Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

popup killer pentru mozilla

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
stie cineva vreun popup killer free pentru mozilla?
multumesc

#2
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
am gasit ceva, dar nu sunt extraordinare, in sensul ca popupurile se deschid si dupa aia le inchide killerul, ceea ce e destul de enervant. nu se compara cu un popup killer bun de IE.

cele 2 softuri pe care le-am gasit sunt:

1. Advertising Killer (daca nu ma insel cred ca se gaseste si pe Softnews). download la http://www.buypin.co...ds&lang=english

2. Kana PopCloser (mi se pare mai interesant, in sensul ca poate fi configurat sa mearga cu absolut orice browser)
download la http://www.istop.com...s/download.html

daca cunoasteti cumva ceva mai bun, va rog sa-mi spuneti si mie.

#3
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
s-ar putea sa bat campii, insa din cate imi aduc aminte chiar Mozilla are o optiune de blocare a pop-uo-urilor ...

hmm, sau confund cu Opera ?!

#4
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Nu te inseli, TipiTop, Mozilla (ca si Opera) are optiune de blocare a pop-up-urilor.
Edit -> Preferences -> Advanced -> Scripts & Plugins -> Open unrequested windows.

#5
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
intradevar, mozilla are acea optiune si stiam de ea. problema e ca, cel putin la mine, sub XP, nu functioneaza deloc asa cum ar trebui sa functioneze.(de fapt banuiesc ca nu functioneaza deloc asa cum ar trebui) .
asadar, va rog raspundeti daca stiti vreun popup killer adevarat de mozilla.

#6
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Curios, eu folosesc Mozilla si n-am avut probleme cu pop-up stopper-ul. Trimite si tu un link (sau mai multe) la care nu-ti merge (merg) sa verific si eu. (ca nici nu m-am gandit sa caut un alt pop-up stopper daca totul merge ok cu cel din Mozilla).

#7
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
de exemplu nu pot sa fac download de pe softnews... si in general nu vrea sa deschida cam tot ce-ar trebui sa deschida in fereastra noua.

#8
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
sapho: link, vreau link ...  (ca tu faci aia PPP-ishti care dau telefon si zic :
- Alo, aaa..., nu merge?
- Ce nu merge?
- Internetu'!
:)

#9
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
tu nu-ntelegi ca nu merge nici un download de pe softnews? si nici o stire? ia pe care vrei dintre ele si iacata-ti linkul. toate se bazeaza pe popupuri.
alte linkuri sunt linkuri spre un site de crackuri, si n-am voie sa dau aici. in rest nu stiu, n-am mai cautat in alte locuri. mi se pare suficient ca nu merg astea de pe softnews.

#10
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Pai normal ca n-am inteles.. ce legatura are download-u de pe softnews cu pop-up killeru' din Mozilla?  :)
Acum, pop-up killeru' din Mozilla merge OK.. faptul ca tu nu poti sa faci dwld de la softnews este pt. ca ei foloses nishte onmouseover = showDurations() care nu functioneaza cu Mozilla (parca) sau nu fac ei browser detection.
... problema e ca in loc sa deschida o pagina (la onmouseover) cu ceea ce showDurations trebuia sa faca... ar fi trebuit doar sa nu faca showDurations.
(uff.. ca greu mie sa explic chestia asta). Ca exemplu: http://www.chip.de/d...es_8632953.html
si ei folosesc showDurations - pune mouse-u pe InstantCD/DVD (incearca cu Mozilla si cu IE si vezi ce se'ntampla) dar de la ei poti sa faci dwld cu Mozilla (?).

Raspunsul de fapt era simplu: pop-up killeru din Mozilla n-are nici o legatura cu dwdl-u de la softnews. :)

#11
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
ba are, ca daca optinea "Open unrequested windows" e bifata merge perfect. daca nu e bifata, nu mai merge nici downloadul si nici newsurile. la download nu e vorba ca mi-ar apare fereastra aia de download si dupa aia sa nu inceapa downloadul, faza e ca nu mai apare nici o ferestra.
deci treaba e nu ca nu-mi blocheaza popupurile, ci dimpotriva, ca blocheaza absolut tot.

#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,694
  • Înscris: 26.11.2001
Show duration este pentru afisarea duratei ~ a download-ului.
Daca ai optiunea respectiva activata, atat in Mozilla cat si in Opera nu poti sa deschizi nici un pop-up, nici pe cele dorite.. nici pe cele nedorite :@
Asta e prb cu aceasta metoda.
Nu utilizez Mozilla, deci nu stiu un program bun pentru acest browser.

NoADS merge cu NetScape & opera.. precum si cu orice alt program.. asa ca de ce nu ar merge si cu Mozilla ? :P

#13
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
.. la mine se'ntampla altfel. :)
Ce versiune de Mozilla folosesti si ce JRE ai instalat (daca ai)?

#14
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
folosesc Mozilla 1.2a (cred ca e ultima versiune), JRE-ul e Java Plug-in 1.4.0_01 for Netscape Navigator.
adevarul e ca am observat ca popupurile "dorite" pana la urma se deschid, numai ca trebuie sa astept pana se incarca in intregime pagina "mama". ceea ce uneori nu e chiar asa de placut. de exemplu la newsurile astea de pe softnews ale caror linkuri se incarca printre primele, iar incarcarea totala a paginii dureaza inca vreo 30 de secunde. fara optiunea asta de blocare a ferestrelor, popupurile se deschid oricand, cum ar fi si normal.
problema de la download persista, pentru ca acolo, cand se incarca in totalitate pagina "mama", apare automat o chestie de genul:
Modem (56kbit): 48m 2s
ISDN (64kbit): 42m 2s
ISDN (128kbit): 21m 1s
DSL (768kbit): 3m 30s
care cred ca e chestia aia cu Show duration. pe care nu stiu de unde s-o dezactivez, ca n-am gasit in optiuni asa ceva. se pare ca acest show duration nu isi face de cap decat cand browseru e pus pe blocarea popupurilor.
in legtura cu NoADS, pare sa fie un soft  bun, cu acelasi inconveniente ca si killerele pe care le-am dat exemple mai sus, adica asteapta sa se deschida popupul si abia dupa aia il inchide.

#15
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Aha.. gata am descoperit.. baietii de la softnews folosesc un old version of dynapi.

Ce trebuie sa faca ei este sa foloseasa o versiune fixata de dynapi. O sa postez asta si-n Site & Forum Feedback ..

Oricum trebuie fie dynapi1 care poate fi luata de la :http://www.bclary.com/dynapi/
fie dynapi2 care poate fi luata de la:
http://dynapi.sourceforge.net/dynapi/

Parerea mea: browseru' nu-i de vina. (cu atat mai putin pop-up killeru'. :) )

#16
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Mozilla NU este BROWSER din punctul meu de vedere !
Daca vreti sa folositi asemenea chestii o faceti pe riscul vostru !

Site-ul merge PERFECT in IE , Opera si Netscape   !

#17
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Monitox, eu respect optiunile oamenilor, si nu cred ca e important (cel putin pentru mine nu e) daca tu crezi ca Mozilla e sau un browser.

Posibila problema (descrisa mai sus), este de la ce dynapi folositi voi.
Nu spun ca sunt 100% convins, dar probabilitatea este mare.

Daca nu vreti sa incercati s-o fixati doar pentru ca tu crezi ca Mozilla nu e un browser atunci eu cred ca e rea voita.

Oricum multumesc de post, ajuta foarte mult. :)

#18
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Discutia asta a mai fost de 50 de ori pana acum ! Ma exaspereaza NEPOTRIVIRILE dintre toate tampeniile de browsere !

La SN am incercat din rasputeri sa-l facem compatibil cu toate INSA asta este... nu poti sa reusesti 100% si nici nu am sa inteleg in VIATA MEA de ce unii se incapataneaza sa foloseasca cretinatati ca Opera , Mozilla .... etc atat timp cat folosesc WINDOWS !!!!!!!!!!!

Pe cei de pe Linux ii inteleg dar restul ... pentru mine nu au nici o scuza ! Atat timp cat folosesti Windows mi se pare o tampenie sa folosesti Opera sau alte rahaturi 3-th party !

Iar faza cu securitatea CADE ! 1, poti pune un ativirus  2. ORICUM folosesti WINDOWS... deci daca e sa te arda cineva te face pe sistem nu neaparat pe browser :D:D

O sa verificam chestia aia care ai spus-o tu.. iti dai seama dar oricum .. nelamuririle mele RAMAN... LA CE DREAQU FOLOSESC UNII OPERA sub WINDOWS ?!?!?! (nu mai vorbesc de faptul ca e PE BANI....)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate