Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Drumul spre Litoral

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#109
siad

siad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.03.2005
Bună seara! Două întrebări:
1. Știe cineva dacă varianta Viziru-Cuza Voda-Spiru Haret-Bertestii de Jos-Mihai Bravu-Luciu-Gura Ialomitei- a fost terminată ? Știu că prin aprilie 2012 acolo se lucra (drum cu pietriș) și era bine de ocolit pe la Țăndărei.
2. Poate fi folosită autostrada A4 înainte de Ovidiu, astfel încât să mergi direct spre Mangalia ?

#110
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postsiad, on 27th July 2012, 22:17, said:

Bună seara! Două întrebări:
1. Știe cineva dacă varianta Viziru-Cuza Voda-Spiru Haret-Bertestii de Jos-Mihai Bravu-Luciu-Gura Ialomitei- a fost terminată ? Știu că prin aprilie 2012 acolo se lucra (drum cu pietriș) și era bine de ocolit pe la Țăndărei.
2. Poate fi folosită autostrada A4 înainte de Ovidiu, astfel încât să mergi direct spre Mangalia ?
Se circula bine pana la Gura Ialomitei. De acolo te sfatuiesc sa mergi pe Fetesti- A2 pana la Agigea, scutesti astfel trecerea prin toate localitatile de pe tronsonul de european, Giurgeni- Harsova- Constanta si tine cont ca este mult mai rapid. La intrebarea ta, daca se poate merge pe A4- DA.

#111
siad

siad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 21.03.2005
Mulțumesc mult !

#112
SAFIR

SAFIR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 25.05.2010
Hello,  cum ajung cel mai bine BUCURESTI - CAP AURORA (in fine, MANGALIA, ca e tot pe-acolo) ?
As prefera sa folosesc cat se poate de mult autostrada/autostrazi.
Inteleg ca se poate intra din A2 pe A4 pana la Mangalia.

Prin ce punct e cel mai bine sa intru pe A4?
Se intersecteaza efectiv autostrazile sau se merge pe DJ-uri intre ele?

#113
cristian-iasi

cristian-iasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2013
Salut, ma intereseaza care e cel mai bun si rapid  traseu Iasi Constanta?

Edited by cristian-iasi, 24 July 2013 - 12:02.


#114
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Un traseu prin Bucuresti dinspre A1 spre A2 imi puteti indica si mie(exclus centura)?Il traversez in jur de orele 24-1.

Edited by daniMMM, 18 August 2013 - 13:08.


#115
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009
Nu stiu daca cumva nu e târziu... Deci: Militari, la Leu - Cotroceni faci dreapta, intri în intersectia mare de la Răzoare, apoi pe Trafic greu (drumul cu tramvaie) până la intersecţia cu Şos. Viilor, tot înainte, cobori Filaretu (C.tin Istrati), intri pe Bd. Mărăşeşti, tot înainte, Pasajul Mărăşeşti, Calea Dudeşti, te opreşti la Mc Drive (dacă vrei), tot înainte, intri pe Camil Ressu şi... A2! Drumuri bune, să ai!

#116
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu e tarziu,miercuri plec.
Ok,multumesc,sper sa ma ajute si Nokia Maps

Edited by daniMMM, 19 August 2013 - 16:11.


#117
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,094
  • Înscris: 20.12.2007
La ora aia poti sa o iei linistit de la Leu inspre Soseaua Grozavesti, pasajul Basarab pasajul Victoria, pe Stefan Cel Mare - Mihai Bravu ca nu mai e trafic si faci stanga fie inspre Ritmului Pantelimon si de acolo bvd Biruintei fie Basarabia si de acolo iar drept inainte, Drumul intre Tarlale - A2 fie Ressu Pallady si direct A2.

Nu as recomanda cuiva care nu cunoaste Bucurestiul noaptea aceasta intersectie, genereaza mereu probleme

#118
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,888
  • Înscris: 25.01.2007
https://www.google.c...d43.9532157!3e0
sau
https://www.google.c...d43.9532157!3e0

sambata dupamasa, ma pot astepta sa apar la tv cum stau in inghesuiala pe a2?

#119
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,094
  • Înscris: 20.12.2007
Dacă vii din Iași poți trece Dunărea pe la Giurgeni Vadu Oii, ții DN 2A și poți sa o iei pe A4 ca să ocolești Constanța și sa intri în DN39.

#120
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,888
  • Înscris: 25.01.2007
Pana la urma am preferat bacul braila, era cineva cu mine care nu mersese niciodată.

#121
Raiden

Raiden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 03.08.2006
Ok, pana acum mergeam la mare pe varianta Fetesti-Cernavoda si plateam taxa de pod prin sms sau la benzinarii. Anul asta merg in nordul litoralului si voi trece Dunarea pe la Giurgeni-Vadu Oii, dau sa achit prin sms sau online si pauza.......Sa inteleg ca se achita doar cash pe acel pod, cu cozile de rigoare?

Edited by Raiden, 01 July 2020 - 10:55.


#122
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,888
  • Înscris: 25.01.2007
Am trecut ieri, nu era coada, eram 2 mașini. Pe sensul spre Dobrogea nu era nimeni.

#123
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,094
  • Înscris: 20.12.2007

View PostRaiden, on 01 iulie 2020 - 10:55, said:

Ok, pana acum mergeam la mare pe varianta Fetesti-Cernavoda si plateam taxa de pod prin sms sau la benzinarii. Anul asta merg in nordul litoralului si voi trece Dunarea pe la Giurgeni-Vadu Oii, dau sa achit prin sms sau online si pauza.......Sa inteleg ca se achita doar cash pe acel pod, cu cozile de rigoare?
Nu are opțiune online sau sms podul asta din motive care-mi scăpa. Plătești la casa, e 11 lei de autoturism
https://www.taxapod....u-oii-dn2a-e60/

#124
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 29.06.2011
Eu as fi ales aceasta varianta : https://www.google.c...d43.9532157!3e0

#125
Raiden

Raiden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 03.08.2006
Stie cineva care e starea drumului Sutesti - Ianca - Bordei Verde - Viziru ? A fost cineva de curand pe acolo?
Peste doua saptamani urmeaza sa facem drumul spre mare, la Ramnicu Sarat o luam la stanga prin Ramnicelu. Asta e traseul pe care il folosim de multi ani si din cate vad acum imi arata ca ar fi in lucru aceasta portiune de drum.


#126
mitihs

mitihs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.12.2011
De la Bordei verde la Viziru se lucrează, e decopertat tot. Și de la Suteti spre Ianca la fel cam un km. M-am dus pe acolo, dar la intoarcere am ales alt traseu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate