Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

audio prin hdmi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
dracu' gol

dracu' gol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 21.07.2007
salut,
am o placa de baza Gigabyte GA-880GA-UD3H, care are port HDMI 1.3 care zic ei ca duce si video si audio...
am un monitor Benq EW2420 care are intrari HDMI si iesiri pt. sunet.
am un cablu HDMI-HDMI Hama 1.3 care zice si el ca stie si audio si video...

acuma intrebarea prostului... cum fac sa imi dea audio si pe HDMI, adica daca bag castile in iesirile de la monitor, sa imi mearga sunetul.
am tot incercat tot felu de setari, dar nici cum... poate este unul mai experimentat care ma poate ajuta si pe mine :)

Multumesc anticipat!

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.682
  • Înscris: 15.06.2004
Pai alege din Control Panel - Sound iesirea pe HDMI ca default. Ar trebui sa mearga daca ai instalate driverele ptr HDMI Audio.

Desi daca ma gandesc bine ar putea sa faca autodetectie - la mine asa se intampla - dar eu am nVidia , Nu AMD...

Editat de eiffel, 23 martie 2011 - 16:18.


#3
dracu' gol

dracu' gol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 21.07.2007
asta era :)) mersi tare mult sefu'
tocmai acolo nu am incercat sa umblu :)
pot oare sa fac sa mearga concomitent HDMI + Realteku on board? :)

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.682
  • Înscris: 15.06.2004
Asta nu stiu... La mine se poate, inclusiv cu streaminguri diferite...

#5
dracu' gol

dracu' gol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 21.07.2007
si la tine cum ai setat sa mearga ambele?

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.682
  • Înscris: 15.06.2004
Pai asta e haios, ca nu am setat. Conexiunea e detectata automat si transmite semnal... Se comporta ca doua placi de sunet diferite ( asta si sunt la mine - una nVidia si alta Realtek - 889a ) in plus Realtek-ul permite si redarea simultana a doua surse diferite, doar ca 1 stereo si 1 5.1...

Cred ca la tine ar putea fi o problema dat fiind ca din cate stiu cand descarc driverele ptr Realtek, tot acolo sunt si drivere realtek ptr ATI - mi-e ca e folosita aceeasi "placa" de sunet de la Realtek si ptr HDMI....

#7
dracu' gol

dracu' gol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 21.07.2007
tot ce se poate... oricum la monitor am 1 intrare jack + 2 iesiri, si am reusit sa fac si castile si boxele sa mearga concomitent, dar era frumos sa mearga si HDMI si onboardu separat... oricum urmeaza o placa video deicata, pe care seper sa o fac sa mearga asa cum vreau :)

mersi tare mult pentru tot!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate