Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

VENOSA BEACH RESORT DIDIM

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#127
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postzugry, on 10th August 2011, 08:26, said:

indiferent de jumatate... in restul incape vodka  :naughty:

@scubica... Turcia se invata usor, usor... e chiar obositor sa vanezi super oferte la hoteluri noi, crede-ma :P

Depinde de ce parte a paharului te situezi :D


Hai ca ati plecat miliarde de romani la Venosa chiar nu mai e nimic de spus.....

#128
floringvrl

floringvrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.02.2009

View Postrottweiler2007, on 28th July 2011, 06:00, said:

de ce nu te.ai dus la 5 stele in franta? sau macar de ce ai luat cel mai ieftin hotel de 5 stele din turcia? daca tot ai vrut 5 stele musai de ce nu ai luat barut lara sau rixos bodrum sau macar un aquafantasy? sau de ce nu te-ai dus la hotel vega din mamaia si sa platesti pe zi cit pt tot sejurul tau la venosa?am inteles, hotelul nu ti-a placut dar ia zi, pretul, pretul platit ti-a placut nu-i asa? :naughty: are dreptate tanti udrea, treziti-va, ieftin si bun nu exista dar daca tot cumperi ieftin macar fi constient citi bani ai dat iar asteptarile tale sa fie pe masura pretului platit

stimate coleg
daca tu consideri normal sa bei din pahare de plastic refolosit la hotel de 5 stele indiferent cat de superioare sunt atunci te rog sa ma scuzi dar la asa ceva.....
mai urmeaza sa-mi spuna ca trebuie sa vin cu cearceafurile de acasa daca nu-mi convine ca nu le schimba la 2-3 zile si sa-mi curat singur plaja de alge si alte cele
uite de aia suntem tratati asa de multe agentii de turism fie ele din tara sau strainatate ca le acceptam orice cum faci tu sub pretextul ca la cati bani dai mai vrei si calitate.
cine ii forteaza sa afiseze 5 stele si sa se comporte ca si cum ai sta la cort?
iar daca tu le iei apararea nus ce sa cred dar as inclina ca ai ceva de castigat
chiar daca sunt la "inceput de drum" nu-i scuteste de faptul ca terbuie sa capete experienta pe seama unora sau altora tratandui .....
iar faza cu ieftin si bun nu exista este exclusa
nu tot ce este scump inseamna ca este si bun asta este un snobism romanesc
eu unul nu m-as caza la un astfel de hotel in care am asa impresii de la cei ce au fost acolo nici daca mi-ar da ei bani


View Postmihai420, on 11th July 2011, 21:48, said:

la hotelu asta din 7 pareri 3 sunt ultra negative si 4 superpozitive...nu prea am mai vazut asa....ceva ceva nu e in regula....
bineinteles ca nu e in regula
daca esti atent la cele negative vei vedea ca toata lumea se plange de acelasi lucru asta insemna ca asa si este  deci pas astfel de hoteluri

Edited by floringvrl, 05 September 2011 - 18:17.


#129
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postfloringvrl, on 5th September 2011, 19:15, said:

stimate coleg
daca tu consideri normal sa bei din pahare de plastic refolosit la hotel de 5 stele indiferent cat de superioare sunt atunci te rog sa ma scuzi dar la asa ceva.....
mai urmeaza sa-mi spuna ca trebuie sa vin cu cearceafurile de acasa daca nu-mi convine ca nu le schimba la 2-3 zile si sa-mi curat singur plaja de alge si alte cele
uite de aia suntem tratati asa de multe agentii de turism fie ele din tara sau strainatate ca le acceptam orice cum faci tu sub pretextul ca la cati bani dai mai vrei si calitate.
cine ii forteaza sa afiseze 5 stele si sa se comporte ca si cum ai sta la cort?
iar daca tu le iei apararea nus ce sa cred dar as inclina ca ai ceva de castigat
chiar daca sunt la "inceput de drum" nu-i scuteste de faptul ca terbuie sa capete experienta pe seama unora sau altora tratandui .....
iar faza cu ieftin si bun nu exista este exclusa
nu tot ce este scump inseamna ca este si bun asta este un snobism romanesc
eu unul nu m-as caza la un astfel de hotel in care am asa impresii de la cei ce au fost acolo nici daca mi-ar da ei bani



bineinteles ca nu e in regula
daca esti atent la cele negative vei vedea ca toata lumea se plange de acelasi lucru asta insemna ca asa si este  deci pas astfel de hoteluri
1. am umblat cam peste tot in lumea asta, cei mai vechi de pe aici stiu asta iar pahare de plastic am intilnit si in bora bora la 650 euro pe zi!!!!
2. stelele nu se dau dupa tipul de pahare
3. tu cind ti-ai facut rezervare probabil as iarna pt venosa ce te-a atras la el? referinte nu erau, poze nu erau...aaaaa, ti-a placut pretul??? pai cu banii aia de venosa in romania la tine in patria mumă stateai la cort si haleai saorma iar algele de pe plaja nu ti le dadea nimeni la o parte ci stateai cu ele la nas iar daca erai un pic ghinionist intra unul cu icscinciul si te facea tapet
4. citi bani dai atita face, de ce nu ai luat barut lara sau rixos premium daca tot ai vrut 5 stele? sau vreun mardan ceva

#130
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011
M-am intors de la Venosa, 7 nopti 600 eur. Consider ca am facut o alegere foarte foarte buna. Am ales Venosa pentru pret (in primul rand) si pentru pozele de pe net de la inceputul anului care aratau evolutia resortului. Raportul dintre oferta resort (din toate punctele de vedere) si pret sejur este supraunitar, puteau pune niste euroi in plus. In urma comentariilor aparute legate de paharele de plastic mi-am luat din tara pahare de unica folosinta din cash&carry, costa 8 lei 100 buc. Cu suc ma autoserveam din cortul cu gozleme unde puteai verifica daca paharele sunt curate. Si erau. Pe cale de consecinta m-am intors cu paharele in tara.

#131
mihai420

mihai420

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2007
m-am intors din venosa recent 2 adulti si un infant 680 euro 6 nopti.....nimic de reprosat....nu mai prindeti voi hotelul asta la anu la aceeasi bani.........camera super vedere la mare ac/seif..mancarea pe toate gusturile..bauturile locale(ca la orice all inclusive bronz) iar pahare de plastic refolosite am intalnit si in egipt la bani mai multi...ce vroiati ? de sticla refolosite ???? pentru 300 euro de persoana ce doreati ? sa va stearga de apa pe spate cand ieseati din apa ??? f.multi isi dau cu parerea intre diferentele de sejururi in grecia egipt turcia iar ei de fapt n-au ajuns nici macar in bulgaria....

#132
denim

denim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.03.2006
Si la hotelul unde am stat noi anul asta, hotel de 5 stele si cu servicii excelente, la barul de la piscina si la cel de pe plaja erau pahare de plastic. Aratau exact ca cele de sticla, sa nu va imaginati ca erau ca paharele de plastic de unica folosinta. Erau exact de grosimea si forma unui pahar de sticla, doar ca erau din plastic (plastic rigid, transparent). Made in USA scria pe ele. Am inteles exact de ce se folosesc din plastic, pentru ca in mod curent scapa pe jos, cad, iar riscul de accidente este foarte mare. Imaginati-va ca se fac zob macar doua pahare pe zi si ca cioburile, nefiind toate vizibile, ajung in piciorul unui copil sau in apa din piscina sau in nisipul de pe plaja. Este o masura de precautie foarte buna, as zice. Nu mi s-au parut a fi murdare, erau spalate exact ca se cele de sticla. Nu am avut nici o rezerva in a le folosi, cu sau fara pai.

#133
florin_mch

florin_mch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2011

View Postfloringvrl, on 5th September 2011, 19:15, said:

stimate coleg
daca tu consideri normal sa bei din pahare de plastic refolosit la hotel de 5 stele indiferent cat de superioare sunt atunci te rog sa ma scuzi dar la asa ceva.....
mai urmeaza sa-mi spuna ca trebuie sa vin cu cearceafurile de acasa daca nu-mi convine ca nu le schimba la 2-3 zile si sa-mi curat singur plaja de alge si alte cele
uite de aia suntem tratati asa de multe agentii de turism fie ele din tara sau strainatate ca le acceptam orice cum faci tu sub pretextul ca la cati bani dai mai vrei si calitate.
cine ii forteaza sa afiseze 5 stele si sa se comporte ca si cum ai sta la cort?
iar daca tu le iei apararea nus ce sa cred dar as inclina ca ai ceva de castigat
chiar daca sunt la "inceput de drum" nu-i scuteste de faptul ca terbuie sa capete experienta pe seama unora sau altora tratandui .....
iar faza cu ieftin si bun nu exista este exclusa
nu tot ce este scump inseamna ca este si bun asta este un snobism romanesc
eu unul nu m-as caza la un astfel de hotel in care am asa impresii de la cei ce au fost acolo nici daca mi-ar da ei bani



bineinteles ca nu e in regula
daca esti atent la cele negative vei vedea ca toata lumea se plange de acelasi lucru asta insemna ca asa si este  deci pas astfel de hoteluri


Vad ca majoritatea se leaga de paharele de plastic,lucru care-l intalnesti la majoritatea hotelurilor indiferent de numarul de stele.Se stie foarte bine motivul pt care s-a optat pt aceste pahare,insa problema este simplu de rezolvat si anume:nu-ti convin aceste pahare de plastic,te deplasezi frumusel la lobby bar unde servirea se face numai in pahare de sticla-insa dupa cum stim ca romanul este extrem de pretentios si figurant,nu face acest lucru si prefera sa comenteze.Eu ma numar printre cei care au numai lucruri bune de spus despre acest resort.

#134
floringvrl

floringvrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.02.2009
nu paharele de plastic in sine sunt problema ci faptul ca sunt refolosite
dar sa o lasam balta ca una vb si alta intelegem
cititi bine inaite de a comenta

Edited by floringvrl, 18 September 2011 - 15:11.


#135
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View Postfloringvrl, on 18th September 2011, 14:09, said:

nu paharele de plastic in sine sunt problema ci faptul ca sunt refolosite
dar sa o lasam balta ca una vb si alta intelegem
cititi bine inaite de a comenta

Florian i-a sa vedem daca am inteles bine ce ai vrut sa spui...eu am inteles urmatoarele:

1. Ne aflam la un hotel de 5 stele...suma platita nu o punem,
2. Bautura este servita in pahare de plastic.

Pana aici nu cred ca sunt comentarii.

Mergand pe ideea ta, inteleg ca ai fost dezamagit ca paharele de plastic erau refolosite....corect?(daca gresesc imi cer scuze...dar trebuie sa-mi spui).

Intrebari:1.Ai observat ca acele pahare de plastic nu sunt cele clasice pe care le gasesti in supermarket "pana si la noi" ???
              2.Tu acasa refolosesti paharele sau le speli dupa fiecare intrebuintare ?????Asa cum paharele de "cristal" le speli si bei iar si iar din ele, asa si cu paharele de plastic le spala si sunt refolosite.
              3.La ce hotel ai intalnit tu numai pahare de sticla(hotel similar Venosa)??? sa ma duc si eu, bag de seama ca m-as incadra in buget din moment ce tu ai ajuns la Venosa. Ar mai fi de intrebat dar nu vreau sa te superi prea rau.


Si acum on-topic: Ati fost multi la acest hotel insa descrieri putine....bag de seama ca e mai usor sa primesti raspunsuri decat sa le dai .

#136
floringvrl

floringvrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.02.2009

View Postdaidai1, on 18th September 2011, 22:33, said:

Florian i-a sa vedem daca am inteles bine ce ai vrut sa spui...eu am inteles urmatoarele:

1. Ne aflam la un hotel de 5 stele...suma platita nu o punem,
2. Bautura este servita in pahare de plastic.

Pana aici nu cred ca sunt comentarii.

Mergand pe ideea ta, inteleg ca ai fost dezamagit ca paharele de plastic erau refolosite....corect?(daca gresesc imi cer scuze...dar trebuie sa-mi spui).

Intrebari:1.Ai observat ca acele pahare de plastic nu sunt cele clasice pe care le gasesti in supermarket "pana si la noi" ???
              2.Tu acasa refolosesti paharele sau le speli dupa fiecare intrebuintare ?????Asa cum paharele de "cristal" le speli si bei iar si iar din ele, asa si cu paharele de plastic le spala si sunt refolosite.
              3.La ce hotel ai intalnit tu numai pahare de sticla(hotel similar Venosa)??? sa ma duc si eu, bag de seama ca m-as incadra in buget din moment ce tu ai ajuns la Venosa. Ar mai fi de intrebat dar nu vreau sa te superi prea rau.


Si acum on-topic: Ati fost multi la acest hotel insa descrieri putine....bag de seama ca e mai usor sa primesti raspunsuri decat sa le dai .
deci draga domn
in [primul rand paharele mele de acasa nu se compara cu cele de acolo (ca beau doar eu si familia)
in al doilea rand eu nu ma avut pahare speciale de plastic ci din alea de gasesti pe toate drumurile si pe care dragii nostri turci le spalau frumos si le refoloseau
nu fac scandal ca primesc de plastic ca stiu ca la piscine si beach baruri deobicei se folosesc astfel de pahare

acum ati inteles problema????
dar sa o lasam balta ca eu pe la ei nu mai calc desi nu am fost acum prima data

Edited by floringvrl, 04 October 2011 - 21:14.


#137
alex_esku

alex_esku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 22.05.2011
Pe 28 mai o sa plecam si noi la Venosa. Am platit 390 de euro pentru 6 nopti/zile. Din ce review-uri am citit cred ca o sa avem un sejur asa cum ni-l dorim. :) Raportat la cat am platit nu ar trebui sa avem nici prea multe pretentii pentru ca de banii astia in Romanica daca faceai un weekend la mamaia... si nu are rost sa comparam conditiile.


As avea cateva intrebari pentru cei care au fost acolo. Am vazut ca cineva a facut scuba diving cu 35 euro inclus in pret si pranzul. Intrebarea mea este pana la ce adancime ati coborat si cat v-a tinut? Eu in grecia am platit 45 euro si am coborat la 12 metri... de aceea mi se pare ieftin.

Water parkul din Didim se compara cu cel din Kusadasi (adaland)? Care merita mai mult? :)

#138
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalex_esku, on 23rd March 2012, 11:35, said:

Pe 28 mai o sa plecam si noi la Venosa. Am platit 390 de euro pentru 6 nopti/zile. Din ce review-uri am citit cred ca o sa avem un sejur asa cum ni-l dorim. :) Raportat la cat am platit nu ar trebui sa avem nici prea multe pretentii pentru ca de banii astia in Romanica daca faceai un weekend la mamaia... si nu are rost sa comparam conditiile.


As avea cateva intrebari pentru cei care au fost acolo. Am vazut ca cineva a facut scuba diving cu 35 euro inclus in pret si pranzul. Intrebarea mea este pana la ce adancime ati coborat si cat v-a tinut? Eu in grecia am platit 45 euro si am coborat la 12 metri... de aceea mi se pare ieftin.

Water parkul din Didim se compara cu cel din Kusadasi (adaland)? Care merita mai mult? :)
1.in perioada aia apa marii e rece
2. in perioada aia apa din piscina e rece
3. cu adaland nu se compara nimic

#139
eug75

eug75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.05.2010

View Postrottweiler2007, on 23rd March 2012, 13:29, said:

1.in perioada aia apa marii e rece
2. in perioada aia apa din piscina e rece
3. cu adaland nu se compara nimic
am fost anul trecut incepand cu 28 sau 29 mai, nu mai retin exact, 10 nopti
imi pare rau ca te contrazic rot dar apa nu era deloc rece
in rest ce se discuta pe aici nu sunt decat fite romanesti
la 524e/camera/10nopti(cat am platit eu anul trecut) in romania nu outem visa la asa conditii(per ansamblu is fara sa carcotim)
va doresc tuturor sejur placut la venosa!

#140
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posteug75, on 1st April 2012, 00:56, said:

am fost anul trecut incepand cu 28 sau 29 mai, nu mai retin exact, 10 nopti
imi pare rau ca te contrazic rot dar apa nu era deloc rece
in rest ce se discuta pe aici nu sunt decat fite romanesti
la 524e/camera/10nopti(cat am platit eu anul trecut) in romania nu outem visa la asa conditii(per ansamblu is fara sa carcotim)
va doresc tuturor sejur placut la venosa!
pt majoritatea românilor daca apa are 19 grade înseamnă că e rece, eu am făcut baie în aprilie la oludeniz dar nu mai era nimeni în apă, pe scurt la sfîrșitul lui mai în zona didim unde merge userul nostru apa nu va fi de bălăceală

#141
dUa

dUa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 01.03.2007
Proaspat ajuns in Bucuresti de la Venosa, dupa un concediu de 6 nopti, pe care am platit 340E pentru 2 persoane, va pot da cate detalii doriti. La finalul acestui concediu am gasit termen de comparatie pentru cuvantul "moca". Asta a fost cea mai moca vacanta din viata mea si nu sunt dezamagit deloc de ceea ce am gasit acolo. Mancare buna si curatenie pe masura in tot hotelul. Paharele de plastic folosite la poolbar, la fel ca in aproape toate hotelurile din lume, sunt dintr-un material dur si transparent, nicidecum plasticul subtire si alb pe care il sugereaza cateva persoane pe aici. Ele sunt refolosite, asa cum este si normal, dar sunt curatate in vazul tuturor cu abur fierbinte.

Apropo, am ajuns si in satul Sirince. Extraordinar. Urmatoarea Turcie acolo o s-o fac.

#142
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostdUa, on 6th June 2012, 16:29, said:

Proaspat ajuns in Bucuresti de la Venosa, dupa un concediu de 6 nopti, pe care am platit 340E pentru 2 persoane, va pot da cate detalii doriti. La finalul acestui concediu am gasit termen de comparatie pentru cuvantul "moca". Asta a fost cea mai moca vacanta din viata mea si nu sunt dezamagit deloc de ceea ce am gasit acolo. Mancare buna si curatenie pe masura in tot hotelul. Paharele de plastic folosite la poolbar, la fel ca in aproape toate hotelurile din lume, sunt dintr-un material dur si transparent, nicidecum plasticul subtire si alb pe care il sugereaza cateva persoane pe aici. Ele sunt refolosite, asa cum este si normal, dar sunt curatate in vazul tuturor cu abur fierbinte.

Apropo, am ajuns si in satul Sirince. Extraordinar. Urmatoarea Turcie acolo o s-o fac.
sirince e linga kusadasi si acolo e frumos sa maninci micul dejun

#143
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010

View PostdUa, on 6th June 2012, 16:29, said:

Apropo, am ajuns si in satul Sirince. Extraordinar. Urmatoarea Turcie acolo o s-o fac.

Sunt multi greci in satul ala care se ocupa cu viticultura si cu producerea vinului . Am ajuns si eu anul trecut pe acolo , dar din pacate nu am stat prea mult ; anturajul era mai dornic sa revina in tarc , nu cumva sa rateze haleala

Edited by menumorut81, 06 June 2012 - 17:04.


#144
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
In Sirince nu mai sunt greci de prin 1920-1924 cand s-a facut schimbul de populatie intre greci si turci. Au ramas doar casele albe si traditia vinului din fructe.
Apropo  Sirince, inseamna "satul frumos " denumire primita de la guvernatorul Izmirului in 1926 cand s-au mutat turcii acolo.
Cine stie cum se numea inainte?  :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate