Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Infectie / Masea de minte

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tuyuq

tuyuq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.04.2009
Am citit problemele cerlorlalti, dar niciuna nu se apropie de a mea... :(
Am o galma / nodul la gat langa mandibula dedesubt de maseau de minte (stanga jos ). Din cauza acestei masele de minte care crestea stramb am fost nevoit sa-mi scot maseaua buna de langa aceasta.La radacinele acesteia Stomatologul a gasit si o infectie, a curatat bine acolo si acum m-a lasat cu o mesa in acel loc .Peste 3 zile trebuie sa ma prezint din nou pentru a schimba pansamentul, doar ca problema mea este alta.Mi-e foarte frica de acea galma sa nu fie nevoie de o interventie chirurgicala. Vreau sa va spun ca am laut augmentin cu 5 zile inaintea extractiei si acum mai am tratament pentru inca 3 zile. M-au ametit si m-au distrus de tot antibioticile astea, dar acel nodul a ramas neschimbat, iar de durut doare foarte tare daca apas.
Sunt curios daca a mai avut si altcineva probleme de genul si daca aveti solutii astept cu nerabdare  :thumbup: . Un unchi de-al meu a avut aceeasi problema si acum are o cicatrice pe fata.Nu arata prea bine  :deadtongue: .

#2
florinpedros

florinpedros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.03.2008
Ce sa zic eu am avut asa ceva pe la 12, 13 ani.Gilma crescuse in dreapta jos , operata si nu se mai vindeca(puroia ,elimina apoi iar se umfla si tot asa). Am scos maseaua si apoi s-a cicatrizat  si operatia. Am ramas cu ceva semn sub barbie dar asta e.

#3
tuyuq

tuyuq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 14.04.2009
vreau sa scap de chirurgie, cred ca pot exista si alte tratamente :-s

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate