Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

C.D.-R.O.M. 1x

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Ce e ala? ma sperii. Ce frumoase sunt placile de baza actuale insa fata de alea vechi.
Am vazut demult o placa de baza care avea niste slatiuri de memorii f mici undeva la 4Mb probabil, am sia cum niste memorii dinalea, si placa avea si o mufa VGA, parca si PS2 si serial in ea

#38
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View Postdjl, on 3rd July 2011, 21:04, said:

E "Olivetti" M290S
Daca e identic pc-ul cu cel din poze ai nevoie de EDO ram perechi , daca nu sunt perechi "piuie" , foarte greu de gasit .
Deobicei edo trebuiau incercati pe pc inainte de cumparare , testai pina nimereai perechea .
Trebuie sa caut in arhiva de cd-uri cu drivere poate il gasesc ...cind le cumparai de noi (costau 3000DM cu monitor , tastatura , mouse, cabluri) aveau lipite 4 diskete pe interiorul carcasei , in caz ca pierdeai originalele din punga sa mai ai un set original in carcasa  :)
IBM veneau si mai dotate , aveau o tabla la carcasa ca puteai linistit sa stai pe ea indiferent de greutate , te enervai , dadeai cu pumnul in ea si te durea mina dar carcasa raminea intacta - acum e ceva de genul badogelor de bere  :)

Edited by Neohori, 07 July 2011 - 21:37.


#39
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
AM doua module Lg semicon de EDO ram pe care nu am la ce sa le folosesc (cred ca sunt 16 mb).

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,750
  • Înscris: 13.06.2004
I-am pus un F.D.D. cu probleme și cred că am reușit să-i bulesc controlerul de pe placa de bază :( Nu mai citește hardul. Hardul nu are probleme - l-am probat pe computerul ăsta :D Are cineva o placă de 386 (al meu era un 386 cu procesor 286).

#41
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postdjl, on 13th July 2011, 12:48, said:

I-am pus un F.D.D. cu probleme și cred că am reușit să-i bulesc controlerul de pe placa de bază :( Nu mai citește hardul. Hardul nu are probleme - l-am probat pe computerul ăsta :D Are cineva o placă de 386 (al meu era un 386 cu procesor 286).

Dar hardul si floppyul nu sunt pe acelasi controller..sau sunt?

#42
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,750
  • Înscris: 13.06.2004
Ced că da. Așa că l-am bulit :(

Edited by djl, 13 July 2011 - 12:34.


#43
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postxeleron, on 8th July 2011, 09:44, said:

AM doua module Lg semicon de EDO ram pe care nu am la ce sa le folosesc (cred ca sunt 16 mb).
Dar e vorba de actualul LG electronics?

Am si eu 4 memorii dinalea LG f vechi recuperate de la nu stiu ce, sunt f mici ca dimensiuni, nu merg nici in sloturile de dinainte de SDRAM. Le-am luat doar pt ca aratau fain.

Nu gasesc din pacate nicaieri adaptor AT/PS2 pt tastatura. Am avut 2 adaptoare dinastea si o tastatura AT, si le-am dat pe nimic anul trecut. Acum nu mai gasesc. Si e 4 lei un adaptor dinala. De asemenea un dard de 2-10GB nu mai gasesc la nimeni, e ciudat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate