Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Suplimente Nutritive

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Tot exista povesti cum ca muschii care au fost dezvoltati pe baza de suplimente nutritive arata altfel decat cei fara suplimente.
Sunt adevarate?

Sunt bune suplimentele care exista in comert?

#2
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
da, au gust bun....

problema e ca dupa un timp, te prostesti si ramii numai cu masa musculara

mai vezi articole pe net ;)

#3
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
suplimentele nutritive prostesc? this should be fun.

#4
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

dacuburebista, on Aug 24 2005, 16:01, said:

da, au gust bun....

problema e ca dupa un timp, te prostesti si ramii numai cu masa musculara

mai vezi articole pe net ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Cum adica ramani cu masa musculara??  :roflmaofast: Da' ce, altfel ce ai face cu ea?

#5
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004
Deci suplimentele nu fac nimic rau organismului si nu-l influenteaza cu nimic rau... nu?  :D

#6
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
pai tu te referi la pastiluele alea naturale, ca spirulina sau ginko biloba sau cele facute din diferite plante.. sau alea de le iei sa se umfle muschiul pe tine? caci in ultima instanta e vorba de steroizi, mai de graba, care sunt niste agenti chimici si despre care se stie ca nu sunt buni pentru organism. la o cautare pe net o sa gaseasti mai multe. upsa.. asta e netu.  :huh:

#7
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Epurica, on Aug 24 2005, 16:27, said:

pai tu te referi la pastiluele alea naturale, ca spirulina sau ginko biloba sau cele facute din diferite plante.. sau alea de le iei sa se umfle muschiul pe tine? caci in ultima instanta e vorba de steroizi, mai de graba, care sunt niste agenti chimici si despre care se stie ca nu sunt buni pentru organism. la o cautare pe net o sa gaseasti mai multe. upsa.. asta e netu.  :huh:

<{POST_SNAPBACK}>



Aaaa... Vorbeam de iei alea si iti umfla muschiul pe tine, dar nu pe baza de hormoni, sau ce or fi. Alea ce au rau daca iti umfla muschiu' pe tine? :D

P.S. Nu am de unde sa aflu de pe net, inafara de un forum, cum este acesta.. Am cautat, dar nu am gasit.

#8
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
nu zau...

http://www.google.ro...re Google&meta=

sau

http://www.google.ro...

Edited by dacuburebista, 24 August 2005 - 17:21.


#9
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

dacuburebista, on Aug 24 2005, 17:20, said:


Primul link a fost primul cautat de mine, iar din al doilea, la fel ca si din primul nu am putut gasi raspunsul la intrebarea mea.
Si intrebarea mea era daca muschii arata altcumva decat daca nu ai lua suplimente non-hormonale. :P

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu exista nimic care sa "umfle muschiu pe tine" (repede si bine, cum probabil visezi tu, la 70 de kile cit probabil ai, cind te uiti pe revistele alea cu culturisti tinind cite o parasuta pe fiecare biceps). n-ai auzit de no pain no gain? in loc sa intrebi timpenii, ma baga o serie de repetari. si nu trisa. :smoke:

#11
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

Mosotti, on Aug 24 2005, 17:47, said:

nu exista nimic care sa "umfle muschiu pe tine" (repede si bine, cum probabil visezi tu, la 70 de kile cit probabil ai, cind te uiti pe revistele alea cu culturisti tinind cite o parasuta pe fiecare biceps). n-ai auzit de no pain no gain? in loc sa intrebi timpenii, ma baga o serie de repetari. si nu trisa. :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


Fac sala de exact 7 luni si ieri, cand am fost ultima oara cineva a venit si a facut reclama pe acolo. Si mi-a zis ca sunt recomandati aminoacizii si mai avea ceva de genul "gain fast". Si ma gandesc ca daca tot tau atatia bani pe sala (8 RON/intrare) de ce sa nu iau ceva ce sa "ajute" mai bine?

#12
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
atata timp cat nu sunt steroizi nu vad ce rau ar produce un SUPLIMENT nutritiv pe baza de aminoacizi. Mai e cheratina care iti umfla muschiu, dar acum vin eu cu o intrebare, in cat timp iti umfla cheratina muschiu ?

#13
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

shumilica, on Aug 24 2005, 19:33, said:

atata timp cat nu sunt steroizi nu vad ce rau ar produce un SUPLIMENT nutritiv pe baza de aminoacizi. Mai e cheratina care iti umfla muschiu, dar acum vin eu cu o intrebare, in cat timp iti umfla cheratina muschiu ?

<{POST_SNAPBACK}>


Dap, in cat timp iti umfla cheratina muschiu'? :D Si de asemenea, se intampla ceva "rau" daca intrerupi antrenamentul si cheratina?
Ah, si umflatura muschiului produsa de cheratina se poate deosebi de o umflatura fara cheratina? :D

#14
cprogrammer2005

cprogrammer2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 29.07.2005
Si eu vreau sa ma apuc de sala si vreau sa cumpar ceva scump si bun,exclus creatina si steroizi.Imi puteti spune ce sa cumpar?

#15
cprogrammer2005

cprogrammer2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 29.07.2005

El-Vis, on Aug 24 2005, 19:35, said:

Dap, in cat timp iti umfla cheratina muschiu'? :D Si de asemenea, se intampla ceva "rau" daca intrerupi antrenamentul si cheratina?
Ah, si umflatura muschiului produsa de cheratina se poate deosebi de o umflatura fara cheratina? :D

<{POST_SNAPBACK}>


NU LUA CREATINA !!! Am un coleg de clasa care a luat creatina si dupa ce nu a mai facut antrenament doua saptamani a slabit mai tare fata de cum era inainte sa traga de fiare.

#16
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

cprogrammer2005, on Aug 24 2005, 20:51, said:

NU LUA CREATINA !!! Am un coleg de clasa care a luat creatina si dupa ce nu a mai facut antrenament doua saptamani a slabit mai tare fata de cum era inainte sa traga de fiare.

<{POST_SNAPBACK}>


creatina ( am uitat ca se scrie asa ) iti umfla muschiul depozitand mai multa apa in el ( parca ), deci e logic ca daca nu te tii de ea si de antrenament sa-ti scada si daca ti-a crescut prea mult si pielea s-a intins si apoi te lasi, o sa ai o piele fleoscaita, dar totusi vreau sa stiu in cat timp isi face creatina efectul ? o iau azi fac 30 de flotari iau maine alta pastila mai fac 30 de flotari poimaine alta si inca 30 de flotari, se intampla ceva sau trebuie minim o luna or somethin ?

#17
cprogrammer2005

cprogrammer2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 29.07.2005
nu ma intreba pe mine shumi ca nu-s expert :nonobad: ,habar n-am,poate raspunde cineva care stie  :)

#18
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

cprogrammer2005, on Aug 24 2005, 21:18, said:

nu ma intreba pe mine shumi ca nu-s expert :nonobad: ,habar n-am,poate raspunde cineva care stie  :)

<{POST_SNAPBACK}>

daca te intrebam numai pe tine iti dadeam PM :D :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate