Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 

Boxe raft.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
96 răspunsuri în acest subiect

#91
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.368
  • Înscris: 19.11.2006

Vizualizare mesajbionut, pe 4th March 2011, 16:26, a scris:

Se pricepe cineva pe aici la hifi ? Daca nu stie cineva care e cel mai bun forum cu domeniu asta , vreau sa iau 2 incinte acustice  de raft cele mai bune care le pot cumpara in pretul 400 ron pana la 700 ron maxim daca  se merita sa maresc pana la 700  ce variante ar fi daca stie cineva ? Ca amplificare am un amplificator de 70w la 4 ohmi , eu m-am gandit la ceva de genu http://www.avstore.r...n-vega-xls-6-b/ dar la astea e problema puterii prea mare pt amplificatorul meu , mi se par bune ca au difuzorul mare iar dupa mine am observat ca daca difuzorul de bas e mai mare ai bas dar si medii mai bune , boxele mici  sau foarte mici am observat ca nu prea scot bas si nici medii suficente sunetul e acoperit de inalte de cele mai multe ori si se aude un ssssssss  este sssait sunetul cel putin la boxele mici care le-am ascultat eu  nu as vrea sa sune asa poate sunt altii alta firma care a reusit sa scoata medii si bas bun din incinta mica dar probabil si pretu e peste 700 ron , bugetul e maxim 700 ron doar daca merita pentru o pereche.Ma interseaza mai mult mediile sa se auda bine.
Dute si asculta un microlab solo 2 sau solo 6.Pentru cat costa se aud suspect de bine si sunt super rezistente.

#92
szabo

szabo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 177
  • Înscris: 16.05.2004

Vizualizare mesajatupi, pe 14th May 2012, 21:58, a scris:

Vad ca nu poti primi mesaje private. Iti pot oferi o doza Ortofon OM5E.

    Cam ce an de fabricatie este doza si cam cate ore a functionat ?

#93
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007
Szabo ti-am raspuns pe privat.

#94
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.453
  • Înscris: 29.04.2010
Stie cineva, Yamaha A S500 are sursa in comutatie, sau merge pe transformator? Daca are sursa in comutatie, nu merita.

#95
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007
Nu are sursa in comutatie.

OFF: exista surse in comutatie f performante acum iar ptr amplif cu puteri f mari se folosesc cu succes.

#96
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.181
  • Înscris: 16.10.2008

Vizualizare mesajdincadan78, pe 23rd May 2012, 10:11, a scris:

Daca are sursa in comutatie, nu merita.
Nu e adevarat ,n-are nicio legatura!

#97
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.453
  • Înscris: 29.04.2010

Vizualizare mesajatupi, pe 23rd May 2012, 10:20, a scris:

Nu are sursa in comutatie.

OFF: exista surse in comutatie f performante acum iar ptr amplif cu puteri f mari se folosesc cu succes.
Multumesc pentru raspuns   :thumbup:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate