Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

VENOSA BEACH RESORT DIDIM

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#109
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmihai420, on 3rd July 2011, 10:31, said:

pt o rezervare ,camera dubla 6 nopti, dupa 25 august..pe booking imi zice 960 euro iar pe hotels4u   540 lire...e prea mare diferenta...

cauta la agentiile romanesti, iesi mai ieftin

#110
mihai420

mihai420

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2007

View Postrottweiler2007, on 3rd July 2011, 11:40, said:

cauta la agentiile romanesti, iesi mai ieftin
540 lire inseamna 600 euro in cap.......am cautat nu am gasit cu 50 euro camera/persoana/noapte...preturile sunt intre 53-58 per noapte la toate agentiile romanesti....

Edited by mihai420, 03 July 2011 - 12:06.


#111
danv72

danv72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.04.2007

View Postrottweiler2007, on 28th June 2011, 22:16, said:

tu cred ca ai platit cam 150 lei pe zi de caciula, ia spune la popor ce ai fi facut tu cu banii astia la tine in romania la mamaia in aceeasi perioada ?  :lol:

pretentiile trebuie sa le ai proportional cu pretul platit.

daca voiai distractii in afara tzarcului de ce nu ti-ai facut rezervare pt marmaris sau pentru oludeniz ?

Nu il certa pentru ca are circumstante atenuante ..... daca mancarea cat si atitudinea personalului care parea deseori aerian, erau ceva mai bune, poate venea ceva mai vesel.
Hotelul si exterioarele sunt bestiale (nota 10+) cum am mai spus.
Sunt convins ca o sa mai remedieze si ei pe parcurs din probleme, mai ales cea care ne-a stresat pe noi, aia cu paharele de plastic prost spalate din care bea toata lumea acolo, brrrrrrrrr.

Edited by danv72, 05 July 2011 - 22:03.


#112
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postdanv72, on 5th July 2011, 23:01, said:

Nu il certa pentru ca are circumstante atenuante ..... daca mancarea cat si atitudinea personalului care parea deseori aerian, erau ceva mai bune, poate venea ceva mai vesel.
Hotelul si exterioarele sunt bestiale (nota 10+) cum am mai spus.
Sunt convins ca o sa mai remedieze si ei pe parcurs din probleme, mai ales cea care ne-a stresat pe noi, aia cu paharele de plastic prost spalate din care bea toata lumea acolo, brrrrrrrrr.
pahare din alea de plastic sa stii ca am intilnit si in bora bora si pe alti bani, iar un pretentios isi poate lua de acasa o cana numai a lui si gata, pe un alt topic povestea cineva ca si la rixos belek la piscina tot din pahare din alea bei, iti spun io, o cana d-aia de tabla agațatã de gît și gata sauuuu oprești un pahar din ãla de plastic doar pt tine si ți-l speli singurel

Edited by rottweiler2007, 06 July 2011 - 05:24.


#113
mihai420

mihai420

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2007
asteptam cu nerabdare vesti noi de la cei care au fost acolo.....parerile sunt total contradictotii pe toate siteurile de specialitate......nu stii ce sa mai crezi....

#114
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmihai420, on 11th July 2011, 18:19, said:

asteptam cu nerabdare vesti noi de la cei care au fost acolo.....parerile sunt total contradictotii pe toate siteurile de specialitate......nu stii ce sa mai crezi....
despre orice lucru de pe lumea asta vor fi mereu pareri contradictorii, nu.i asa ? :naughty:

#115
mihai420

mihai420

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2007
la hotelu asta din 7 pareri 3 sunt ultra negative si 4 superpozitive...nu prea am mai vazut asa....ceva ceva nu e in regula....

Edited by mihai420, 11 July 2011 - 20:48.


#116
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postmihai420, on 11th July 2011, 21:48, said:

la hotelu asta din 7 pareri 3 sunt ultra negative si 4 superpozitive...nu prea am mai vazut asa....ceva ceva nu e in regula....
Unora le place Mamaia si altora Vama-Veche, unii vad jumatatea plina a paharului, altii o vad pe cea goala.

#117
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmihai420, on 11th July 2011, 21:48, said:

la hotelu asta din 7 pareri 3 sunt ultra negative si 4 superpozitive...nu prea am mai vazut asa....ceva ceva nu e in regula....
asta e acum, du.te si tu acolo si vezi ce parere vei avea, oamenii nu.s la fel si nu gindesc la fel, mie de exemplu nu imi plac masinile mercedes

#118
scubica

scubica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2008

View Postmihai420, on 11th July 2011, 18:19, said:

asteptam cu nerabdare vesti noi de la cei care au fost acolo.....parerile sunt total contradictotii pe toate siteurile de specialitate......nu stii ce sa mai crezi....


Iata inca o parere:NASPA!!!5 stele de rahat turcesc!!!Nici nu stiu cu sa incep:NU sunt o pretentioasa,eu am fost in Grecia 3 ani la rand si nu la 5 stele...Tzeapa unde ne-au dat-o?Cand au spus ca pretul e mai mic decat la alte hoteluri de 5* ptr.ca e primul lor an,sau ptr.ca am luat sejurul la early booking sau ptr.ca 5* nu sunt 5* peste tot,ci difera in functie de pret?Ca eu partea asta n-am inteles-o...
1.La 5* tb.sa cer eu la receptie hartie igienica si gel de dus?Gel de dus pe care l-am gasit doar in prima zi,dupa care tot sejurul mi s-a spus ca s-a terminat si-mi dadea sampon?
2.La 5* nu au schimbat niciodata lenjeria,credeti-ma pe cuvant,ca daca aranja cuvertura aia in diverse forme,asta nu insemna ca a umblat si la lenjerie...
3.La 5* a aspirat o singura data...
4.In ceea ce priveste de-acum renumitele pahare,hai sa fim seriosi...ok,am inteles,sunt de plastic,asa se practica...dar cand in bautura ta pluteste grasimea de la lapte sau de la rujul vreunei turcoaice sau mai stiu eu de la ce dracu'...CAH...
5.Personalul de 5* m-a lasat proasta:am citit si eu inainte sa plec si nu-mi venea sa cred,dar s-a adeverit,din pacate:Indivizii aia puteau de nu puteai sa stai langa ei...si la receptie si la masa si pe unde ii mai intalneai,de menajera de pe etj.2 nici nu vreau sa-mi amintesc...tb.sa aerisesc dupa ce iesea din camera...
6.De mancare nu comentez ptr ca era destula si aveai de unde alege...acum ca leguma mea preferata e porcul,nu se pune,ca n-au ei nicio vina...:)
7.aaa,si prosoapele de plaja?I-am vazut personal cum pe cele returnate mai devreme de ora inchiderii,le studiau si daca nu erau ude sau murdare le strangeau frumos si le bagau inauntru...CAH...
       Asta ar fi asa,un rezumat,daca aveti intrebari,nu ezitati sa ma contactati!

#119
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postscubica, on 28th July 2011, 00:14, said:

Iata inca o parere:NASPA!!!5 stele de rahat turcesc!!!Nici nu stiu cu sa incep:NU sunt o pretentioasa,eu am fost in Grecia 3 ani la rand si nu la 5 stele...Tzeapa unde ne-au dat-o?Cand au spus ca pretul e mai mic decat la alte hoteluri de 5* ptr.ca e primul lor an,sau ptr.ca am luat sejurul la early booking sau ptr.ca 5* nu sunt 5* peste tot,ci difera in functie de pret?Ca eu partea asta n-am inteles-o...
1.La 5* tb.sa cer eu la receptie hartie igienica si gel de dus?Gel de dus pe care l-am gasit doar in prima zi,dupa care tot sejurul mi s-a spus ca s-a terminat si-mi dadea sampon?
2.La 5* nu au schimbat niciodata lenjeria,credeti-ma pe cuvant,ca daca aranja cuvertura aia in diverse forme,asta nu insemna ca a umblat si la lenjerie...
3.La 5* a aspirat o singura data...
4.In ceea ce priveste de-acum renumitele pahare,hai sa fim seriosi...ok,am inteles,sunt de plastic,asa se practica...dar cand in bautura ta pluteste grasimea de la lapte sau de la rujul vreunei turcoaice sau mai stiu eu de la ce dracu'...CAH...
5.Personalul de 5* m-a lasat proasta:am citit si eu inainte sa plec si nu-mi venea sa cred,dar s-a adeverit,din pacate:Indivizii aia puteau de nu puteai sa stai langa ei...si la receptie si la masa si pe unde ii mai intalneai,de menajera de pe etj.2 nici nu vreau sa-mi amintesc...tb.sa aerisesc dupa ce iesea din camera...
6.De mancare nu comentez ptr ca era destula si aveai de unde alege...acum ca leguma mea preferata e porcul,nu se pune,ca n-au ei nicio vina... :)
7.aaa,si prosoapele de plaja?I-am vazut personal cum pe cele returnate mai devreme de ora inchiderii,le studiau si daca nu erau ude sau murdare le strangeau frumos si le bagau inauntru...CAH...
       Asta ar fi asa,un rezumat,daca aveti intrebari,nu ezitati sa ma contactati!
de ce nu te.ai dus la 5 stele in franta? sau macar de ce ai luat cel mai ieftin hotel de 5 stele din turcia? daca tot ai vrut 5 stele musai de ce nu ai luat barut lara sau rixos bodrum sau macar un aquafantasy? sau de ce nu te-ai dus la hotel vega din mamaia si sa platesti pe zi cit pt tot sejurul tau la venosa?am inteles, hotelul nu ti-a placut dar ia zi, pretul, pretul platit ti-a placut nu-i asa? :naughty: are dreptate tanti udrea, treziti-va, ieftin si bun nu exista dar daca tot cumperi ieftin macar fi constient citi bani ai dat iar asteptarile tale sa fie pe masura pretului platit

Edited by rottweiler2007, 28 July 2011 - 05:12.


#120
scubica

scubica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2008

View Postrottweiler2007, on 28th July 2011, 06:00, said:

de ce nu te.ai dus la 5 stele in franta? sau macar de ce ai luat cel mai ieftin hotel de 5 stele din turcia? daca tot ai vrut 5 stele musai de ce nu ai luat barut lara sau rixos bodrum sau macar un aquafantasy? sau de ce nu te-ai dus la hotel vega din mamaia si sa platesti pe zi cit pt tot sejurul tau la venosa?am inteles, hotelul nu ti-a placut dar ia zi, pretul, pretul platit ti-a placut nu-i asa? :naughty: are dreptate tanti udrea, treziti-va, ieftin si bun nu exista dar daca tot cumperi ieftin macar fi constient citi bani ai dat iar asteptarile tale sa fie pe masura pretului platit


Buna.Chiar asteptam reactia ta si tocmai de aceea vreau sa-ti si raspund:ptr.ca intr-adevar m-am bucurat de pretul mic(...dar pe care l-am pus pe seama unei oferte de hotel abia inaugurat si pe seama early booking-ului)si ptr ca in prostia mea,sau lipsa experientei in hoteluri de 5*,am considerat ca cel putin in Turcia(nu fac comparatie cu alte tari)5* sunt 5* si 5*  nu sunt 3* daca platesc mai putin.Subliniez, de ce au toate 5*?Ca eu aici mi-am luat tzeapa,in necunostiinta de cauza fiind,adik na,s-a dus si taranu' la 5* si cand colo...

#121
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postscubica, on 28th July 2011, 16:06, said:

Buna.Chiar asteptam reactia ta si tocmai de aceea vreau sa-ti si raspund:ptr.ca intr-adevar m-am bucurat de pretul mic(...dar pe care l-am pus pe seama unei oferte de hotel abia inaugurat si pe seama early booking-ului)si ptr ca in prostia mea,sau lipsa experientei in hoteluri de 5*,am considerat ca cel putin in Turcia(nu fac comparatie cu alte tari)5* sunt 5* si 5*  nu sunt 3* daca platesc mai putin.Subliniez, de ce au toate 5*?Ca eu aici mi-am luat tzeapa,in necunostiinta de cauza fiind,adik na,s-a dus si taranu' la 5* si cand colo...
in primul rind te uiti la pret si apoi la stele, iar venosa a fost ieftin anul asta,  la anul nu cred ca vor mai ajunge multi inspectori din romania prin el

asa cum am mai scris, astea 5 stele se dau pe marimea camerei, piscina, sala fitness, plaja si nu pe pahare curate sau murdare, mirosul cameristelor sau orice altceva ti se nazare tie

hotelurile de 5 stele se impart in : 5 stele foarte ieftine, 5 stele ieftine, 5 stele medii, 5 stele scumpe si 5 stele foarte scumpe

daca tot ziceai ca ai vrut sa vezi cum e la 5 stele ca nu mai fusesei, de ce nu ai rezervat pt rixos bodrum sau mardan palace? :naughty:

venosa a avut anul asta un raport calitate-pret corect! in general hotelurile din turcia au un raport calitate pret corect ceea ce nu se poate spune despre hotelurile din alte tari, mai umbla prin lume, du-te si in alta tara pe litoral la 5 stele si apoi compara cu venosa....hai fa o tura pina la mamaia la vega si vino luni si scrie comparatiile :naughty:

Edited by rottweiler2007, 28 July 2011 - 15:39.


#122
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Rott anul asta "turcia" a marit preturile si sunt hoteluri care anul trecut erau la jumate pret, cand era foarte corect ceea ce zici raportul calitate-pret este absolut real , insa anul asta au fost cazuri la touroperatori care efectiv si-au batut joc de ele preturi.  Este super adevarat ceea ce zic cu 5* f ieftine , 5 * etc ..dar cati din romania isi permit sa mearga la rixos sau mardan? Turistul roman vrea pret de 1000 de euro/familie /5* all inclusive ...ei acolo stiu ca merge un sejur si abia apoi anumiti turisti accepta sa dea mai multi banui pentru un hotel bunicel sau altii raman pe un hotel ieftin .

#123
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadi_ab, on 28th July 2011, 17:29, said:

Rott anul asta "turcia" a marit preturile si sunt hoteluri care anul trecut erau la jumate pret, cand era foarte corect ceea ce zici raportul calitate-pret este absolut real , insa anul asta au fost cazuri la touroperatori care efectiv si-au batut joc de ele preturi.  Este super adevarat ceea ce zic cu 5* f ieftine , 5 * etc ..dar cati din romania isi permit sa mearga la rixos sau mardan? Turistul roman vrea pret de 1000 de euro/familie /5* all inclusive ...ei acolo stiu ca merge un sejur si abia apoi anumiti turisti accepta sa dea mai multi banui pentru un hotel bunicel sau altii raman pe un hotel ieftin .
da-mi exemplu de hoteluri din turcia care au dublat pretul pt 2011, asa cum spui :naughty:

scuze de off topic

Edited by rottweiler2007, 28 July 2011 - 17:08.


#124
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
in oferta rusilor , kemal bay , oricum prin "dublat" stii bine ca am vrut sa scot in evidenta crestrea preturilor

#125
scubica

scubica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.06.2008

View Postrottweiler2007, on 28th July 2011, 16:31, said:

in primul rind te uiti la pret si apoi la stele, iar venosa a fost ieftin anul asta,  la anul nu cred ca vor mai ajunge multi inspectori din romania prin el

asa cum am mai scris, astea 5 stele se dau pe marimea camerei, piscina, sala fitness, plaja si nu pe pahare curate sau murdare, mirosul cameristelor sau orice altceva ti se nazare tie

hotelurile de 5 stele se impart in : 5 stele foarte ieftine, 5 stele ieftine, 5 stele medii, 5 stele scumpe si 5 stele foarte scumpe

daca tot ziceai ca ai vrut sa vezi cum e la 5 stele ca nu mai fusesei, de ce nu ai rezervat pt rixos bodrum sau mardan palace? :naughty:

venosa a avut anul asta un raport calitate-pret corect! in general hotelurile din turcia au un raport calitate pret corect ceea ce nu se poate spune despre hotelurile din alte tari, mai umbla prin lume, du-te si in alta tara pe litoral la 5 stele si apoi compara cu venosa....hai fa o tura pina la mamaia la vega si vino luni si scrie comparatiile :naughty:


Multumesc sincer ptr lamuriri.Abia acum m-am luminat.La anul voi sti cu siguranta ce sa caut si ce sa astept.Toate cele bune!

#126
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postminnie2007, on 12th July 2011, 09:48, said:

Unora le place Mamaia si altora Vama-Veche, unii vad jumatatea plina a paharului, altii o vad pe cea goala.

indiferent de jumatate... in restul incape vodka  :naughty:

@scubica... Turcia se invata usor, usor... e chiar obositor sa vanezi super oferte la hoteluri noi, crede-ma :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate