Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#27829
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
online e nefunctional de mai bine de o luna. poate sa bage orice ca nu pot sa vad nimic pe el.

#27830
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 29.02.2008
La mine merge ...

#27831
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

 danieliankoo, on 03 august 2014 - 08:45, said:

online e nefunctional de mai bine de o luna. poate sa bage orice ca nu pot sa vad nimic pe el.
Ai tu o problema la el. Am verificat acum, merge perfect platforma DigiOnline, inclusiv DigiFilm. :OK:  (verificat atat in Mozilla cat si-n IE)

#27832
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
da stiu ca am o problema ca am facut o sesizare si m-au sunat si mi-au resetat parola apoi a mers dar am schimbat parola ca sa nu fie aia pe care mi-a spus-o la telefon si imi da eroare 2 la autentificare. iar ar trebui sa imi reseteze parola dupa care sa o modific si iar sa nu mai mearga...etc...
pe partea de HD mai am asteptari doar de la eurosport sa transmita premier league si cam atat. de la MTV mi-am luat adio demult.

#27833
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 danieliankoo, on 03 august 2014 - 13:21, said:

da stiu ca am o problema ca am facut o sesizare si m-au sunat si mi-au resetat parola apoi a mers dar am schimbat parola ca sa nu fie aia pe care mi-a spus-o la telefon si imi da eroare 2 la autentificare. iar ar trebui sa imi reseteze parola dupa care sa o modific si iar sa nu mai mearga...etc...
Vezi că dacă ai kitkat, digionline nu merge(scrie și la ei pe magazin play)! Dacă ai pe laptop e posibil să fie din parole!

#27834
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

 danieliankoo, on 03 august 2014 - 13:21, said:

da stiu ca am o problema ca am facut o sesizare si m-au sunat si mi-au resetat parola apoi a mers dar am schimbat parola ca sa nu fie aia pe care mi-a spus-o la telefon si imi da eroare 2 la autentificare. iar ar trebui sa imi reseteze parola dupa care sa o modific si iar sa nu mai mearga...etc...
Ciudat ce explici tu acolo Daniel! Cand am verificat mai devreme, din cauza ta DigiOnline, imi spunea ca parola nu e buna. (Probabil am schimbat-o si am uitat acest lucru). Am intrat repede in DigiCare si am schimbat-o de acolo. Nu mi-a cerut parola veche ci doar una noua pe care am scris-o de doua ori. La tine nu e la fel in DigiCare? Iti cere si parola veche?
LE: am recitit ce ai spus si observ ca tie iti apare "eroare 2". Ciudat, n-am avut parte de astfel de erori :)

Edited by tudor75, 03 August 2014 - 14:43.


#27835
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013

 matyred, on 03 august 2014 - 14:05, said:

Vezi că dacă ai kitkat, digionline nu merge(scrie și la ei pe magazin play)! Dacă ai pe laptop e posibil să fie din parole!
Eu am 2 device-uri cu KK si merge perfect Digionline+digifilm.

#27836
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
Am mai avut problema asta acum o luna. Acum am sunat la r.c. Dar nu mi s-a mai rezolvat problema ci doar mi s-a înregistrat o sesizare. Da parola merge schimbată dar nu îmi înregistrează dispozitivele. Am dezactivat contul apoi l-am reactivat și nimic. Nici pe IE11, nici pe aplicatia din Windows store nici pe Windows phone.

#27837
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
cred ca mi-am descoperit problema, din pacate nu mai pot edita mesajul anterior.
am mai folosit aceeasi adresa de email cu alt cont digicare/digionline.
se pare ca Eurosport HD nu va transmite PremierLeague pentru Romania.
multe meciuri vor fi la romTelekom si din PremierLeague si din Bundesliga si din Ligue 1. asa ca fotbalul la DIGI e din ce in ce mai putin.

#27838
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

 wolfynwo, on 03 august 2014 - 15:47, said:


Eu am 2 device-uri cu KK si merge perfect Digionline+digifilm.
Eu nu am vrut să mai fac update la digionline din cauza a ceea ce scria pe magazin play!
Mersi pt atenționare!

 danieliankoo, on 03 august 2014 - 18:28, said:

multe meciuri vor fi la romTelekom si din PremierLeague si din Bundesliga si din Ligue 1. asa ca fotbalul la DIGI e din ce in ce mai putin.

Uită-te aici :
http://sportonlineph...tiile-sportive/

#27839
ulrichx

ulrichx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.10.2011

 danieliankoo, on 03 august 2014 - 18:28, said:

se pare ca Eurosport HD nu va transmite PremierLeague pentru Romania.
multe meciuri vor fi la romTelekom si din PremierLeague si din Bundesliga si din Ligue 1. asa ca fotbalul la DIGI e din ce in ce mai putin.
ce tare asta .. romtelecom transmite multe meciuri  din premier league si bundesliga adica pe eurosport care sunt la toti operatorii .. si ligue 1 care e si la DIGI .. dar dupa parerea lui e mult mai putin fotbalul la DIGI .. si ma mir ca nu a zis in comparatie cu upc ... adica la DIGI gasesti Champions League  3 meciuri pe seara ... Europa League 5-6 meciuri pe seara .. Primera Division ( spania ) 90% din etapa  Serie A ( Italia ) circa 50% din etapa... meciurile nationalei in preliminarii etc ... asta ori e invidie ori prostie  sa spui asa ceva ..singurul lucru care regret la DIGI e ca au pierdut F1 la prosti aia de la dolcesport si cand ai aud cu ricardo in loc de riciardo .. ma mai trezeste din somn la cum comenteaza .. dar ma uit pe RTL si gata sa rezolvat si asta ..

#27840
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009

 ulrichx, on 03 august 2014 - 23:23, said:

ce tare asta .. romtelecom transmite multe meciuri  din premier league si bundesliga adica pe eurosport care sunt la toti operatorii .. si ligue 1 care e si la DIGI .. dar dupa parerea lui e mult mai putin fotbalul la DIGI .. si ma mir ca nu a zis in comparatie cu upc ... adica la DIGI gasesti Champions League  3 meciuri pe seara ... Europa League 5-6 meciuri pe seara .. Primera Division ( spania ) 90% din etapa  Serie A ( Italia ) circa 50% din etapa... meciurile nationalei in preliminarii etc ... asta ori e invidie ori prostie  sa spui asa ceva ..singurul lucru care regret la DIGI e ca au pierdut F1 la prosti aia de la dolcesport si cand ai aud cu ricardo in loc de riciardo .. ma mai trezeste din somn la cum comenteaza .. dar ma uit pe RTL si gata sa rezolvat si asta ..

Vroiam sa-ti dau like dar la ce afirmi tu aici: 'singurul lucru care regret la DIGI e ca au pierdut F1 la prosti aia'. Cred ca este cu 2 de i. Si da, cel putin inca un sezon Digi ofera cele mai bune oferte nu doar la fotbal.

#27841
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
vreau sa amintesc ca eurosport SD romanesc nu mai transmite toate meciurile din premier league. 5-6 pe etapa ci doar unu sambata, unu duminica si eventual unul luni. dolce transmite exclusiv meciuri din PL ca sezonul trecut am ratat o gramada de meciuri ManUTD. si mai transmit in plus si 2 meciuri exclusive din bundesliga ce nu sunt transmise de eurosport 2.
e pagina lor apare si ligue 1 si Il calico. ceea ce inseamna ca DIGIisport numai are exclusivitate. DIGI a ramas cu La Liga in care sunt 2 meciuri pe campionat Real cu Barca si Barca cu Real.
daca esti fan Juventus sau Milan, Dortmund sau Stuttgart, United sau Chelsea acum nu poti urmari toate meciurile la un singur distribuitor de cablu.
ceea ce e un cacat.

#27842
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Ligue 1 si Serie A nu au fost nici sezonul trecut in exclusivitate la DigiSport. Ambele competitii le-au cumparat impreuna RCS si RTC si si-au impartit meciurile. A iesit mai ieftin pentru fiecare asa decat sa cumpere exclusivitatea.

#27843
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

 ulrichx, on 03 august 2014 - 23:23, said:

ce tare asta .. romtelecom transmite multe meciuri  din premier league si bundesliga adica pe eurosport care sunt la toti operatorii .. si ligue 1 care e si la DIGI .. dar dupa parerea lui e mult mai putin fotbalul la DIGI .. si ma mir ca nu a zis in comparatie cu upc ... adica la DIGI gasesti Champions League  3 meciuri pe seara ... Europa League 5-6 meciuri pe seara .. Primera Division ( spania ) 90% din etapa  Serie A ( Italia ) circa 50% din etapa... meciurile nationalei in preliminarii etc ... asta ori e invidie ori prostie  sa spui asa ceva ..singurul lucru care regret la DIGI e ca au pierdut F1 la prosti aia de la dolcesport si cand ai aud cu ricardo in loc de riciardo .. ma mai trezeste din somn la cum comenteaza .. dar ma uit pe RTL si gata sa rezolvat si asta ..

Omul cred ca la asta se referea, ca la Digi vezi Premier League si Bundesliga doar pe Eurosporturi. In schimb la Dolce sau Nextgen vezi cele doua campionate si pe cele 4 canale Dolcesport. Acum depinde ce derby-uri ratezi, pe care nu le da Eurosport (a fost cazul anul trecut, Arsenal-Tottenham).
Referitor la Primera Division, pot sa zic ca sunt 6 meciuri tari, o bagam si pe Atletico, cred ca merita.

#27844
irlandezu

irlandezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.06.2010
Eu i-as cere si niste surse, daca tot o face pe informatul.
Pe surse, mai stabile decat ale lui, pot sa afirm ca Premier League se va vedea in continuare la Eurosport, ba chiar - surpriza - in format HD. Bundesliga la fel. Si Italia si Spania la Digi. Deci incheierea din postul lui mai degraba miroase decat sa aiba vreo urma de credibilitate.

#27845
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Competițiile sportive la tv (fotbal)!
http://www.rcs-rds.r...igi-tv/cablu-hd
http://www.romaniatv...015_157933.html

#27846
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

 irlandezu, on 04 august 2014 - 16:24, said:

Eu i-as cere si niste surse, daca tot o face pe informatul.
Pe surse, mai stabile decat ale lui, pot sa afirm ca Premier League se va vedea in continuare la Eurosport, ba chiar - surpriza - in format HD. Bundesliga la fel. Si Italia si Spania la Digi. Deci incheierea din postul lui mai degraba miroase decat sa aiba vreo urma de credibilitate.

Surse legat de ce? Tot ce a scris mai sus gasesti pe site-urile oficiale ale Digisport, Dolcesport si Eurosport. Singurele dileme sunt daca Premier League va fi in format HD pe Eurosport si daca Dolce va da Premier League si Bundesliga si in format HD pe Dolcesport HD sau le va da tot in SD pe Dolcesport 3 si 4.

Edit: Pe Eurosport tot in SD va fi, pe site-ul lor la sectiunea program tv, Sambata 16 august ora 19.30 e trecut Arsenal-Crystal Palace si nu este iconita de HD. Naspa. http://tv.eurosport....vschedule.shtml

Edited by razvan1983, 04 August 2014 - 18:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate