patriciu mogulu rau sa dea banii inapoi (chiar daca legea 89 este semnata de marinel nespunind nici pis cind a promulgat-o) iar acum ca un ipocrit ce este il spala pe patriciu si il declara un "liberal adevarat" :console:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate