Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#55
cristian_ro2000

cristian_ro2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 31.08.2005
Pentru cei ce si-au luat stb HD, trebuie dus STB-ul SD inapoi sau ala e considerat primu in custodie si hd-u e in chirie ...?

#56
cezardaniel

cezardaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.02.2010

 cristymarty, on 29th May 2010, 11:42, said:

In Timisoara daca suni la informatii spun ca nici vorba de cutii HD... Nu i-am crezut si m-am dus pe la ora 10,30 pe strada 1 Decembrie 1918 unde nu era nimeni la coada... A trebuit sa dau cutia SD inapoi (bine ca am luat-o cu mine) si am primit un Humax HD... Fata de acolo era mirata cum de am stiu ca sunt decodoare caci abia ieri le-au primit... iar eu am spus ca intre tip s-a inventat internetul.... si am aflat de aici pe forum ca se dau in Timisoara... Momentan nu se vede nimic caci imi spune "card inteligent initializat cu un alt decodor". Sper sa se activeze cartela cat mai repede caci data trecuta am avut peripetii vreo doua saptamani pana mi s-a activat cartela....


au cerut ei conserva sd sau ai dat-o tu de buna voie
iar pe cea nou platesti 10ron/luna?

#57
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:25, said:

Imi cer scuze ca indraznesc la o viata mai buna pe banii mei si imi doresc servicii profesioniste.
Imi cer scuze ca ma plang cand imi sunt drepturile incalcate!
Imi cer scuze ca sunt roman si vreau o viata mai buna ptr care muncesc din greu sa o obtin!
Iarta-ma ca o viata intreaga m-am uitat la analogic si acum ca vreau sa vad digital nu pot chiar daca vreau ptr ca nu se gasesc conserve.
Imi cer scuze ca nu mai suntem pe vremea comunistilor si sa ma multumesc cu ce mi se ofera!!!
RUSINE INFECTILOR RDS :cursing:
Corect, eu nu pricep ce dracu tot comenteaza altcineva pe banii mei, ai cuvântul meu ca provocare mai mare > decât sa comenteze un nene pe banii mei nu am vazut
RDS îi platit de mine, asa cum nenumarate persoane care comenteaza aiure pe softepdia > îsi câstiga salariul din banii mei, pricepi tupeul RDS
Sa te interesezi ce nume au persoanele astea si sa faci gura de fiecare data când intri în contact cu RDS, arunci numele astea, spui unde lucreaza, cât timp cineva îi nesimtit cu mine, are tupeu > si este platit de mine > este normal ca trezeste revolta
Toate cele bune

#58
veyron_3G

veyron_3G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2007
Pentru cei care vor sa vada EUROVISIONUL HD... :thumbup:  TVR HD e oferit gratis de PBX... calitatea streamingului e destul de buna  :naughty:
Scuze de OFF topic.  :notangel:

#59
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
aresdmh - 3 zile suspendare.

FAC un ultim apel. VA ROG , SÃ FIÞI CALMI!

Edited by megafanro, 29 May 2010 - 17:26.


#60
cezardaniel

cezardaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.02.2010
in craiova stie careva de stb hd???????
telefonic domnitele sunt in alta lume

#61
callugaru

callugaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.04.2009

 cristian_ro2000, on 29th May 2010, 11:44, said:

Pentru cei ce si-au luat stb HD, trebuie dus STB-ul SD inapoi sau ala e considerat primu in custodie si hd-u e in chirie ...?

Mie mi-au spus ca pot sa-l tin pe cel vechi pentru ca, din pacate, l-am luat doar acum 2 luni si mai am 14 luni de contract pentru MAXPACK, pe care il voi plati, cu sau fara decodor. Drept urmare, nu primeam nici o reducere daca-l dadeam inapoi, asa ca inca il mai am.

In plus, trebuie sa platesc in plus 10 RON / Luna pt. decodorul HD.

Din ce am inteles, daca nu vrei MAXPACK pe HD si poti sa renunti la MAXPACK in cazul in care il ai pe HUMAX SD, dai decodorul vechi inapoi si primesti cel nou si, in mod normal, platesti 10 - 7 RON / Luna.


@cristymarty: si eu am aceeasi problema cu smartcard-ul: "card inteligent initializat cu un alt decodor".

Inainte sa plec de la RDS am intrebat cat dureaza activarea acestuia. Tipa de la relatii clienti a zis ca-mi face acum o sesizare si mi-a dat numarul sesizarii.

In mod normal, daca nu se intampla nimic pana maine, voi suna sa vad care-i treaba.

Edited by callugaru, 29 May 2010 - 11:02.


#62
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Ma intereseaza orice informatie legata de prezenta STBurilor HD in Iasi. Este cineva care stie cum stam la Iasi ?

#63
lup_andrei

lup_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.02.2010

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:05, said:

Daca citeai cateva posturi mai sus observai ca am scris mare:NU VORBESC DESPRE PIRATERIE.
Crezi ca esti singurul care stie despre dreambox sau optibox? Este plin siteul okazii de asa ceva.
RUSINE RDS!!!

Nu e vorba nici de dreambox sau optibox. E vorba doar de un plugin la dvbviewer. Se stie el care.

#64
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,528
  • Înscris: 16.12.2006
numai sunati in RC (Relatii Clientii), ca intotdeauna nu sunt informati, decat sa va zica baliverne mai bine nu va mai deranjati :)

#65
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
am vb la relatii clienti si erau bine informati
acum se receptioneaza doar DigisportHD, Nat GeoHD si TVRHD iar chiria e intradevar 10 lei pentru baza special.
trebuie semnat act aditional pe 16 luni

#66
lup_andrei

lup_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.02.2010
In Bucuresti v-au aparut in grila cele 3 HD-uri noi?

#67
expy

expy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.01.2007

 catalinman, on 29th May 2010, 12:14, said:

numai sunati in RC (Relatii Clientii), ca intotdeauna nu sunt informati, decat sa va zica baliverne mai bine nu va mai deranjati :)
Am sunat eu cu 10 minute in urma la RC  si initial a spus ca nu stie de oferta hd pentru PLOIESTI .Cand  am intrebat daca ''ipotetic ''va exista oferta va trebui sa aduc stb-ul sd inapoi ca sa-mi dea unul HD ?  , azis ca da , cu siguranta va trebui sa-l inapoiez .Deci , inteleg ca stia ceva dar '' nu putea '' sa spuna .

#68
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,455
  • Înscris: 29.04.2008

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:25, said:

Imi cer scuze ca indraznesc la o viata mai buna pe banii mei si imi doresc servicii profesioniste.
Imi cer scuze ca ma plang cand imi sunt drepturile incalcate!
Imi cer scuze ca sunt roman si vreau o viata mai buna ptr care muncesc din greu sa o obtin!
Iarta-ma ca o viata intreaga m-am uitat la analogic si acum ca vreau sa vad digital nu pot chiar daca vreau ptr ca nu se gasesc conserve.
Imi cer scuze ca nu mai suntem pe vremea comunistilor si sa ma multumesc cu ce mi se ofera!!!
RUSINE INFECTILOR RDS :cursing:


iarta-ma ca am inteles, ce drepturi iti sunt incalcate?

iar pe toti cei din Buc ce se plang de TVR HD, am inteles ca e la liber cu o simpla sarma.

#69
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 lup_andrei, on 29th May 2010, 12:19, said:

In Bucuresti v-au aparut in grila cele 3 HD-uri noi?

da.... de joi...

#70
mosu100315

mosu100315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 15.03.2010
Acum aprox. 1 ora mi-am luat si eu decodor Hd.Nu a trebuit sa-l predau pe cel Sd.Acum astept activarea cartelei(nu merg Hbo,Hbo comedy,Cinemax,Digifilm 1&2,Private,Playboy si cele 3 HD:TVR,DIGISPORT si NAT GEO).

#71
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 10.06.2008
Pun si eu o intrebae aiurea....
Acum am pachetul Extra analogic. Practic daca vreau sa trec pe Extra I voi prinde in continuare pe analogic ce prind acum?
Practic va scade abonamentul? DE la 31 la 28 de lei + 10 lei chiria?

#72
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,455
  • Înscris: 29.04.2008
in oradea se vede:

digisport HD
nat geo wild HD (dolby)
nat geo HD (dolby)
TVR HD

mai exita dar am accesul refuzat, desi am cartela activata:
PROTV HD
SPORT.RO HD

stiu ca nu se stie :D dar intreb si eu: nici o sansa sa dea eurosport HD? sa vad finala de la tenis?

Edited by iladi, 29 May 2010 - 11:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate