Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#37
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010

 lup_andrei, on 29th May 2010, 10:58, said:

De unde stii tu ca nu le poate vedea nimeni? Eu le vad bine-mersi, poa' sa bage si 10 tipuri de codare ca tot n-am treaba. :)
Poate esti amabil sa ne dezvalui si noua cum functioneaza minunea  :naughty:

#38
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 marius_ar, on 29th May 2010, 10:37, said:

Tuner DVB-C
Mc
Ironia ca tot pe softpedia ma trimite: http://forum.softped...howtopic=623193
Toate cele bune

#39
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010

 lup_andrei, on 29th May 2010, 10:58, said:

De unde stii tu ca nu le poate vedea nimeni? Eu le vad bine-mersi, poa' sa bage si 10 tipuri de codare ca tot n-am treaba. :)
Daca citeai cateva posturi mai sus observai ca am scris mare:NU VORBESC DESPRE PIRATERIE.
Crezi ca esti singurul care stie despre dreambox sau optibox? Este plin siteul okazii de asa ceva.
RUSINE RDS!!!

Edited by aresdmh, 29 May 2010 - 10:06.


#40
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006
Am trecut in dimineata asta pe la o caserie RCS-RDS  (Bucuresti, Libertatii) sa intreb de conserve HD. Mi-a spus ca din cauza cererii mari o sa aduca abia peste o luna sau doua!!!!!! Mai multe nu stia.

#41
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Va plangeti cam degeaba dar asa e romanu,nu RDS-ul e de vina.Toata viata v-ati uitat pe analog si acum faceti galagie ca au codat HD-urile pe 28 Mai si nu 1 iunie.Era mai bine daca nu trensmiteau nimic pe digital pana nu avea toata lumea stb de la ei?
Dupa ce ca au facut un bine si le-au lasat la liber inainte de a se lansa oferta faceti galagie pt ceva ce primiti gratis.
Si mie mi se pare normal sa se dea cate 1 stb la fiecare nu cate vrea pt. ca e normal sa mai gaseasca si altii care vor printre care va puteti numara si voi.

#42
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:01, said:

Aaaaa deci s-a duble prostia si imbecilitatea celor de la RDS!!!! Acum sunt 6 posturi tv HD pe care nu le poate vedea nimeni!!!
RUSINE INFECTILOR RDS :cursing:
Asa omule, mai cu tupeu, RDS cum baga taxe imaginare, cum iti baga pe gat toate tâmpeniile posibile
Cu tupeu
Toate cele bune

#43
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 adiroman, on 29th May 2010, 11:10, said:

Am trecut in dimineata asta pe la o caserie RCS-RDS  (Bucuresti, Libertatii) sa intreb de conserve HD. Mi-a spus ca din cauza cererii mari o sa aduca abia peste o luna sau doua!!!!!! Mai multe nu stia.

Pai dimpotriva ar fi trebuit sa spuna ca din cauza cererii mari o sa aduca cat mai repede.  :nonobad:
Vad si ma minunez cum astia de la RDS renunta la bani frumosi numai din cauza proastei lor organizari.

#44
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010

 adiroman, on 29th May 2010, 11:10, said:

Am trecut in dimineata asta pe la o caserie RCS-RDS  (Bucuresti, Libertatii) sa intreb de conserve HD. Mi-a spus ca din cauza cererii mari o sa aduca abia peste o luna sau doua!!!!!! Mai multe nu stia.
Sincer la cat de varza sunt cei de la RDS, cred ca au confundat conservele sd cu cele hd. Eu am fost la casieria din Auchan, Cora si Camil Ressu sa intreb de conserve hd si ei mi-au spus ca le-au terminat deja(surprins placut, inseamna ca exista!!!), dar cand am stat un pic de vorba de fapt vorbeau de conservele sd, habar nu aveau de hd, la fel si cu cei de la RC.
RUSINE INFECTIILOR RDS!!!! :cursing:

#45
PsY2005

PsY2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.01.2010
Trrebuiau inainte sa-si umple depozitele , apoi sa lanseze oferta cu Recevere HD . Se pare ca ei au facut invers :D

#46
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002
Astazi am reusit sa iau si eu un decodor Humax HD in Timisoara la caseria din zona Dambovita! Nu era nimeni!
L-am contractat cu chirie 10 lei/luna. Nu se merita, parerea mea, sa-l cumperi cu 350 de lei, pentru ca pana-l amortizezi, 3 ani, poate apare 3D in oferta!
Acum astept activarea programelor HD!

#47
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010

 adiroman, on 29th May 2010, 11:10, said:

Am trecut in dimineata asta pe la o caserie RCS-RDS  (Bucuresti, Libertatii) sa intreb de conserve HD. Mi-a spus ca din cauza cererii mari o sa aduca abia peste o luna sau doua!!!!!! Mai multe nu stia.

raspunsul asta chiar ca e penibil!!!...eu cred ca informeaza astfel clientii pentru a da ei stb-urile la cunoscuti intai si apoi la restul prostimii

ne-au cam dat astia cu HD-ul in cap!!!

Edited by mike2044, 29 May 2010 - 10:36.


#48
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
"Se vor da dupa 1 iunie" a fost raspunsul primit de mine la o casierie din Galati.
E foarte bine pentru mine asa. :coolspeak:
Eu acum am doar baza special, va trebui sa mai iau un pachet in plus ceva pentru a beneficia de HD?

#49
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:25, said:

RUSINE INFECTILOR RDS :cursing:

Ai putea sa pui asta in semnatura... ce zici ?  :notangel:

 jeekxoo, on 29th May 2010, 11:28, said:

Eu acum am doar baza special, va trebui sa mai iau un pachet in plus ceva pentru a beneficia de HD?

Din cate stiu eu trebuie sa ai extra sau etrtra+ pentru a lua un STB SD gratis in custodie.
Dar daca vrei HD cred ca se vor multumi cu chiria de 10 lei pe luna... n-ar trebui sa te conditioneze.

Edited by Red Force, 29 May 2010 - 10:32.


#50
4me

4me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.04.2007

 aresdmh, on 29th May 2010, 11:25, said:

1) Imi cer scuze ca indraznesc la o viata mai buna pe banii mei si imi doresc servicii profesioniste.
2) Imi cer scuze ca ma plang cand imi sunt drepturile incalcate!
3) Imi cer scuze ca sunt roman si vreau o viata mai buna ptr care muncesc din greu sa o obtin!
Iarta-ma ca o viata intreaga m-am uitat la analogic si acum ca vreau sa vad digital nu pot chiar daca vreau ptr ca nu se gasesc conserve.
Imi cer scuze ca nu mai suntem pe vremea comunistilor si sa ma multumesc cu ce mi se ofera!!!
RUSINE INFECTILOR RDS :cursing:
1) Pana acum a fost gratis si acuma te revolti ca au codat, in primu rand nici nu erau obligati sa lase la liber cat timp au testat.
2) Dreptul la gratis  :death:
3) Ai muncit mult ca sa obti acest serviciu, care de 7 luni se poate prinde gratuit.
Iarta rds-ul ca a lasat la liber si nu a codat de la inceput.

Ma scuzati de offtopic dar nu m-am putut abtine.

#51
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Am si eu o intrebare :


Actualmente folosesc conserva lor Humax Digi+C SD pe televizoare CRT mai noi sau de generatie mai veche,
pana acum n-am avut probleme cu calitatea imaginii decat pe unele programe care se vad putin mai sters.
Eu nu-mi permit LCD sau Plasma deci raman pe varianta CRT mult si bine , credeti ca daca imi pun noua
lor conserva Humax HD se va observa vreo diferenta ? Daca da m-as oricand la casierie sa mi-o inlocuiasca,
asta daca au pe stoc si bineinteles daca nu vor ei sa ma scape de prima conserva.

#52
callugaru

callugaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.04.2009
Am luat decodorul HD de la RDS (Bogdanestilor) din Timisoara.

Mai aveau pe stoc destule cred (tipa de la contractare a cerut telefonic unul din spate (depozit) si i-au fost aduse 4; in plus a fost si intrebata daca-i ajung pentru ziua de azi).

Din ce am observat dupa instalare, ai optiune pe telecomanda (era si pe cel SD dar mie cel putin nu-mi mergea) - butonul V-Format - care permite un upscaling al programelor pana la 1080i.

Diferenta de calitate intre 576i (transmisia originala) si 1080i (upscalat) e, cel putin pentru mine, nesemnificativa calitativ.


Posturi HD disponibile sunt doar cele 3 clasice (TVR HD, DIGISPORT HD si NAT GEO HD)

#53
cristymarty

cristymarty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006
In Timisoara daca suni la informatii spun ca nici vorba de cutii HD... Nu i-am crezut si m-am dus pe la ora 10,30 pe strada 1 Decembrie 1918 unde nu era nimeni la coada... A trebuit sa dau cutia SD inapoi (bine ca am luat-o cu mine) si am primit un Humax HD... Fata de acolo era mirata cum de am stiu ca sunt decodoare caci abia ieri le-au primit... iar eu am spus ca intre tip s-a inventat internetul.... si am aflat de aici pe forum ca se dau in Timisoara... Momentan nu se vede nimic caci imi spune "card inteligent initializat cu un alt decodor". Sper sa se activeze cartela cat mai repede caci data trecuta am avut peripetii vreo doua saptamani pana mi s-a activat cartela....

#54
aresdmh

aresdmh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 15.03.2010

 4me, on 29th May 2010, 11:38, said:

1) Pana acum a fost gratis si acuma te revolti ca au codat, in primu rand nici nu erau obligati sa lase la liber cat timp au testat.
2) Dreptul la gratis  :death:
3) Ai muncit mult ca sa obti acest serviciu, care de 7 luni se poate prinde gratuit.
Iarta rds-ul ca a lasat la liber si nu a codat de la inceput.

Ma scuzati de offtopic dar nu m-am putut abtine.
NU SUNT DUMNEZEU SA POT IERTA RDS-UL!!!!
RUSINE INFECTIILOR RDS!!!


termina!

3 ZILE SUSPENDARE


am priceput mesajul

Edited by a_d_y, 29 May 2010 - 10:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate