Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 

X FACTOR România.

- - - - -
  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#19
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Gidea,Stan,Ciuvica,Badea :naughty:

#20
cally

cally

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2008

View Postsorinqk, on 21st March 2011, 20:02, said:

http://livero.blogsp...a-antena-1.html si barfa ca Oana Zavoreanu urmeaza sa fie in juriu. Daca merg pe sistemul Romanii au talent, pana fac preselectiile, ne apuca toamna :)  Sper sa fie in juriu :D

Zavoranu ..controversata..si eu m-am gandit ca e vorba de juriu.
Dar totusi ..s-ar putea sa nu aiba nicio treaba cu emisunea asta ..si totul sa fie PR....pentru ca din cate se aude ea de fapt va avea in toamna rol negativ ..foarte negativ   :lol: daca se poate spune asa rol de "dracu in persoana " intr-un serial al  A1

#21
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 31.08.2007
Din cate am inteles emisiune o sa fie difuzata in timpul saptamanii. Probabil miercuri/joi din luna septembrie. Vineri nu au loc de ProTV. :P
Sambata si duminica o sa dea niste rezumate/interviuri/... In prime time.
De asemenea transmisiuni si pe celelalte antene. A2 mai mult ca sigur.

Cum toate show-urile A1 sunt mari "reusite" prevad multe manele si o audienta gen Megastar :))

Edited by vierme, 22 March 2011 - 01:16.


#22
kanca

kanca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2011
nu stiu daca Oana Zavoranu o sa participe la emisiune dar nici nu as dori. Cei mai indicati pentru a o prezenta cred ca sunt Razvan si Dani, iar din juriu Monica Anghel si alte persoane competente. In nici-un caz Moculescu, asta daca vor sa se uite la emisiune oameni cu iq mai ridicat...daca nu...nu

#23
alyn100

alyn100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 24.06.2009
Prezentatorii ar trebui sa fie Razvan si Dani..iar in juriu sa gaseasca niste persoane competente...dar care sa si atraga...Macar vin si emisiunile bune la noi..Romanii au talent ,acum The X Factor.

#24
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Apropo de emisiuni bune. Ar trebui si la noi sa revina Big Brother.

#25
akki

akki

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 315
  • Înscris: 13.07.2008
Da.. chiar ca  Razvan  s-ar potrivi in juriu ..aduce a Simon Cowell mioritic
Nu stiu cine ar putea fi la noi Danni Minogue si Cheryl Cole cele doua frumoase brunete din juriu britanic
Dar Louis Walsh..

#26
krist27O

krist27O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 07.03.2007
In ce zile ale saptamanii se difuzeaza in alte tari ? In Ungaria mi se pare ca e  sambata sau duminica
In timpul saptamanii imi pare greu de crezut.. Miercurea a e a lui Negru..joi reality show-uri..

#27
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008

View Postkrist27O, on 22nd March 2011, 11:23, said:

In ce zile ale saptamanii se difuzeaza in alte tari ? In Ungaria mi se pare ca e  sambata sau duminica
In timpul saptamanii imi pare greu de crezut.. Miercurea a e a lui Negru..joi reality show-uri..

Nu cred ca se va tine cont de faptul ca show-ul este difuzat in anumite zile in alte tari. Imi pun banii pe seara de vineri incepand cu toamna anului asta. Romanii Au Talent probabil va reveni la inceputul lui 2012, Dansez pentru tine va fi oricum primavara, deci nu ar putea rula impotriva lui X Factor in niciun caz; eu zic ca ar fi timp destul pentru promovare, auditii, stabilire si slefuire a formatului pentru X Factor, etc. Mi se pare cea mai buna programare si nici nu vad lumea sa intre pe post pentru un concurs de genul asta intr-o alta seara decat cea de vineri.

^ Asta presupunand ca X Factor e programat pentru anul asta, desi ma indoiesc sa nu fie din moment ce Antena 1 deja a inceput sa-l promoveze, iar acum ca Oana e in scandaluri, Antena 1 ar putea profita si de situatia ei si de faptul ca e in spotlights. Ar fi totodata o nebunie daca l-ar difuza impotriva Romanii Au Talent sau Dansez pentru tine.

#28
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 31.08.2007
zvonuri noi :P
- zile de difuzare probabil sambata + duminica
- in cateva luni incep preselectiile (bagati repede niste oua crude sa aveti voce)
- start emisiune in toamna, jumatatea lui septembrie/inceput octombrie
- 2 prezentatori + 3 membrii in juriu. Inca nu s-a stabilit exact ce personalitati de marca vor avea aceasta onoare. Probabil vedete A1.

In toamna ProTV va avea Dansez pt Tine si Romanii au talent. Nu stiu in ce ordine, dar sigur vinerea. Deci ar fi o mare prostie pt A1 sa se bage peste ei. Sau poate au "big balls"!?
Un gand de seara: daca ProTV ar da un meci de Liga1 in timpul XFactor i-ar pune la respect :))

#29
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008

View Postvierme, on 24th March 2011, 01:02, said:

In toamna ProTV va avea Dansez pt Tine si Romanii au talent. Nu stiu in ce ordine, dar sigur vinerea. Deci ar fi o mare prostie pt A1 sa se bage peste ei. Sau poate au "big balls"!?
Un gand de seara: daca ProTV ar da un meci de Liga1 in timpul XFactor i-ar pune la respect :))
Esti sigur ca vor avea si Romanii au talent in toamna? Eu cred ca se termina pana atunci si vor fi preselectii probabil care nu vor fi difuzate.

#30
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Există 4 semifinale "Romanii au Talent"  în care vor evolua câte 12 concurenți. Acestea se vor desfășura pe 1 și 2 aprilie, respectiv 8 și 9 aprilie. Pe 15 aprilie incepe "Dansez pentru Tine" iar finala "Romanii au Talent" e pe 16 aprilie se pare. Ramane de vazut daca sezonul 2 debuteaza in octombrie 2011 sau in februarie 2012.

SITE-UL OFICIAL: http://xfactor.a1.ro/

Edited by Lucian M, 24 March 2011 - 01:28.


#31
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 31.08.2007
Pai editia de acum din Romanii au talent se termina in aprilie. ProTV n-a anuntat pana acum daca urmatoarea editie va fi in toamna sau nu. RGT a fost luata ca inlocuitor al lui Dansez pt Tine dar pana la urma s-au decis sa mai faca un sezon (cel putin) din Dansez.
Dar cum A1 va face X Factor trebuie sa aiba o emisiune de top. Si la ce audiente record a avut Romanii au talent (50% share este imens) sunt sanse foarte mari sa vina cu o noua editie in toamna.
ProTV nu va sta cu mana in san si sa se uite cum ii bate Antena1 pe audiente. Asta e sigur. Poate va fi anul in care ProTV va investi cu adevarat in programe. In ultimii ani au ramas numarul 1 cu filme redifuzate pentru a treia oara :P

Edited by vierme, 24 March 2011 - 01:40.


#32
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
Daca PRO-ul opteaza sa joace dur la toamna va merge la bataie cu "Dansez pentru tine" vinerea, "Romanii au talent" sambata si "Divertis" duminica.

Cu asa concurenta Antena 1 ar avea o singura solutie: "X Factor" in timpul saptamanii (miercurea sau joia) ca sa nu riste un debut slab, ce ar duce la un esec total al formatului.

Ca prezentatori ii vad "in carti" pe Dan Negru si Simona Gherghe.

In "Juriu" vor miza pe vedetele tv/radio din trust foarte populare si amuzante: candidatii perfecti sunt Bendeac, Buzdugan/Morar, Popescu - radio ZU, etc.

Oana Zavoranu iese din calcul renuntand la proiectele anuntate la Antena 1 si orientandu-se in ultimul moment spre Kanal D.

#33
akki

akki

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 315
  • Înscris: 13.07.2008
Licenta pentru emisiunile astea cu talente  e de o singura data pe  pe an . Astea nu au 2 sezoane pe an.
Asa e in fiecare tara in care sunt difuzate .

#34
nivir

nivir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.09.2008
Cele doua formate au aceiasi parinti  pe cei de la Fremantle Media.
Sa fiti siguri ca parintii din afara au mare grija de "copiii "lor de aici. Se respecta intocmai formatul si  modul de difuzare

#35
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 31.08.2007
Prezentatori: Razvan & Dani. Asta e sigur.

Juriu: badea (?), ciutacu (?), monica anghel (?)

:notangel:

Edited by vierme, 25 March 2011 - 00:50.


#36
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Era de asteptat sa se intample asta dupa ce "Romanii au talent" a ajuns la ProTV. Nu m-as mira sa revina si Megastarul la Prima, dar cred ca nu mai sunt asa multi bani acolo, si nici bile pentru a se baga la lupta cu cei doi colosi.

Din cate stiu, si sper sa nu ma insel, "X-Factor" e exclusiv pentru muzica, nu fel si fel de ciudatenii, asa cum se intampla la "Romanii au talent", si tocmai de asta am speranta ca va iesi chiar ceva mai tare. Ceva in genul Megastar, insa in care se va baga mai multi bani si ceva mai mult profesionalism decat Crbl dandu-se cu capul de masa si razand in hohote.

Ramane sa vedem pe ce juriu vor miza. Probabil va fi unul de 3 sau 4 oameni. Cu siguranta Monica Anghel, care e una din cele mai bune voci ale Romaniei, va face parte din juriu. Ceilalti 2 sau 3 nu stiu pe cine sa mizez... Andra e la Media Pro, deci cade, cu toate ca ar fi putut fi un fel de Cheryl Cole. :D

Ca prezentatori ar face o mare greseala daca nu i-ar impinge pe Razvan si Dani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate