Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

X-Men First Class (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

X-Men First Class


[ http://jonny.zh.md/wp-content/uploads/2011/04/x-men-first-class-poster.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Before Charles Xavier and Erik Lensherr took the names Professor X and Magneto, they were two young men discovering their powers for the first time. Before they were archenemies, they were closest of friends, working together, with other Mutants (some familiar, some new), to stop the greatest threat the world has ever known. In the process, a rift between them opened, which began the eternal war between Magneto's Brotherhood and Professor X's X-MEN.




Mie mi s-a parut mai bun decat ma asteptasem. Mi-a placut. Mi-au placut in general filmele X-Men mai ales pentru Patrick Stewart, dar James McAvoy face si el o treaba buna.
Voua cum v-a parut?

#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postcaroline_hi, on 11th July 2011, 16:41, said:

Mie mi s-a parut mai bun decat ma asteptasem. Mi-a placut. Mi-au placut in general filmele X-Men mai ales pentru Patrick Stewart, dar James McAvoy face si el o treaba buna.
Voua cum v-a parut?
De acord cu tine. Aceeași impresie.

#3
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Da, neasteptat de bun. Cand l-am vazut pe James McAvoy (Charles Xavier) am crezut ca e Russel Crowe in tinerete.  ^_^

#4
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Bun film.

Plus: Efecte bune (nu extraordinare, uneori pareau cam "ieftine"), explica anumite chestii (inceputul urii oamenilor fata de mutanti),
Spoiler
si Kevin Bacon.
Minus: Mystique era mai "nasola" in tinerete, SR-71 Blackbird poate face hover ca un Harrier?

#5
Sutelosbo

Sutelosbo

    Banned by moderators

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 20.06.2011

View PostAlex_GP, on 11th July 2011, 17:38, said:

Bun film.

Plus: Efecte bune (nu extraordinare, uneori pareau cam "ieftine"), explica anumite chestii (inceputul urii oamenilor fata de mutanti), WOLVERINE si Kevin Bacon.
Minus: Mystique era mai "nasola" in tinerete, SR-71 Blackbird poate face hover ca un Harrier?


#6
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAlex_GP, on 11th July 2011, 17:38, said:

Bun film.

Plus: Efecte bune (nu extraordinare, uneori pareau cam "ieftine"), explica anumite chestii (inceputul urii oamenilor fata de mutanti),
Spoiler
si Kevin Bacon.
Minus: Mystique era mai "nasola" in tinerete, SR-71 Blackbird poate face hover ca un Harrier?
Mda, și eu mă gândeam cum de au ales-o pe Mistique așa. Pe vremuri erau alte gusturi și habar n-avea ce înfățișare să ia? Ceva nepotism la regizor?
Nu cred că acel hover era de la el ci de la Magneto. Sau mă rog. Așa m-am întrebat și eu. Faza e că l-a proiectat Beast. Cumva o fi mai special.
Aia cu Wolverine e tare.

Lipsește scena cu faza în care scapă Eric/Magneto din lagărul nazist. În reviste asta se întâmplă din cauza unei operațiuni de salvare făcute de Wolverine și Captain America. POate apare scena în filmul Captain America.

Edited by tzotzolyno, 11 July 2011 - 19:44.


#7
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005
Intradevar, un film neasteptat de reusit.
Ca initiat in universul X-Men (vazut desenele animate, filmele, citit ceva din benzile desenate), ma asteptam sa o cam dea in bara. Nu a fost cazul - povestea coerenta, Mystique dragutzica :P, efectele speciale ok; uite ca se poate face un film bun de actiune si fara sa fie 3D.

PS: Sunt curios daca cineva a citit vreodata TOATE benzile desenate - sunt mii de numere, iar scanate cred ca ar incapea pe vreo 15 DVDuri :D

#8
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,616
  • Înscris: 05.11.2009
X-Men First Class – Nu sunt un mare admirator al francizei, nu stiu extrem de multe despre universul X-men, am urmarit insa toate filmele artistice recente si asta mi se pare cel mai bun dintre toate. Ce mi-a placut ? In primul rand finalul (care cred eu era unul asteptat), cel care explica aparitia rivalitatii dintre Magneto si Xavier.Interpretarea e de zile mari, cel mai mult mi-a placut Kevin Bakon in rolul lui shaw, dupa mine e antieroul perfect. Nu rade nebuneste, nu are coafura ciudata, e doar carismatic si crede in telul lui. Iar fata lui kevin exprima ..serenitatea convingerilor lui, chiar daca din punctul nostru de vedere ele sunt gresite. 9,5/10 primeste filmul de la mine

#9
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
L-am vazut la cinema si mi-a placut foarte mult, mai ales vizualizat pe ecranul mare. :wub: Dupa parerea mea actorii au fost bine alesi, mai ales cei care-i interpretau pe Charles si Magneto. Mystique era ok, dar doar cand era in forma umana. Apropo de ea, cred ca filmul a explicat bine cum ea i s-a alaturat lui Magneto desi era apropiata de Charles. nota 10!:)

#10
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu aseara si mi-a placut, e un film reusit si ofera raspunsuri la multe necunoscute din celelalte filme.

#11
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Vazut, placut, dar nu-i de nota 10, asa ca nu mai exagerati (poate nici de 9)!
Mda, tare replica lui Wolverine...

#12
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011
Foarte tare film!

Am vazut toata seria.

Dar,nu inteleg ceva: in tinerete nu mai poate sa mearga,dar,in X-Men 2 mergea la batranete(cand s-au dus sa o ia pe aia telepatica)?

#13
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007

View PostCristi_Matesica, on 31st August 2011, 12:32, said:

Foarte tare film!

Am vazut toata seria.

Dar,nu inteleg ceva: in tinerete nu mai poate sa mearga,dar,in X-Men 2 mergea la batranete(cand s-au dus sa o ia pe aia telepatica)?

Asta ar fi din punctul meu de vedere singura neconcordanta.Dar parca aia a fosr in X3.Poti considera ca au fost la ea acasa inainte de accident, dar totusi cand arata ca merg la ea acasa parca zic ca e cel mai tare mutant deci implicit e importanta pt ei, pe cand in First Class nu i se da importanta.
Oricum bun film, le-au legat bine cu celelalte din serie.Sper sa mai scoata ceva continuari.

#14
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Am rezistat vreo 40-50 minute, pe urma m-a luat somnul, cu toate efectele lor speciale.
Daca tot ziceti ca finalul e decent poate o sa reiau zilele astea, sa vad macar cum se termina.

#15
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,583
  • Înscris: 11.06.2010

View PostCristi_Matesica, on 31st August 2011, 14:32, said:

Dar,nu inteleg ceva: in tinerete nu mai poate sa mearga,dar,in X-Men 2 mergea la batranete(cand s-au dus sa o ia pe aia telepatica)?
De fapt era in X3 , si cica se va explica cumva treaba asta intr-un sequel . Oricum sunt posibile explicatii chiar si intr-un univers real , daramite intr-unul imaginar...

Edited by Handicarpati, 01 September 2011 - 10:31.


#16
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006
Cu siguranta cel mai bun film pe care l-am vazut in ultima vreme, dar in acelasi timp cel mai slab din serie. Pe cuvant, daca Wolverine mai aparea vreo 5 minute si mai dadea cateva replici filmul ar fi fost de 3 ori mai bun.
Raven arata bine in forma mutanta in ciuda regizorului care incearca sa ne dea o impresie fortata de urat, incomod, nesiguranta...

Per total chiar mi-a placut, chiar daca e sa-l judec relativ cu celelalte filme din serie care au fost mai bune.

#17
Azzelio

Azzelio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 02.09.2011
Filmul are secvente de actiune bine conduse, distributia a fost bine aleasa, am apreciat interpretarea actorilor, dar efecte speciale sunt relativ cheap - ma refer în special la scena cu submarinul scos din ocean, care nu avea un feeling de realism DELOC, se observa CGI-ul de la o posta !  :rolleyes:

#18
magic69

magic69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.08.2011
Poate altcineva ii mai informat... dar asta nu-i cumva un reboot al intregii serii ??

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate