Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

problema canale tv dvb-t

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
rica96

rica96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.12.2010
detin un receiver satel st3020 combo dvb-t, dvb-s . problema este la tv digitale (in cipru) toate posturile fta sau codate dupa scanare apar ca posturi de radio  (tv -0 canale , radio 22 canale) la care exista sunetul ....emisiei tv  :o    .vgeo 3.3.51 emu; hw ver 1.5.3.0; loader ver 1.0.7 ; fdd ver 1.0.0 date 16:55:07 jan 16 2007. (am inteles ca ar fi o clona yumatu) vreun sfat daca stie cineva,  eventual si pentru update? sunt prea multe vresiuni si nu stiu care e cea potrivita

#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postrica96, on 22nd July 2011, 23:44, said:

detin un receiver satel st3020 combo dvb-t, dvb-s . problema este la tv digitale (in cipru) toate posturile fta sau codate dupa scanare apar ca posturi de radio  (tv -0 canale , radio 22 canale) la care exista sunetul ....emisiei tv  :o    .vgeo 3.3.51 emu; hw ver 1.5.3.0; loader ver 1.0.7 ; fdd ver 1.0.0 date 16:55:07 jan 16 2007. (am inteles ca ar fi o clona yumatu) vreun sfat daca stie cineva,  eventual si pentru update? sunt prea multe vresiuni si nu stiu care e cea potrivita
in mod normal se prinde doar sunetul cand ai un stb mpeg2 iar canalele receptionate sunt mpeg4....in cazul tau nu stiu ce sa zic....putin probabil sa nu stie stb-ul tau mpeg4....sau nici unul din canale sa nu fie in mpeg2.....incearca sa dai un reset general la stb :peacefingers:

#3
rica96

rica96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.12.2010

View PostDIVX2006, on 23rd July 2011, 08:07, said:

in mod normal se prinde doar sunetul cand ai un stb mpeg2 iar canalele receptionate sunt mpeg4....in cazul tau nu stiu ce sa zic....putin probabil sa nu stie stb-ul tau mpeg4....sau nici unul din canale sa nu fie in mpeg2.....incearca sa dai un reset general la stb :peacefingers:
dvb-t -urile de aici (care se comercializeza)sunt mpeg4 . pe receiverul meu scrie: connax, viaacces, mpeg2 -  'st3020 combo'. posturile tv inclusiv "rik hd- fta" apar ca posturi de radio nicidecum ca posturi tv
am dat "resetare generala "din meniu aparatului mai este si o alta cale?. pe un alt site dar in greaca (nu inteleg prea bine scrie ca nu ar avea nevoie de update)

#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postrica96, on 23rd July 2011, 09:29, said:

dvb-t -urile de aici (care se comercializeza)sunt mpeg4 . pe receiverul meu scrie: connax, viaacces, mpeg2 -  'st3020 combo'. posturile tv inclusiv "rik hd- fta" apar ca posturi de radio nicidecum ca posturi tv
am dat "resetare generala "din meniu aparatului mai este si o alta cale?. pe un alt site dar in greaca (nu inteleg prea bine scrie ca nu ar avea nevoie de update)
tradu cu googu...

#5
rica96

rica96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 20.12.2010

View PostDIVX2006, on 23rd July 2011, 10:04, said:

tradu cu googu...
intr-un final am reusit sa inteleg. traducerea cu gogu lasa de dorit . era vorba de alta clona (elite) dar acelasi vgeo , hw...etc.  trebuie sa fac update am postat deja la receptoare

multzam pt atentia acordata

#6
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postrica96, on 23rd July 2011, 12:19, said:

intr-un final am reusit sa inteleg. traducerea cu gogu lasa de dorit . era vorba de alta clona (elite) dar acelasi vgeo , hw...etc.  trebuie sa fac update am postat deja la receptoare

multzam pt atentia acordata
surdu n-aude, da' le potriveste.....te descurci tu... :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate