Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

VENOSA BEACH RESORT DIDIM

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#73
danv72

danv72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.04.2007
De sambata viitoare suntem 3 familii acolo pentru 7 zile.
Deci orice informatie este binevenita.
Cum este vremea, temperatura acum?

Numai bine,
DanV

#74
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postrottweiler2007, on 3rd June 2011, 14:52, said:

habar nu aveam de vilele alea de pe plaja, nici macar nu exista preturi contractual pt asa ceva, eu am cerut doar un cos cu fructe si un buket de flori pt liderul grupului tau pt ca gratuitate nu am reusit sa-ti obtin....ia fa niste poze cu vilele alea, sint curios tare si probabil si ceilalti de pe aici
Probabil ca nu aveau fructe :thumbup: ! Incerc sa-i rog pe cei din grup sa faca poze ca eu nu mai fac de ceva ani buni poze in vacanta, ca nu ma uit la ele niciodata, asa ca m-am lasat.

View Postbreadband, on 3rd June 2011, 14:52, said:

@MINNIE2007

Inteleg ca in apa sunt pietre? Pe toata lungimea, nu ai gasit vreo zona mai ok? Insist pt ca imi place mai mult marea decat piscina si vreau sa nu am acest stress.
Multam anticipat.
Te-nteleg, eu nu stau deloc la piscina cand merg la mare.Astazi am mers prin apa de-a lungul plajei, cam de unde incepeau sa apara pietrele si am constatat ca ieri am intrat in apa in cea mai pacatoasa zona, asta fiind langa pontonul cu echipamentul pentru sporturile acvatice, adica in dreapta plajei, cum stai cu fata spre apa.In rest, nu e chiar atat de rau, dar atentie mare la copii, la cam 5 metri de la intrarea in apa, adancimea trecea de 1,50m in anumite zone.

View Postdanv72, on 3rd June 2011, 16:58, said:

De sambata viitoare suntem 3 familii acolo pentru 7 zile.
Deci orice informatie este binevenita.
Cum este vremea, temperatura acum?

Numai bine,
DanV
Si pentu Vali911:
  Astazi am foat la plimbare prin statiune, n-am stat decat vreo ora, nu m-am prins unde s-a terminat Didim si a inceput Altinkum.Statiunea mi s-a parut mica, sunt ceva magazine prin centru, nimic deosebit, am schimbat  niste euro la banca si apoi la un bijutier, cu 2,257 lire, respectiv 2,27.
  Vremea este superba, aici la Venosa adie permanent briza, nu mori de cald, e numai bine. Apa marii e putin mai rece dimineata, dar pe la 11 se incalzeste bine, sunt si bebelusi in apa, nu sunt probleme.
  Maine mergem la Saturday Market, nu pot s-o ratez, ma duc si marti la piata din Marmaris, acolo chiar simti gustul si mirosul Turciei.
   Ma duc acum la Mermaid Restaurant, va mai povestesc maine.

#75
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
@Minnie2007 - cand mai "prinzi" o pauza, zi-ne te rog cate ceva si despre mancare si servicii in general. Englezii care scriu pe tripadvisor par cam nemultumiti de varietate si de faptul ca mancarea e rece (ma rog, ca nu e "hot"), dar parca nu ma pot baza pe impresiile lor 100%. Mai ales ca unii (tot englezi) spun ca au fost foarte multumiti.

#76
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postbreadband, on 4th June 2011, 15:30, said:

@Minnie2007 - cand mai "prinzi" o pauza, zi-ne te rog cate ceva si despre mancare si servicii in general. Englezii care scriu pe tripadvisor par cam nemultumiti de varietate si de faptul ca mancarea e rece (ma rog, ca nu e "hot"), dar parca nu ma pot baza pe impresiile lor 100%. Mai ales ca unii (tot englezi) spun ca au fost foarte multumiti.
   Este mancare multa, dar englezii se plang pentru ca nu este foarte multa carne, probabil ar dori sa manance fripturi, carnati sau mai stiu eu ce.Ca sa detaliez, iti pot spune ca sunt cateva feluri de mancare gatita cu carne si fara, la pranz si cina si gratar(peste, carne).E drept ca la gratar este coada mai mica sau mai mare, depinde de ora la care mergi la masa. La fiecare masa sunt multe salate, salamuri, branzeturi, paste, cartofi prajiti, crochete din cartofi,etc. La micul dejun, nu lipseste nimic, sunt cereale, dulceturi, fructe, croasante fel de fel, branzeturi, salamuri, oua fierte moi si tari, omlete si ochiuri care se prepara pe loc, cartofi prajiti,clatite, pentru englezi au o zona cu fasole, omleta la cuptor si niste carnati cu sos.Mai sunt iaurturi, lapte cald si rece, rahat, halva,fructe confiate, etc.Despre fructe: au mere, portocale si niste fructe care nu stiu cum se numesc, seamana cu fructul cactusului.Aseara a fost si pepene rosu si galben.
     Deserturile nu sunt grozave, au multe budinci, cate un tort (nu aratau interesant si n-am gustat), aseara au fost baclavale la cina.La snack-bar sunt aripioare de pui, cartofi prajiti, hamburgeri, pizza si niste placinte sarate, eu am mancat la pranz acolo ,astazi.Mai este si cortul traditional unde se fac gozleme cu branza si spanac, cu cartofi sau cu zahar, aici mai gasesti negrese, fursecuri si saratele.Cafeaua este buna, au simpla, cu lapte si capuccino.Vinurile : rosu si roze sunt foarte bune, cel alb asa-si-asa.
     Imi permit sa fac o clasificare, bazandu-ma pe experientele anterioare:
   -cazare - 5 stele
   -masa   - 4 stele
   -bar      - 4 stele( ar trebui sa fie cate 2 barmani la fiecare bar, se cam face coada)
   -plaja si intrare in apa  -4 stele
   -apa marii -5 stele plus
   -facilitati pentru copii -maxim 4 stele
      Nu dati cu pietre,  :nonobad: , asta este parerea mea. Per ansamblu, sunt unele lucruri marunte care nu sunt chiar ca la carte, dar sunt sigura ca le vor remedia din mers.
      Aseara am fost la restaurantul a la carte Mermaid, cu fructe de mare chipurile, a fost de ras, dar noi ne-am simtit bine, am lasat si un tip substantial, bietii copii care ne-au servit n-aveau nici o vina. Cei mai mancaciosi au coborat la cina in restaurantul principal, sa manance si ei ceva :coolspeak: .
      Astazi eram in camera, era ora 15,30 citeam ceva si ma tot intrebam ce tot face ala cu elicopterul de planeaza de vreo 20 de minute pe-acolo, am iesit pe terasa si am vazut ca era un nene care tundea iarba, nu era nici un elicopter. Zgomotul a durat cel putin o ora, sigur nu ma mai amuzam daca eram cu un copil care trebuia sa doarma.
      Mi-a placut faptul ca erau tot timpul sezlonguri libere atat la piscina, cat si la mare.Am scris cam dezlanat, dar ma-ntelegeti voi,ca ma grabesc.
      Una peste alta, pot sa spun ca este superb, trebuie sa fii prea fitos sau pricinos sa nu-ti placa la Venosa.

#77
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Minnie, multumim pentru excelentul review! Te mai asteptam cu impresii de la fata locului. :)

#78
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011
Multumim ptr relatarile compleze de la fata locului. As dori o informatie referitoare la cele 4 stele acordate facilitatilor ptr copii. In ce constau aceste facilitati inafara de cele 3 tobogane la piscina si animatori? Au de exemplu unul sau doua terenuri de sport? In prezentarea resortului, turcii promiteau doua terenuri de sport si mi se pare important ca copiii sa aiba unde sa faca miscare zilnic, la un fotbal, un baschet sau un tenis si de asta intreb daca au reusit sa amenajeze macar un teren de sport.

#79
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
[quote name='vladutchiorescu' date='4th June 2011, 23:53' post='9971311']
Multumim ptr relatarile compleze de la fata locului. As dori o informatie referitoare la cele 4 stele acordate facilitatilor ptr copii. In ce constau aceste facilitati inafara de cele 3 tobogane la piscina si animatori? Au de exemplu unul sau doua terenuri de sport? In prezentarea resortului, turcii promiteau doua terenuri de sport si mi se pare important ca copiii sa aiba unde sa faca miscare zilnic, la un fotbal, un baschet sau un tenis si de asta intreb daca au reusit sa amenajeze macar un teren de sport.
[/qtuote]
Eu nu am vazut nici un teren de sport, nu mai am timp sa mai caut pentru ca azi plec spre Marmaris la ora 12, desi nu prea vad unde ar putea fi. Am vazut un loc de joaca mic si un miniclub care era gol.Locul de joaca avea niste chestii care erau potrivite pentru copii pana in 5 ani probabil, am vazut ca se mai punea niste gazon in stanga plajei, poate fac acum teren de sport.

#80
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011
Iti multumesc mult ptr raspuns. Va doresc concediu placut in continuare. Cu siguranta te vom mai deranja cu intrebari suplimentare.

#81
Fofo25

Fofo25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2011

View Postpunymuny, on 27th March 2011, 10:50, said:

De pe 7 iulie avem si noi sejur la Venosa individual...pls...ma ajuta cineva cu traseul cel mai bun :peacefingers:





Pentru trasee posteaza aici: http://forum.softped...t...&start=3060
NU amestecati topicurile. Multumesc.
Si eu am bilet din 7 plec in 6 iulie din bucuresti.

#82
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011
Minnie, te rog frumos sa ne spui daca sunt probleme cu curatenia in camere. Am citit saptamana trecuta pe un site review-uri scrise de englezi care se plangeau de faptul ca nu se face curatenie zilnic in camera si baie. Iar in zilele cand se intampla minunea, curatenia se face in jurul orelor 14 si 15, nu se schimba prosoapele si nu se pune pet de apa in minibar. Multumesc frumos!

#83
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Eu am citit ca mai nou vin si iti tin prosopul cand iesi din baie, wtf ?

Va duceti la mare sau va duceti in deplasare de serviciu de la dsv ?

Vorba lui rott, duceti-va fratilor sa va simtiti bine nu sa cautati ace in carul cu fan .

"Iar in zilele cand se intampla minunea" - really ?

Nu mai comparati ce spun aia cu ce stim noi . Dpmdv , la cat de beti stau aia nici nu cred ca stiu ce zi e azi , dar sa observe daca e curat sau nu .

Si in caraibe am vorbit cu niste englezi care erau nemultumiti de niste chestii in resort, resort care depasea orice asteptari medii .
Bine ca e mancare, bine ca apa e buna, plaja e frumoasa, piscina incapatoare, sezlonguri libere , apa in camera , pat intreg si mai ales nou .

#84
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011

View Posttak30ver, on 7th June 2011, 14:26, said:

Eu am citit ca mai nou vin si iti tin prosopul cand iesi din baie, wtf ?

Va duceti la mare sau va duceti in deplasare de serviciu de la dsv ?

Vorba lui rott, duceti-va fratilor sa va simtiti bine nu sa cautati ace in carul cu fan .

"Iar in zilele cand se intampla minunea" - really ?

Nu mai comparati ce spun aia cu ce stim noi . Dpmdv , la cat de beti stau aia nici nu cred ca stiu ce zi e azi , dar sa observe daca e curat sau nu .

Si in caraibe am vorbit cu niste englezi care erau nemultumiti de niste chestii in resort, resort care depasea orice asteptari medii .
Bine ca e mancare, bine ca apa e buna, plaja e frumoasa, piscina incapatoare, sezlonguri libere , apa in camera , pat intreg si mai ales nou .
Tak30over, imi cer scuze ca mi-am permis sa adresez o intrebare unei colege de forum, wtf?

#85
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postvladutchiorescu, on 6th June 2011, 22:26, said:

Minnie, te rog frumos sa ne spui daca sunt probleme cu curatenia in camere. Am citit saptamana trecuta pe un site review-uri scrise de englezi care se plangeau de faptul ca nu se face curatenie zilnic in camera si baie. Iar in zilele cand se intampla minunea, curatenia se face in jurul orelor 14 si 15, nu se schimba prosoapele si nu se pune pet de apa in minibar. Multumesc frumos!
La mine in camera se facea curatenie zilnic, era totul impecabil, o singura data am gasit in camera doua fete care faceau curat pe la 3 pm, le-am husuit ca vroiam sa ma culc si nu se dadeau duse, cand au vazut ca devin serioasa, au iesit urgent, oricum aproape terminasera.Prietenii mei nu s-au plans deloc, ii intreb pentru tine si iti scriu daca a fost ok si la ei. Eu las din prima zi niste banuti pe pat, fetele sunt si ele fericite,eu gasesc fel de fel de atentii prin camera apoi: floricele, prosoape aranjate in diverse forme, acum la Marmaris am gasit prosopul asezat in forma de inimioara si un magnet pentru frigider in semn de multumire.

#86
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011
Multumesc mult minnie2007 pentru raspuns.

#87
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postvladutchiorescu, on 9th June 2011, 15:31, said:

Multumesc mult minnie2007 pentru raspuns.
Cu placere! I-am intrebat pe prietenii mei despre curatenia din camere si mi-au spus toti ca n-au avut probleme.

#88
gogutan

gogutan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.02.2007

View Postminnie2007, on 9th June 2011, 22:27, said:

Cu placere! I-am intrebat pe prietenii mei despre curatenia din camere si mi-au spus toti ca n-au avut probleme.
Buna Minnie, poti sa-mi spui te rog daca exista terenuri de tenis la Venosa ?

#89
vladutchiorescu

vladutchiorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.03.2011

View Postgogutan, on 14th June 2011, 09:27, said:

Buna Minnie, poti sa-mi spui te rog daca exista terenuri de tenis la Venosa ?
Am vazut poze recente de la Venosa si au doua terenuri de sport. Din cate mi-am dat seama, un teren este numai pentru tenis si un teren este multifunctional (cu 2 cosuri de basket, cred ca volei si tenis).

#90
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postgogutan, on 14th June 2011, 09:27, said:

Buna Minnie, poti sa-mi spui te rog daca exista terenuri de tenis la Venosa ?
Cred ca erau in curs de amenajare cand eram acolo, intindeau inca valuri de gazon.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate