Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Parcati unde nu trebuie

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
41 răspunsuri în acest subiect

#19
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.833
  • Înscris: 19.07.2006
UN tampit cu o corsa a parcat exact ca in imagine! 2 zile a stat masina asa parcata..strada perpediculara ei este strada mare cu 4 benzi in total!

Totusi nu a ridicat-o nimeni..m-a mirat mai mult faptul asta decat prostia soferului! sau a soferitei :coolspeak:

Fișiere atașate


Editat de Al3csutzul, 07 iunie 2011 - 23:17.


#20
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu prefer sa le las pe fete (sotia + fiica) rapid unde am de mers, sa parchez mai departe (nu ma deranjeaza daca e cu plata) si apoi sa o iau la trap catre locul cu pricina.

#21
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004

View Poste_bulu, on 8th June 2011, 00:32, said:

Eu prefer sa le las pe fete (sotia + fiica) rapid unde am de mers, sa parchez mai departe (nu ma deranjeaza daca e cu plata) si apoi sa o iau la trap catre locul cu pricina.
E corect asa.

#22
bogdanel249

bogdanel249

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 26.05.2011
Salut,nu locuiesc in Bucuresti insa a trebuit sa vin cu tatal meu pana la spital.Ideea nu e asta ci alta: Nu gaseam niciun loc de parcare asa ca am fost nevoiti sa urcam pe bordura iar eu sa il astept in masina pana se intoarce.Nu cred ca am incurcat pe cineva insa nici ok nu era parcata masina.Asa ca , din experienta mea vasta de 1 ora si jumatate le dau in proportie de 60% dreptate soferilor ( cu toate ca ma enerveaza cei care ma depasesc ca pe un TIR desi eu merg pe margine,aproape de sant ) . Acum...ce sa zic :-?? Si mie mi-ar veni sa le rad vopseaua,sa joc x si 0 pe capota,sa lipesc stickere cu " MAI PARCHEAZA INCA O DATA AICI"  dar cand ma gandesc cat costa o vopsea la o masina de 14 mii de euro,prefer sa stau linistit si doar sa ii injur in gand si apoi gandindu-ma ce s-ar intampla daca i-ar face cineva asta tatalui meu la masina.

Mda...ce sa faci asta e Romania. :lol:

Editat de bogdanel249, 08 iunie 2011 - 18:33.


#23
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.864
  • Înscris: 07.10.2006
Pana acum ma deranjau astia care parcheaza anapoda pe trotoar, dar de cand am inceput sa fac naveta cu bicla, chiar ca ma seaca rau de tot...
Ma intreb daca pot face cu pedala un numar de sinusoide  cu amplitudini variabile pe lateralul celor care ocupa pistele (si asa putine si proaste) pentru biciclisti.

Lasand gluma la o parte, ideea cu stickerele nu e rea... Ar merge facute cateva cu un mesaj gen "Sunt un bizon care nu stie sa parcheze!" si lipite pe fundul masinilor astora de parcheaza anapoda. Cu putina grija, se poate face din mers ;).

Editat de Rapier, 08 iunie 2011 - 19:16.


#24
iunicu

iunicu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 283
  • Înscris: 03.10.2007
Pai daca nu stergi putin praful de pe caroserie sau geam inainte de aplicare, este posibil sa-l deslipeasca usor.

#25
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004

View PostRapier, on 8th June 2011, 20:13, said:

Pana acum ma deranjau astia care parcheaza anapoda pe trotoar, dar de cand am inceput sa fac naveta cu bicla, chiar ca ma seaca rau de tot...
Ma intreb daca pot face cu pedala un numar de sinusoide  cu amplitudini variabile pe lateralul celor care ocupa pistele (si asa putine si proaste) pentru biciclisti.

Lasand gluma la o parte, ideea cu stickerele nu e rea... Ar merge facute cateva cu un mesaj gen "Sunt un bizon care nu stie sa parcheze!" si lipite pe fundul masinilor astora de parcheaza anapoda. Cu putina grija, se poate face din mers ;).

Super text!
Sper sa ma enervez tare, tare si sa comand 100 de stikere.

#26
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.800
  • Înscris: 15.04.2006
A se vedea si filmuletul.
http://www.autoevolu...deo-116714.html

#27
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004

View Postmihai!, on 9th June 2011, 22:32, said:

A se vedea si filmuletul.
http://www.autoevolu...deo-116714.html
Tare filmul. Pe bune daca n-as face-o, numai ca n-am bani de reparatii.

#28
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.261
  • Înscris: 30.07.2005
Cand soricul e gros... e gros.

#29
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.677
  • Înscris: 07.03.2009
Puteti suna la urmatoarele nr de telefon sa reclamati masini parcate neregulamentar:

Sector 1 - 021.211.05.15
Sector 2 - 021.252.58.28
Sector 3 - 021.9543
Sector 4 - 021.9544
Sector 5 - 021.312.28.81
Sector 6 - 021.9546

Editat de Hamutovski, 11 iunie 2011 - 19:34.


#30
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004

View PostHamutovski, on 11th June 2011, 20:30, said:

Puteti suna la urmatoarele nr de telefon sa reclamati masini parcate neregulamentar:

Sector 1 - 021.211.05.15
Sector 2 - 021.252.58.28
Sector 3 - 021.9543
Sector 4 - 021.9544
Sector 5 - 021.312.28.81
Sector 6 - 021.9546
Multumesc frumos, insa ideal ar fi sa-i facem sa parcheze corect, fara sa scoata bani din buzunar.
Asa, ridica 5-6 si vin altii la loc.

#31
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.533
  • Înscris: 14.09.2008
Acest lucru imi aduce aminte de un cretin cu bicicleta pe la Universitatea care ma/ne injura sa ma dau/dam de pe pista lui de bicicleta , eu si inca alti 50 de insi trebuind sa ne inghesuim pe 2 metri ramasi + masini parcate pe trotuar.
Momentan nu se poate circula civilizat prin Bucuresti, dar nu uitati pe cine trebuie sa da,/dati vina... Normal , mai sunt unii care sunt nesimtiti, dar adevarul este ca nu exista locuri de parcare civilizate unde bucuresteanul sa-si puna masina fara sa incurce pe cineva.  Evident, bikerul obsedat ar zice ca Gigel sa renunte la masina, dar treburile nu functioneaza asa.

In loc sa injurati soferii (care, repet, unii chiar sunt CRETINI) , ar trebui sa dati mail zilnic primariei sa creeze trasee optime/parcari pe bune,etc.
'Baetii' cu firme de ridicari auto ies doar pe racoare in Militari si pescuiesc masinile cele mai apropiate de sediul lor, pt a nu consuma mult combustibil. Si va spun sigur ca intotdeuna vor avea masini acolo.

#32
iunicu

iunicu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 283
  • Înscris: 03.10.2007
Daca fiecare biciclist suna la politia comunitara cand gaseste o incalcare a legii pe traseu, atunci ori politia nu o sa mai aibe incotro si o sa trebuiasca sa rezolve pana la urma, ori or sa inceapa sa vaneze biciclisti.

#33
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004

View Postpg-soare, on 12th June 2011, 17:48, said:

Acest lucru imi aduce aminte de un cretin cu bicicleta pe la Universitatea care ma/ne injura sa ma dau/dam de pe pista lui de bicicleta , eu si inca alti 50 de insi trebuind sa ne inghesuim pe 2 metri ramasi + masini parcate pe trotuar.
Momentan nu se poate circula civilizat prin Bucuresti, dar nu uitati pe cine trebuie sa da,/dati vina... Normal , mai sunt unii care sunt nesimtiti, dar adevarul este ca nu exista locuri de parcare civilizate unde bucuresteanul sa-si puna masina fara sa incurce pe cineva.  Evident, bikerul obsedat ar zice ca Gigel sa renunte la masina, dar treburile nu functioneaza asa.

In loc sa injurati soferii (care, repet, unii chiar sunt CRETINI) , ar trebui sa dati mail zilnic primariei sa creeze trasee optime/parcari pe bune,etc.
'Baetii' cu firme de ridicari auto ies doar pe racoare in Militari si pescuiesc masinile cele mai apropiate de sediul lor, pt a nu consuma mult combustibil. Si va spun sigur ca intotdeuna vor avea masini acolo.
Nu stiu cata dreptate sa-ti dau. Insa un sofer in masina lui este clar in siguranta fata de un biciclist care se plimba pe strada.
Asta ne duce la faptul ca trebuie sa existe piste de biciclete.
Nu sunt locuri de parcare, de acord. Asta nu e nici vina ta, nici a unui biciclist, nici a primariei. Serios, este vina lui nea Nicu, care in viata vietilor lui nu si-a inchipuit atat trafic in Bucuresti.
Ca parcheaza pe piste de biciclete, asta nu e scuzabil sub nicio forma. Ala care iti spunea ca trebuie sa te misti de-acolo, avea dreptate. Nu o spun ca sa te supar, crede-ma. Gandeste-te la infiintarea unei noi statii de autobus, pentru binele tau si al nostru. Vine unu si sta parcat acolo. Ce pana lui, inainte nu exista statia. Duca-se dracu aia care asteapta acolo!
La fel, mie mi-e frica de aia cu ridicari si uneori parchez la 500 de metri de casa. Nu-mi amintesc vreodata sa o urc pe unde nu trebuie. Parches ca sa nu incurc pe nimeni, ca asa zice bunul simt.  

Ma crezi cand iti spun ca vreau sa ma plimb cu fi-mea in siguranta? Cand sunt fara ea, asta e viata, merg pe sosele. Cu ea nu-mi permit.

Cu noi incepe totul, sa stii.

#34
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.318
  • Înscris: 16.06.2004
daca nu se respecta pistele ca nu e loc atunci sa le scoatem de tot... le tinem doar asa ca sa spunem ca avem piste?...

eu inainte de a-i invata pe soferi (si eu sunt sofer... mai mult sofer decat biciclist) unde sa nu parcheze, i-as invata codul rutier in care se mentioneaza ca bicicletele AU VOIE sa mearga pe strada... nu sa vina BOUL de sofer de autoboz aproape sa ma omoare suindu-se pe mine cu autobuzul si urland sa merg draq pe trotuar...

oricum la ce trotuare avem pistele ar trebui mutate in strada... dar stai... la ce strazi avem nu ar mai trebui sa punem piste de biciclete... din pacate...

#35
cristone

cristone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 24.08.2004
Ai pus punctul pe i, ccezar, ca sa ma exprim plastic. Partea buna este ca in curand vor fi extrem de muylti biciclistipe strazi. Atentia si "respectul" soferilor vor fi impuse datorita cresterii populatiei de biciclisti.

#36
Nk11

Nk11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 46
  • Înscris: 16.04.2011
Ideal ar ca pistele sa fie la nivelul strazii, dar intre strada si pista sa fie o bordura.
Dar... nu exista spatiu .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate