Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Vreau sa ma fac fotograf

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#37
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005

TheGod, on Sep 20 2005, 19:45, said:

misto avartar cold fire: P

<{POST_SNAPBACK}>

and credits go to mr. x-plicit :D

#38
///Mircea

///Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 13.11.2004

Chukx, on Sep 20 2005, 12:20, said:

M-am trezit ca vreau sa fiu fotograf profesionist si sa pozez fotomodele...

<{POST_SNAPBACK}>


Culca-te la loc...

#39
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005
moaamaa Cate posturi aici!!! Eu credeam ca nu ma baga nimeni in seama asteptam sa treaca vreo 2 zile sa gasesc un post pe forumul meu (nu prea ma pricep nici la asta) Vad ca e nevoie de lamuriri .Eu nu vreau numai "sa fac poze la gagici " .MA gandesc ca e treaba serioasa.Eu vreau sa fac poze sa fac o femeie frumoasa sa apara si mai frumoasa.Intelegetzi??? Voi repede ma luatzi la shtouri d'astea :))) Daca ma puteti indruma bine ...daca nu asta e :)) eu nu ma oftick .Faza e ca am talent pt desen...poate ajuta si asta la ceva desi refuz sa-l exploatez...cine ar vrea sa fie desenator? duhhh...Si am 18 ani pt cine e interesat...am nijte poze daca vreti sa le vedeti singurele care le-am facut pana acum ...Sper sa reusesc sa le pun aici ...Hai criticatzile :)))) Eu vreau sa ma ajutati sa-mi ziceti si mie cate ceva ca sa nu fiu chiar paralel de ex cum se face treaba aia cand centru de interes se vede clar mijto etc si fundalul blurry ? si alte treburi d'astea...

Attached Files



#40
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005
alea nu erau toate pozele ...mai am si pe astea...Probabil sunt cele mai najpa poze din tot forumul da sa stiti ca eu sunt mandru de ele ...Macar pot sa ma laud la prietenii mei lipsiti de orice talent :))))) hai criticatzile ...omoratzi-ma ... :))))
Da' dup 'aia poate va trece prin scafarlii sa-mi dati si cate un sfat.

Attached Files



#41
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005
din 3 bucatzi....ultimele poze

Attached Files



#42
i2c

i2c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 22.04.2005

Chukx, on Sep 21 2005, 00:20, said:

moaamaa Cate posturi aici!!! Eu credeam ca nu ma baga nimeni in seama asteptam sa treaca vreo 2 zile sa gasesc un post pe forumul meu (nu prea ma pricep nici la asta) Vad ca e nevoie de lamuriri .Eu nu vreau numai "sa fac poze la gagici " .MA gandesc ca e treaba serioasa.Eu vreau sa fac poze sa fac o femeie frumoasa sa apara si mai frumoasa.Intelegetzi??? Voi repede ma luatzi la shtouri d'astea :))) Daca ma puteti indruma bine ...daca nu asta e :)) eu nu ma oftick .Faza e ca am talent pt desen...poate ajuta si asta la ceva desi refuz sa-l exploatez...cine ar vrea sa fie desenator? duhhh...Si am 18 ani pt cine e interesat...am nijte poze daca vreti sa le vedeti singurele care le-am facut pana acum ...Sper sa reusesc sa le pun aici ...Hai criticatzile :)))) Eu vreau sa ma ajutati sa-mi ziceti si mie cate ceva ca sa nu fiu chiar paralel de ex cum se face treaba aia cand centru de interes se vede clar mijto etc si fundalul blurry ? si alte treburi d'astea...

<{POST_SNAPBACK}>

salut!
am sa-ti spun doar parerea mea, asta ca sa fie clar ca nu-s vreun porte-parole.
primo: pozele, dupa cum le-ai spus si tu, sunt slabe ca realizare tehnica si, mai ales, ca idee (chiar, unde e ideea din fiecare? sau, si mai bine: exista?).
secundo: ca sa nu umplem locul cu lectii on-line, incearca sa folosesti functia search de pe forum , sau google.ro, pentru a gasi link-uri catre site-uri cu lectii despre fotografie. e musai sa citesti ceva, altminteri poti consuma acumulatorii sau bateriile din aparat fara prea mare folos.
succes!
shi nu te lua dupa invidioshii ashtia, dupa cum te-a avertizat un  binevoitor mai inainte! :)

Edited by i2c, 21 September 2005 - 00:40.


#43
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
...si unul dintre vulturi il intreaba pe ursul care era in cadere libera: mai ursule dar tu stii sa zbori?
ursul: nu
vulturul: si cum te simti?
ursul: COOL MAAAAAN......

#44
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005

i2c, on Sep 21 2005, 00:39, said:

salut!
am sa-ti spun doar parerea mea, asta ca sa fie clar ca nu-s vreun porte-parole.
primo: pozele, dupa cum le-ai spus si tu, sunt slabe ca realizare tehnica si, mai ales, ca idee (chiar, unde e ideea din fiecare? sau, si mai bine: exista?).
secundo: ca sa nu umplem locul cu lectii on-line, incearca sa folosesti functia search de pe forum , sau google.ro, pentru a gasi link-uri catre site-uri cu lectii despre fotografie. e musai sa citesti ceva, altminteri poti consuma acumulatorii sau bateriile din aparat fara prea mare folos.
succes!
shi nu te lua dupa invidioshii ashtia, dupa cum te-a avertizat un  binevoitor mai inainte! :)

<{POST_SNAPBACK}>

pai asa e ....nu au idee pozele astea ...da mergeam pe faleza si mi s-au parut mijto peisajele si le-am fotografiat cum m-a dus si pe mine capu  :) Probabil n-o sa iau premiu pt aceste poze ...da macar mi-am facut singur wallpapere :)))

#45
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Chukx, on Sep 20 2005, 15:32, said:

alea nu erau toate pozele ...mai am si pe astea...Probabil sunt cele mai najpa poze din tot forumul da sa stiti ca eu sunt mandru de ele ...Macar pot sa ma laud la prietenii mei lipsiti de orice talent :))))) hai criticatzile ...omoratzi-ma ... :))))
Da' dup 'aia poate va trece prin scafarlii sa-mi dati si cate un sfat.

<{POST_SNAPBACK}>

genial...

#46
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu sunt inca cu gura cascata... gazebo'ul ala e incredibil...

genial...  fara suflare... nu face nici o mishcare, cu doua celulare... sh'un pager la cingatoare...

puishor, chiar vrei sa te faci fotograf?

auzi, cu ce tip de telefon le'ai facut? vorbeai cu cineva in timp ce faceai pozele?

confirmi?

Edited by arty, 21 September 2005 - 02:10.


#47
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Chukx, on Sep 21 2005, 01:32, said:

Da' dup 'aia poate va trece prin scafarlii sa-mi dati si cate un sfat.

<{POST_SNAPBACK}>


Sfatul meu: lasa aparatul. Nu te mai juca cu el sa nu ti-l bagi in ochi.

#48
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005

mr.fred, on Sep 21 2005, 07:58, said:

Sfatul meu: lasa aparatul. Nu te mai juca cu el sa nu ti-l bagi in ochi.

<{POST_SNAPBACK}>

Da de ce sa las aparatul mai? ti-e frica ca intr-o zi o sa devin mai bun ca tine  ....:) Una -Doua lasa aparatul.Asa zici la toti? Numa tu esti destept ? Ia zi si mie cu ce te ocupi tu in viata de zi cu zi sa stiu daca stau de vorba cu un om klumea sau vreun Gheek , nerd, disperat d'ala...stii tu...care poate stie ce-i drept sa faca poze mijto ...dar n-are viata personala si poate nu a ajuns chiar ce si-a dorit in viata...Nu prea ai fost cool in liceu...asa-i ? :)))))))))))))

#49
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Intrebare: Este vorba de o clona a cuiva? E dubios de penal thread-ul, iar pozele...parca ar fi facute cu un telefon cu rezolutie VGA. Avea un amic o pocnitoare Vivitar de 3.2 Mp zoom digital, parca si aia scotea mai bine de atat.
Vezi ca iti bate BAC-ul la usa, pune manutza si invata ptr. admiterea la facultate (sau macar pe o carte de lb. romana ptr. a te exprima corect), pana inveti fotografie (daca vei invata vreodata) si pana vei avea banii de echipament ai sanse bune sa mori de foame...
:coolspeak:
Edit:

Quote

Numa tu esti destept ? Nu prea ai fost cool in liceu...asa-i ?
Pushtiulica, mai usor cu jignirile. Habar n-ai pe ce lume traiesti si esti efectiv penibil cu acest thread. Fotografia nu se invata asa la botul calului in sistemul "learn photography in 24 hours" (poate doar manualul camerei foto). Iar daca intr-adevar ai fi vrut sa inveti nu iti era deloc greu sa www.google.com si sa dai search dupa photography course sau photography tutorial etc... Sunt multe si bune, exista deasemenea un thread pe acest forum cu linkuri catre lectii si manuale de fotografie.

Edited by rellyc, 21 September 2005 - 08:21.


#50
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005

rellyc, on Sep 21 2005, 08:11, said:

Intrebare: Este vorba de o clona a cuiva? E dubios de penal thread-ul, iar pozele...parca ar fi facute cu un telefon cu rezolutie VGA. Avea un amic o pocnitoare Vivitar de 3.2 Mp zoom digital, parca si aia scotea mai bine de atat.
Vezi ca iti bate BAC-ul la usa, pune manutza si invata ptr. admiterea la facultate (sau macar pe o carte de lb. romana ptr. a te exprima corect), pana inveti fotografie (daca vei invata vreodata) si pana vei avea banii de echipament ai sanse bune sa mori de foame...
:coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

Am dat bacul ba si probabil am luat si nota mai mare decat ai luat tu acum 50 de ani.

#51
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Chukx, on Sep 21 2005, 09:10, said:

Da de ce sa las aparatul mai? ti-e frica ca intr-o zi o sa devin mai bun ca tine  ....:) Una -Doua lasa aparatul.Asa zici la toti? Numa tu esti destept ? Ia zi si mie cu ce te ocupi tu in viata de zi cu zi sa stiu daca stau de vorba cu un om klumea sau vreun Gheek , nerd, disperat d'ala...stii tu...care poate stie ce-i drept sa faca poze mijto ...dar n-are viata personala si poate nu a ajuns chiar ce si-a dorit in viata...Nu prea ai fost cool in liceu...asa-i ? :)))))))))))))

<{POST_SNAPBACK}>



Inca un sfat. Nu incerca sa dai la psihologie.

Mai nea Chukx, te vad constantean. Ia zi, si tu esti la un liceu industrial, ca Sonykel? Nr. 4? Sau ala de alimentatie publica de la CET? Sau ala auto?

Zi drept, te imbraci de la voiculescu si esti baiat de baiat? Stai cuminte, pune-ti o comprese rece sa te linistesti si vezi-ti de cariera de fotograf. Te epuizezi aiurea pe aici. Te consumi si nu are sens. O sa termini repede de sters si o sa rada fetele de tine ca te tine10-15 sec.

#52
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

Vezi ca iti bate BAC-ul la usa

Sa nu cumva sa-i bata liceul la usa, sau gimnaziul, la ce scoate pustiu'

#53
Chukx

Chukx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.09.2005
ce-i asa de oribil la pozele alea? E drept rezolutia e cam mica si n-am avut trepied sau ceva am cam miscat aparatul cand le-am facut si m-am folosit de efectul care a iesit mie chiar imi plac asa....mai neclare culori mijto etc...si nu le-am prelucrat in photoshop. Pozele prelucrate in photoshop mai sunt considerate artistice?

#54
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

BLiTz_G, on Sep 20 2005, 19:38, said:

Eu de mica mi-am dorit sa ajung fotografA si sa pozez barbati ... dar nu mai multi deodata ci pe rand...si sa fac macro cu...cu...asa...as avea nevoie de un sfat. unde gasesc barbati?
blitz_g: vezi ca "macro cu... cu..." iese numai pe modul full-manual  :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate