Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

KIA Venga

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
biloiu

biloiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 289
  • Înscris: 09.05.2004
Stimabililor ieri am intrat in posesia masinii Kia Venga 1.6 125 CP Play !!!

Ca nivel de echipare am ales varianta de mijloc (pentru ca era pe stoc si nu am avut rabdare sa astept 3-4 luni pentru 2 optionale in plus: cruise control si parbriz incalzit) si pot spune ca are tot ce ai nevoie.

Ieri am facut in jur de 130 km (125 pe A1) si ma declar multumit asta in conditiile in care cei de la KIA mi-au recomandat sa nu o bruschez macar primii 1000 km. Mi-au zis ca pot merge cit vreau de tare dar fara acceleratii puternice.

Prin oras am se conduce foarte usor in principal directiei (cred electrice) dar si a dimensiunilor reduse ale masinii (4068 cm), pozitia mai inalta la volan oferindu-ti o vizibilitate sporita asupra imprejurimilor.

2 adulti si 2 copii au loc suficient iar portbagajul poate primii 4 geamantane medii fara efort.

To be continued ...

#2
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.606
  • Înscris: 28.01.2008
In primul rand, felicitari si cat mai multi km fara probleme!

In al doilea rand, te rog sa nu uiti de acest topic! Pentru mine e destul de important. Si pe mine ma tenteaza un asemenea model, diesel.

In al treilea rand, topicul nu are nici o valoare fara poze !!!

#3
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.594
  • Înscris: 11.07.2006
Felicitari de noua achizitie si adevarat asteptam pozele cat mai repede.

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.566
  • Înscris: 26.06.2003
Felicitari de achizitie. De cand cu Ceed imi place din ce in ce mai tare de Kia.

#5
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
interesanta masininuta, are mai multa personalitate decat celelalte modele Kia.

#6
biloiu

biloiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 289
  • Înscris: 09.05.2004
Stimabililor, am reusit in sfirsit sa fac un drum mai lung cu masina (Buc - Rm Valcea - Horezu - Buc) !!!

Masina este mai rigida decit ultimile 2 masini pe care le-am avut (Mondeo si Focus) si putin mai zgomotoasa decit Mondeo la peste 130 km/h (dar este si diferenta de clasa).

Pe autostrada se misca excelent iar vit a 5a este singura pe care am folosit-o. Ar fi fost frumos sa existe si treapta a 6a dar nicio masina nu e perfecta. De asemenea in afara de urcarile mai grele de pe Dealul Negru nu am folosit decit vit a 5a. Computerul de bord indica folosirea acestei viteze imediat ce depasesti 60 km/h iar la frinare iti indica folosirea treptei inferioare in momentul in care scazi sub 45 km/h.

Virajele de pe Dealul Negru nu au pus probleme si nu am simtit ca ar fi la limita aderentei (masina era plina si nu am fortat-o foarte tare), urcarile fiind ok.

Ca si consum pot spune ca in aproape 3 sapt de plimbat am obtinut 9.5% la mers exclusiv in oras (de acasa pina la birou si retur am 45 km) iar iesirea din oras am obtinut un consum de 8.5% (autostrada a fost parcursa cu o medie de 150 km/h avand si un maxim de 180 km/h pe citeva zeci de km).

Am vreo 1.500 km parcursi pina acum si pot spune ca-mi place masinuta din ce in ce mai tare !!! ... atit la condus cit si la privit ! ;)

To be continued ...

#7
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Asteptam poze cu masina si interiorul in special.

#8
vicentiucostin

vicentiucostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 25.07.2012

 bbogdanmircea, on 9th June 2011, 14:37, said:

Asteptam poze cu masina si interiorul in special.
Buna ziua.

Am de vanzare o Kia Venga . 2010/ 7500 km/gri /1.4 benzina/impecabila

Este cineva interesat ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate