Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Miami Vice (1984 - 1990)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
[ http://img843.imageshack.us/img843/1731/miamivicewallpapermiami.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se mai uita\a mai vazut cineva serialul asta? E serialul meu preferat dupa The Sopranos pana acum. Ma uit la el de cateva luni. La inceput mi s-a parut un pic plictisitor dar am devenit dependent de el dupa cateva episoade. Personajele, muzica, actiunea si anii 80' in general il fac un serial pe cinste.

#2
houston

houston

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 13.09.2007

 Nightm4re, on 5th February 2011, 02:52, said:

[ http://img843.imageshack.us/img843/1731/miamivicewallpapermiami.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se mai uita\a mai vazut cineva serialul asta? E serialul meu preferat dupa The Sopranos pana acum. Ma uit la el de cateva luni. La inceput mi s-a parut un pic plictisitor dar am devenit dependent de el dupa cateva episoade. Personajele, muzica, actiunea si anii 80' in general il fac un serial pe cinste.

Da, eu il urmaresc. Am terminat de privit sezonul 1... Serialul e superb! Ma face sa-mi para rau ca m-am nascut in tara nepotrivita la momentul nepotrivit... Si imi pare rau ca nu gasesc subtitrarile in limba romana... trebuie sa a multumesc cu cele in lb engleza... Daca stie cineva unde le gasesc in romana sa m-anunte si pe mine...

#3
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Miami, anii '80, cocaina, muzica specifica, costumatii specifice... Cum sa nu-ti placa serialul asta?  :lol:  Cand mai prindeam cate un episod il urmaream cu placere.

Edited by boxXxing_star, 06 April 2011 - 19:15.


#4
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 houston, on 3rd April 2011, 10:43, said:

Da, eu il urmaresc. Am terminat de privit sezonul 1... Serialul e superb! Ma face sa-mi para rau ca m-am nascut in tara nepotrivita la momentul nepotrivit... Si imi pare rau ca nu gasesc subtitrarile in limba romana... trebuie sa a multumesc cu cele in lb engleza... Daca stie cineva unde le gasesc in romana sa m-anunte si pe mine...
Subtitrari in romana se gasesc doar la primele doua sezoane parca. Intre timp am mai urmarit Nash Bridges, tot politist, tot cu Don Johnson. Merita vazut.

Edited by Nightm4re, 29 April 2011 - 16:32.


#5
houston

houston

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 13.09.2007

 Nightm4re, on 29th April 2011, 17:31, said:

Subtitrari in romana se gasesc doar la primele doua sezoane parca. Intre timp am mai urmarit Nash Bridges, tot politist, tot cu Don Johnson. Merita vazut.
Mda.... Degeaba sper... Sincer, daca aveam timp, ma puneam si faceam  eu traducerile, dar nu am cand... Intre timp am ajuns la jumatatea sezonului 3 si incep sa inteleg toate expresiile specifice vremurilor direct in lb engleza deci, mare nevoie de traduceri nu mai am. Despre film vreau sa spun ca ma face sa ma indragostesc de el pe fiecare episod ce trece... Este o adevarata capodopera, si chiar si fara tehnologiile din prezent poate bate lejer la fundulet orice productie de TV actuala ( chiar si pe "Mostenirea" :)) =)) ). Pacat ca doar cei de la Romantica s-au gandit sa mai dea cate un episod...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate