Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Loteria Romana si iluziile noastre

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#73
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 paulone, on 14th April 2011, 09:31, said:

Degeaba, nu tine niciun argument...
Argumentele fiind care? Ca asa spui tu sau blonda? Stii ce inseamna un argument?
Ti s-a raspuns argumentat la tot ce ai scris/cerut. Mai intai la sansele sa iasa de 3 ori la rand 2 numere consecutive, apoi la intrebarea ta "de ce loteria nu a dat niciun comunicat cu privire la articolul ala" si mereu te-ai facut de cacao.
Asadar ce inseamna la tine argumente?

 lucifer76, on 14th April 2011, 07:45, said:

Pentru ca se poate . Si orice se poate maslui/fura sa fii sigur ca exact asta o sa se intample .
Prin urmare, daca tu ai posibilitatea sa furi ceva o faci fara scrupule.
Felicitari si la mai mare!

Edited by daddy, 14 April 2011 - 09:24.


#74
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Traim intr-o tara de rahat , unde se fura si din mancarea bolnavolor din spitale , si hainele copiilor dintr-un centru de plasament . Crezi ca daca se invart milioane de dolari nu se lipeste nimic pe degetele baietilor destepti ? Mai ales cand e atat de simplu de aflat cu ajutorul unui calculator exact ce numere nu s-au jucat . De cate ori a castigat Ogica , cate sanse sunt de fapt sa castige cineva de mai multe ori la rand ?

#75
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Macar din comparatia pe o prioada mare, a intervalelor de castig, ar trebui sa existe suspiciuni... dar, daca nu vreti sa le vedeti, asta este, jucati si participati la taxa pe prostie.
Si daca   nu intelegem cum se poate maslui tragerea, asta este, nu toata lumea poate sa gasesca solutii la anumite probleme. Pamantul se invarte si fara sa stie Gigel care-i cauza. B)

PS: Ca in multe alte discutii de pe aici, singura sansa de a impune o opinie este argumentul  batei, suntem obisnuiti doar sa jignim, asta stim, asta facem  si se pare ca de dragul traficului ne sunt tolerate multe lucruri care incalca Regulamentul si desigur ca o sa protesteze multi  daca cineva din exterior intervine, nu?

#76
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 11.04.2006
@mister_rf, e plin forumul de figuranti care insulta si injura, dar moderatorii care ar trebui sa faca ordine tac malc, sunt satul si de unii si de ceilalti...

on: pentru loteristi, in ce domeniu din Ro unde-s bani gramada nu se fura? Numiti unul... Probabilitatea sa se masluiasca tragerile loto e f mare, dar cum va inchipuiti ca smecherii o sa dea in vileag vreodata "cum se face"...?

#77
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Gasisem undeva o statistica , cat cheltuie romanii intr-un an la Loterie  , si cat sunt castigurile . Castigurile erau derizorii raportate la cheltuieli .

E din 2010 dar merge :

Quote

În primele 7 luni ale anului, Loteria Românã a înregistrat venituri totale în valoare de 674.102.592 lei (160.500.617 euro).
În acelaºi interval, profitul brut mediu a fost de 3.573773 euro/lunã.Sursa: Razvan Valcaneantu

Profitul brut s-a cifrat la 105.068.932 lei (25.016.412 euro), potrivit datelor furnizate evz.ro de Loteria Românã. Astfel, Loteria Românã a înregistrat venituri medii de 22.928.659 euro, în primele 7 luni ale anului.

În acelaºi interval, profitul brut mediu a fost de 3.573773 euro/lunã.

Din punctul de vedere al veniturilor, luna cu cele mai mari încasãri a fost luna mai, urmatã de lunile aprilie ºi iunie. La polul opus s-a plasat luna ianuarie, în care veniturile s-au ridicat la 88.268.188 lei (21.016.235 euro).


În funcþie de profitul brut realizat, luna iulie a fost cea mai bunã lunã din acest an pentru Loteria Românã, iar luna ianuarie cea mai proastã.

Situaþia veniturilor ºi a profitului înregistrate de Loteria Românã, înprimele 7 luni ale acestui an:

► Ianuarie

    * venituri totale - 88.268.188 lei,
    * profit brut - 5.874.383 lei.

► Februarie

    * venituri totale - 92.308.046 lei,
    * profit brut - 17.765.036 lei.

►Martie

    * venituri totale - 95.639.859 lei,
    * profit brut - 6.498.479 lei.

► Aprilie

    * venituri totale - 99.477.469 lei,
    * profit brut - 17.552.160 lei.

► Mai

    * venituri totale - 102.477.787 lei,
    * profit brut - 21.597.827 lei.

► Iunie

    * venituri totale - 98.219.108 lei,
    * profit brut - 13.962.218 lei.  

► Iulie

    * venituri totale - 97.712.135 lei,
    * profit brut - 21.818.829 lei.

Quote

Loteria Romana si-a bugetat venituri de 1,5 mld. in 2010


Loteria Romana si-a bugetat pentru 2010 venituri totale de 1,5 miliarde lei si investitii de 124,3 milioane lei, potrivit proiectului de hotarare privind aprobarea bugetului companiei de venituri si cheltuieli pe anul 2010, postat pe site-ul Ministerului Finantelor Publice.
Loteria Romana si-a bugetat venituri de 1,5 mld. in 2010

Totodata, Loteria Romana si-a planificat pentru acest an cheltuieli totale de circa 1,3 miliarde lei, din care 1,16 miliarde lei sunt cheltuieli de exploatare, iar 134,4 milioane lei sunt cheltuieli financiare. Cheltuielile cu personalul se ridica la 94,2 milioane lei, potrivit proiectului de act normativ.

De asemenea, Loteria Romana are in plan investitii de 124,3 milioane lei.

Potrivit datelor transmise in ianuarie de companie, principalele investitii pe care Loteria Romana le are in vedere pentru anul 2010 vizeaza agentiile loto, mai exact initierea procesului de modernizare si imbunatatirea conditiilor din unitatile proprii, relateaza NewsIn.

Investitiile companiei din 2009 s-au ridicat la 103,3 milioane lei.

Compania Loteria Romana estimeaza pentru 2009 un profit dublu, de 238.369.380 lei, precum si cresterea cifrei de afaceri cu 12%, la 1.444.672.460 lei, fata de rezultatul obtinut in 2008, potrivit datelor transmise de companie in luna ianuarie, la solicitarea Agentiei NewsIn.

Profitul net inregistrat de Loteria Romana in anul 2008 a fost de 114.437.000 lei, iar valoarea cifrei de afaceri pe anul 2008 s-a ridicat la 1.290.774.450 lei, potrivit datelor Loteriei Romane.


Loteria Romana a fost infiintata in anul 1906. Compania Nationala "Loteria Romana" SA este unic organizator si exploateaza, pe intreg teritoriul tarii, jocurile loto si pariurile mutuale, jocurile de noroc caracteristice activitatii cazinourilor, precum si jocurile de tip slot-machine si cele de tip bingo, potrivit OUG nr. 77/24 iunie 2009.


#78
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 22.11.2006
Unchiul meu a jucat din 70 incoace, aproape saptamanal si n-a castigat niciodata nimic.

Intr-un week-end am pus eu o varianta si tata alta varianta, si amandurora ne-au iesit cate 3 numere, cu mentiunea ca nu am avut nici un nr comun.

Eu unul am si lucruri mai bune de facut cu banii decat sa-i dau pe bilete cu sperante false.

Nu cred ca am sa mai joc vreodata la loto sau orice alt fel de joc de noroc.

#79
andrei_0

andrei_0

    fishy

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 15.02.2006

 blonduzzik, on 14th April 2011, 08:33, said:

Daca nu stiti voi cum se poate face nu inseamna ca nu se poate?
Nu, dar cand vii cu niste acuzatii, e bine sa ai si niste argumente. Altele decat aceleasi "pentru ca suntem in Romania".

 blonduzzik, on 14th April 2011, 08:33, said:

"M-am uitat si pe site-ul producatorului echipamentului si n-am gasit nicaieri vreo referinta cum ca masina ar putea selecta bilele ce trebuie extrase." Asta e chiar tare, te asteptai sa scrie acolo bilele ar putea fi manipulate foarte usor, dar acest lucru nu se intampla fiindca noi suntem corecti... Nu valoreaza nimic ce scrie acolo, pot fi minciuni; nu v-ati obisnuit cu minciunile spuse de autoritatile statului? Naivitatea voastra ma surprinde...
M-am uitat pe site-ul producatorului, pentru ca autoarea asa zisului articol de la ASE sustine ca in specificatiile aparatului ar aparea posibilitatea de a selecta ce bile sa fie extrase. Eu nu am gasit asa ceva la producator, deci afirmatia respectiva s-ar putea sa fie doar o enormitate. Mai urmareste si tu firul discutiei.

 blonduzzik, on 14th April 2011, 08:33, said:

Vrei sa spui ca daca tu ajungi in comisie si iti spun baietii: omule ai aici xxx coco, de aici e treaba noastra, ciocu mic sau ai zburat, ce ai face? Ai lasa banii si te-ai duce la presa?
Depinde. Stiind ce miza e in joc, cotizatia ar trebui sa fie mult mai mult de xxx coco. Macar ceva la nivelul xxxxxx. Iar cand vine vorba sa fii scos dintr-o asa schema banoasa, nu cred ca nu incearca nimeni sa santazeze organizatorii ca sa ramana in joc. Ori oamenii aia se mai si schimba, iar odata inlocuit, omul are tendinta sa se razbune si sa divulge tot.

 blonduzzik, on 14th April 2011, 08:33, said:

Eu cred ca s-ar putea manari doar fiindca se poate. Ca se castiga mai rar, asta poate fi doar o coincidenta sau tine de factura jocului - adica nu poti sa te plangi ca la jocurile mecanice casa castiga per total - asa e construit jocul de la bun inceput.
Si loteria e la fel, jocul e de asa natura incat sansele sa castige cineva sunt foarte mici. Nu-i nevoie de nici o escrocherie cu bile, masini, sau mai stiu eu ce pentru chestia asta.

#80
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Andrei, stim cu totii ca de ex.marile averi din Romania s-au facut prin furt. Ai vreo dovada palpabila/sigura ca s-a furat? Nu....si cu toate astea pana si UE a recunscut ca in Romanica noastra se fura in draci si e coruptie generalizata. Nimeni nu poate contesta ca aceste averi s-au facut prin furt si cu toate astea desi nu avem dovezi palpabile(iar cei care le au le tin la dosar) logica de bun simt ne spune ca nu se puteau face altfel....
Ce te face sa crezi ca Loteria ar fi o enclava de corectitudine in aceasta mare tarisoara corupta? Doar ca nu stim exact procedeul masluirii? Pai ce, stim exact cum s-au facut acele mari averi?
Stii cum s-a facut licitatia pt.achizitionarea aparatelor pt.Loterie? Daca ai afla te-ai ingrozi....

Edited by paulone, 14 April 2011 - 11:19.


#81
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 lucifer76, on 14th April 2011, 10:37, said:

Crezi ca daca se invart milioane de dolari nu se lipeste nimic pe degetele baietilor destepti ? Mai ales cand e atat de simplu de aflat cu ajutorul unui calculator exact ce numere nu s-au jucat . De cate ori a castigat Ogica , cate sanse sunt de fapt sa castige cineva de mai multe ori la rand ?

Cand faci niste afirmatii acestea mai trebuie si dovedite prin altceva decat prin "In Romania totul se fura". De la un moderator as avea pretentii ceva mai mari dar poate tu esti unul din motivele pentru care Paul jigneste fara scrupule o intreaga categorie de romani si anume moldovenii iar pe tine nu te deranjeaza absolut deloc. Iar fraza cu Ogica e chiar de cascadorii rasului. I-ai vazut tu biletele lui Ogica? Asta sustinea ca el castiga mereu numai cand era la OTV si facea DD-ul "mari dezvaluiri" si cheta pentru "marea varianta castigatoare". Eu iti garantez ca Ogica nu a castigat mai mult de 2-3 ori cate 4 numere la loto (si nu consecutiv) bagand bani cu nemiluita. Apropo, am prieteni care au castigat mai mult de 3 ori, 4 numere la loto. Nu stiu pe nimeni cu 6 sau 5 numere, dar cu 4 stiu o sumedenie care au castigat de mai multe ori. Necazul lor a fost ca de fiecare data au trebuit sa-si schimbe numerele.
Asadar in Romania toti sunt hoti, inclusiv eu, tu, mister_rf etc. Absolut toti. Te inseli dragule si prin ceea ce afirmi si tu jignesti pe toata lumea. Daca pe tine te arata cineva cu degetul si spune ca esti hot doar pentru ca traiesti in Romania nu acelasi lucru se poate spune despre oricine.
Mi s-ar parea mult mai relevanta o statistica de genul: Fondul de castiguri/pret per varianta in decursul perioadelor de timp ca sa putem face o comparatie statistica a numarului de variante jucate. Asa este normal cand studiezi statistic un joc. Dar am mai spus, daca punem statistica si probabilitatile la canal atunci in capul nostru se poate naste orice scenariu. Asta nu inseamna ca respectivele scenarii sunt argumente. Nu ar fi fost argumente nici daca s-ar fi intamplat la loteria germana dar macar acolo ar fi dat de gandit statistic pentru ca fondul de castiguri este de peste 10 ori mai mare decat la loteria noastra.
E foarte simplu ca cineva sa te acuze de ceva ce nu ai facut si atunci sa sari cu gura ca nu se respecta principiul nevinovatiei inainte de a fi dovedit, dar cand vine vorba despre exact acelasi lucru dar in care nu suntem implicati in mod direct uitam toate aceste principii si dam dovada de maturitate maxima doar trambitand "sigur se fura ca asa e in Romania".
Daca mister_rf poate inventa o suflanta neconectata la niciun PC (asa spune loteria) cu bile de acelasi gramaj cantarite la nivel de miimi de gram (tot loteria o spune si este chestie verificata de comisiile care participa la trageri), cu bile fara cipuri si alte minuni si care sa extraga exact 6 numere care "sunt dorite a fi trase" cred ca ar fi multimilionar in toate monedele lumii. Metode sunt multe, dar cand acestea sunt infirmate de catre loterie si verificate de ce sa nu mergem pe buna credinta a celor implicati? Cum spune si andrei, e cam greu de mituit atatia oameni care la un moment dat, macar din razbunare, tot ar da in vileag inselatoria.
Niste acuzatii trebuie dovedite si nimic mai mult.
Nu stiu daca se raspunde chiar cu bata, dar un cioban care da cu bata nu stiu daca poate fi "educat" intorcandu-i si celalalt obraz. Decocamdata mai degraba am impresia ca bata a fost in mana lui lucifer si a folosit-o cu simt de raspundere.
De "calitatea" anumitor moderatori am voie sa ma indoiesc sau vei folosi din nou bata?

Edited by daddy, 14 April 2011 - 11:17.


#82
kahleen

kahleen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.06.2009
M-a frapat si pe mine de multe ori cum de ies atat de des variante cu numere consecutive, si fiind programator am zis sa scriu un mic programel care sa ma edifice pe mine si poate si pe altii. Sper ca adeptii "teoriei conspiratiei" sa recunoasca dupa ce le voi prezenta cifre ca poate s-au inselat.

Programelul meu genereaza toate variantele posibile de 6 numere dintr-un total de 49 (sunt 13.983.816 variante), si numara in cate din aceste variante avem numere consecutive (fie ca sunt 2, 3, 4, 5 sau toate 6 consecutive). Mai apoi, returneaza si defalcat: cate variante au fix 2 numere consecutive, cate au fix 3 numere consecutive, etc.

Asadar:

  - total variante posibile:
                T = 13.983.816
  - total variante cu numere consecutive:
                TC = 6.924.764 (49.5%)
  - total variante cu fix 2 numere consecutive:
                TC2 = 5.430.040 (38.8%)
  - total variante cu fix 3 numere consecutive:
                TC3 = 1.357.510 (9.7%)
  - total variante cu fix 4 numere consecutive:
                TC4 = 132.440 (0.9%)
  - total variante cu fix 5 numere consecutive:
                TC5 = 4.730
  - total variante cu toate 6 numerele consecutive:
                TC6 = 44 (rezultat cunoscut de oricine)

Cum e si normal, suma TC2 + TC3 + TC4 + TC5 + TC6 este egala cu TC, deoarece TC le include pe celelalte.

Deci cifrele de mai sus indica in mod cat se poate de clar ca e perfect normal ca la 2 extrageri consecutive sa apara numere consecutive. Probabilitatea sa apara numere consecutive la o extragere este aproximativ 50% (se pare ca alladin a gresit putin calculele). Mai grav pentru adeptii teoriei conspiratiei este ca sunt circa 10% sanse sa apara 3 numere consecutive, ceea ce nu e de neglijat. Cu asta cred ca am spus tot.

Edited by kahleen, 14 April 2011 - 11:23.


#83
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
A mai sesizat cineva ca daddy este singurul user care pune la punct cu fermitate sa zicem, pe oricine incearca sa sustina ca Loteria este o hotie? Cititi cu atentie toate posturile si veti vedea ca el este unicul atat de inversunat. Chiar nu va spune nimic asta?
Ultima lui ineptie m-a cutremurat: ..metode sunt multe, dar cand acestea sunt infirmate de catre loterie si verificate de ce sa nu mergem pe buna credinta a celor implicati?
Chiar imi cer scuze fata de toti(cu exceptia lui) ca m-am coborat cu el la un nivel al discutiei atat de josnic.

Edited by paulone, 14 April 2011 - 11:34.


#84
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 daddy, on 14th April 2011, 12:15, said:

Mi s-ar parea mult mai relevanta o statistica de genul: Fondul de castiguri/pret per varianta in decursul perioadelor de timp ca sa putem face o comparatie statistica a numarului de variante jucate. Asa este normal cand studiezi statistic un joc.
Este ca e greu sa vezi postul kilometric pe care l-am pus cu statisticile din 2009 si 2010 ?  :nonobad: .

 daddy, on 14th April 2011, 12:15, said:

Paul jigneste fara scrupule o intreaga categorie de romani si anume moldovenii iar pe tine nu te deranjeaza absolut deloc.
Nu ai observat ca si eu tot in Iasi sunt  :naughty:

 daddy, on 14th April 2011, 12:15, said:

Cand faci niste afirmatii acestea mai trebuie si dovedite prin altceva decat prin "In Romania totul se fura"
Eu m-as intreba ce nu se fura . Apropo , la un moment dat imi venise acasa un plic cu niste pliante din care rezulta ca as fi castigat o masina de 40 000 euro . Normal , trebuia sa cumpar nistre produse mai intai . Crezi ca am fost atat e credul ? Am aplicat principiul de mai sus si s-a dovedit ca nu m-am inselat .

P.S. As vrea sa imi poti demonstra ca o singura institutie/firma a statului e cinstita si necorupta . Nici macar nu am pretentia sa fie Loteria , poate sa fie oricare alta . Dar asta pe PM , pentru ca nu prea are de-a face cu topicul de fata .

#85
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
@paulica
Si daca te-a cutremurat s-a miscat ceva in tartacuta ta? :console:
Paulica, iti doresc sa fii acuzat si tarat in mocirla pentru ceva ce nu ai facut, doar pentru simplul fapt ca esti roman, sa vad atunci cum te vei cutremura.
Iar i-ai adunat si ti-a dat 1 (singur)? :lol:

Un singur lucru voi mai scrie pe topicul asta:
Mi s-ar parea normal ca bilele respective sa stea incuiate sub sigiliu de la o extragere la alta si sa nu fie scoase decat in prezenta comisiei. Orice set nou de bile sa fie adus tot sub sigiliu si in prezenta unei comisii si incuiate sub sigiliu. Daca s-ar face acest lucru si apoi s-ar face verificarea lor "de rutina" ca sa se vada daca mai corespund metrologic atunci toata teoria conspiratiei se duce naibii. Ar fi chiar imposibil (da, repet, imposibil) ca, cu o masinarie neconectata la un PC si aceleasi bile sa poti extrage diferite variante de la o saptamana la alta mereu "cele dorite".
Habar n-am daca se intampla asa dar daca nu se intampla mi se pare o scapare infantila din partea celor de la loterie.

Edited by daddy, 14 April 2011 - 11:46.


#86
kahleen

kahleen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.06.2009

 paulone, on 14th April 2011, 11:31, said:

A mai sesizat cineva ca daddy este singurul user care pune la punct cu fermitate sa zicem, pe oricine incearca sa sustina ca Loteria este o hotie? Cititi cu atentie toate posturile si veti vedea ca el este unicul atat de inversunat. Chiar nu va spune nimic asta?
Ultima lui ineptie m-a cutremurat: ..metode sunt multe, dar cand acestea sunt infirmate de catre loterie si verificate de ce sa nu mergem pe buna credinta a celor implicati?
Chiar imi cer scuze fata de toti(cu exceptia lui) ca m-am coborat cu el la un nivel al discutiei atat de josnic.

Sincer, daddy face foarte bine ca va pune la punct. Ii dau dreptate. Astea-s chestii demne de OTV. Sigur, cine e fericit la acel nivel, n-are decat sa ramana acolo.

Edited by kahleen, 14 April 2011 - 11:44.


#87
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

 lucifer76, on 14th April 2011, 12:40, said:

Nu ai observat ca si eu tot in Iasi sunt  :naughty:
Tocmai asta m-a frapat si am spus ca nu te deranjeaza deloc.

#88
kahleen

kahleen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 26.06.2009

 lucifer76, on 14th April 2011, 11:40, said:

Este ca e greu sa vezi postul kilometric pe care l-am pus cu statisticile din 2009 si 2010 ?  :nonobad: .


Nu ai observat ca si eu tot in Iasi sunt  :naughty:


Eu m-as intreba ce nu se fura . Apropo , la un moment dat imi venise acasa un plic cu niste pliante din care rezulta ca as fi castigat o masina de 40 000 euro . Normal , trebuia sa cumpar nistre produse mai intai . Crezi ca am fost atat e credul ? Am aplicat principiul de mai sus si s-a dovedit ca nu m-am inselat .

P.S. As vrea sa imi poti demonstra ca o singura institutie/firma a statului e cinstita si necorupta . Nici macar nu am pretentia sa fie Loteria , poate sa fie oricare alta . Dar asta pe PM , pentru ca nu prea are de-a face cu topicul de fata .

Pui problema gresit, cine acuza ca "se fura" trebuie sa aduca dovada (in cazul acesta, referitor la loteria romana)
Se pare ca nu ne intelegem, din ce am citit eu pe primele 2 pagini (ca mai mult nu am avut rabdare) rezulta ca daddy sustine ca nu sunt dovezi pentru a acuza loteria romana de furt, nicidecum ca loteria romana e 100% cinstita.

Edited by kahleen, 14 April 2011 - 11:51.


#89
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004

Quote

Se pare ca nu ne intelegem, din ce am citit eu pe primele 2 pagini rezulta ca daddy sustine ca nu sunt dovezi pentru a acuza loteria romana de furt, nicidecum ca loteria romana e cinstita.
Wow, cineva care chiar a citit tot ce am scris. Si a si inteles.

Edited by daddy, 14 April 2011 - 11:50.


#90
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 kahleen, on 14th April 2011, 12:48, said:

daddy sustine ca nu sunt dovezi pentru a acuza loteria romana de furt, nicidecum ca loteria romana e 100% cinstita.
Hotul neprins e negustor cinstit . Proverb romanesc :) . Cand in jurul tau vezi numai hotii si jafuri , incepi sa ai nevoie de dovezi ca sa consideri pe cineva cinstit . Daca Loteria era atat de cinstita , tragerile la sorti se faceau mult mai transparent . Dar atat timp cat e extrem de simplu sa se afle ce combinatii nu s-au jucat , permite-mi sa am banuielile mele .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate