Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Cocalar sau Imigrant ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
NeaMitik

NeaMitik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 25.03.2011
Dedicatie la toti fratiori lu Boooooss!

Deci, ce vrea mosu' de la voi? Ziceti si voi fratie mei, daca nu e pe bune ca trebuie sa facem ceva. Asa nu se mai poate. Pai cum p..a mea?

Cine pielea mea e basinosu asta? Ce. Are lantu de la gat mai gros decat mine?

Bai zdreanta! Tu nu stii cu cine vorbesti. Nu mai fi prost fratioare! Tu stii ce spate am eu?
Ce Ba! Te dai smecher?

Ba fraierilor! Da! Voi astia care faceti misto de cocalari. Voi sinteti invidiosi fraierilor ca eu am ami mult ca voi. Va uitati la p..da cu care mi-o trag si va curg balele dupa ea. Bagati strambe ca niste bulangii ce sunteti si ziceti ca printesa mea o sugea pe centura la 16 ani.
Ba ranchiunosilor! Ati vrea voi sa aveti o gagica si un mertzan ca mine!  

Tu-va-n gura de tocilari imputiti.
Na-veti bani de bilet de tramvai si va luati de viata mea si a tovarasilor mei. Lab*ri nenorociti!

Neam de neamu lu mata si a lu tactu no sa aiba faima lu Guta. Tovarasu meu!

Ba! Sa va zic un proverb romanesc poate va mai creste si voua mintile!

Ba.. vulpea care nu ajunge la struguri zice ca e acri!


There is of course the other option. Some of us could leave this … zoo; this place of monkeys with expensive cars, where every idiot has an ipod, but almost nobody doesn’t know how to use it.

Ar ma fi varianta ca oamenii educati, sa lasam deoparte veleitatile si micile divergente si sa preluam fraiele, fiecare la el in cnezat.
Daca va intrebati cum s-ar putea asa ceva, iata si raspunsul: “in mana sfetnicilor intelepti, orice rege devine marioneta”

de care varianta va simtiti mai aproape?

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Vezi ca se da liber la tranzactii imobiliazre in Cuba. Vinzi tot si esti rege acolo.
N-am inteles niciodata de ce romanii se duc in tari mai bogate ca imigranti cand se pot duce in tari mai sarace ca investitori adica noii colonizatori.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Deci, avem de ales intre cocalarism si omul de geniu? Ca dupa mine, ambele sunt lame.
Parerea mea este ca trebuie sa fii cocalar cu cocalarul si brainiac cu 'care este'.

#4
NeaMitik

NeaMitik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 25.03.2011

 undercoverbrother, on 6th July 2011, 12:05, said:

Vezi ca se da liber la tranzactii imobiliazre in Cuba. Vinzi tot si esti rege acolo.

Ba! Tu stii ca esti destept?
Imi cumpar un 2Ha de teren arabil si plantez un an flori de mac si un an canepa americana. In felul asta rotesc culturile ca sa nu secatuiesc solul si ma si profilez pe industria ... de larg consum.

Sa stii ca la ideea asta chiar am sa ma gandesc. Treaba e ca in tarile astea pe care romanii le ocolesc, se cam plateste taxa de protectie. Dar daca e sa calculam cat ne jupoaie fiscul aici... s-ar putea sa fie mai rentabil acolo.

#5
LadyDArbanville

LadyDArbanville

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.06.2011
De ce vorbeste Mitica asa urat?

#6
my_dreams_prisoner

my_dreams_prisoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 22.10.2010

 LadyDArbanville, on 22nd July 2011, 13:18, said:

De ce vorbeste Mitica asa urat?

Nici eu nu inteleg cine trebuie sa "beneficieze" de acest limbaj.

#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006

 NeaMitik, on 6th July 2011, 10:36, said:

There is of course the other option. Some of us could leave this … zoo; this place of monkeys with expensive cars, where every idiot has an ipod, but almost nobody doesn’t know how to use it.

de care varianta va simtiti mai aproape?

De nici una fiindca sunt agramate da' se dau stiutoare. Anyway...nobody knows...

#8
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Sa nu crezi ca o tara in care oamenii traiesc ceva mai traditional si sunt mai saraci e neaparat periculoasa sau restrictiva.
Aia din tarile avansate i-ar fi dat peste nas imediat la fel ca si tine. In schimb papuasii (de orice fel), chiar si aia care stiu ca in engleza se zice nobody knows, ar fi zis dupa aia doar nobody doesn’t know.

Voi credeti ca arabii au fost prosti de au venit in numar mare in Romania in ultimii 20 de ani si inca mai vin?
In vest ar fi fost niste paria si n-ar fi facut nici o ceapa degerata pe cand in Romania, in anii 90 au inceput sa-si construiasca averi cu 20 de televizoare color.

Stiti cat costa in Cuba telefoanele astea de le tinem noi ascunse prin noptiere ca-s vechi de 2 ani?

Biznis prea mic pentru americani dar numai bun pentru un roman cam sarac si sictirit de Romania.

#9
NeaMitik

NeaMitik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 25.03.2011

 andreim77, on 22nd July 2011, 16:26, said:

Anyway...nobody knows...

mda, asa e

 undercoverbrother, on 22nd July 2011, 17:53, said:

Sa nu crezi ca o tara in care oamenii traiesc ceva mai traditional si sunt mai saraci e neaparat periculoasa sau restrictiva.

Adica sa inteleg ca prostia e traditie aici ...?!
Tot ce-i paria in West, la noi e numai bun de cantat in strofe... Acuma, Vestu' ca Vestu' (cu exceptia "Tarilor de Jos"), dar mai stati un pic si sa vedeti peste vreo 20 ani comparatie intre Romania si Singapore (ca de Japonia nu indraznesc a spune...)

"papuasi", nu va mai parea o metafora exagerata.

Daca in SUA nu s-ar fi vandut spoiala, nu ar fi ajuns astazi in halul asta. Pe noi ne paste cam acelasi viitor. Din ce credeti ca se vor plati datoriile la F.M.I.? Oare va incepe economia sa duduie, iar ??? Culmea e ca astia cu masini furate, vor fi cel mai putin afectati, pe meleagurile astea. Ce rau imi pare ca am fost un om onest si patriot, atat amar de vreme!

Incultura si saracia merg mana in mana. Asta daca nu esti suficient de dobitoc sa crezi ca asa ti-e dat, sau "voia Domnului".

Edited by NeaMitik, 28 July 2011 - 17:34.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate