Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

XBMC Live

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Salut,
Incerc sa instalez XBMC Live si nu reusesc. Imi zice ca trebuie sa setez fisiere radacina (nu ma prea pricep), mesajul acesta mi-l da dupa ce setez in ce partitie sa se instaleze (nici aici nu ma prea pricep sa setez, adica nu m-am prins ce e cu "swap-ul").
Ma poate ajuta cineva?
Programul se poate descarca de aici: http://xbmc.org/download/ (XBMC Live e fisier iso si trebuie "ars" pe un CD si apoi se booteaza PC-ul cu el).
Multumesc!

#2
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Si care e diferenta intre XBMC Live si cel simplu? Eu il am pe cel simplu.

Edited by Ravy, 28 March 2011 - 10:33.


#3
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Si eu tot pe cel simplu.

#4
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Si eu tot pe cel simplu il am, dar eram curios sa vad cum funcioneaza varianta live, dar unele plug-inuri cum ar fi uTorrent sau browserul nu merg si ma gandeam ca instalat intr-o partitie doar acest program singr va merge mult mai bine.

#5
snipper_cop

snipper_cop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.11.2011
am instalat xbmc-ul si de pe PC vad youtube fara probleme iar de pe media playerul legat la tv vad prin upnp XBMC dar numai media library share-uit
cum fac sa vad si youtube?

#6
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
salut!
resuscitez si eu un topic mai vechi....
am instalat si eu XBMC pe wind 7 dar din pacate am o problema cu el:
cand il folosesc pe post de player radio, imi ridica foarte des frecventa procesorului la maxim (1900)  si de aici se incalzeste lapropul destul de mult.
daca pun laptopul pe "power saver", frecventa sta la 800 si merge decent, ca orice player audio.
singura setare mai delicata a fost ca am activat "dirty region" ca sa nu mai faca refresh interfata.
mai stiti vreo setare mai ascunsa ca sa-l mai "usureze" putin? multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate