Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 

Nikon 55-300mm VR sau 55-200mm

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
mariussoft

mariussoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 204
  • Înscris: 23.01.2010
sal

sunt fericitul posesor al unui D3100 cu 18-55mm inclus, si ma itereseaza un obiectiv de completare al primului

intre Nikon 55-300mm si 55-200mm care credeti ca este mai bun? ma intereseaza strict dpdvd al calitatii pozelor, diferenta in milimetri de la 200 la 300mm pt mine sa zicem ca nu conteaza mai mult de 10-15% in favoarea unui 55-300mm

din ce am gasit pe net, ca si diferente in momentul de fata, mai sunt faptul ca 55-200 e generatie mai veche a aparut in 2007 din ce stiu, si 55-300 a aparut in 2010; si ar mai fi diferenta de greutate cam 200g in plus la 55-300mm

ca si pret 55-300 e mai cump cu ~600 ron

precizez ca am ajuns la un nivel solid al cunostintelor mele vaste in domeniul foto, pe o scala de la 1 la 10 sunt pe la un 2 cu minus :D

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.261
  • Înscris: 24.02.2007
E clar ca 55-300 e mai bun. Problema e daca suficient incat sa merite diferenta de pret, iar pentru asta cel mai bine le probezi pe ambele comparativ.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate