Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

M-am taiat cu o conserva :(

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Asta chiar e aiurea : sa dai in judecata fabrica de pate pentru ca tu esti neatent si te-ai taiat in capacul de la conserva. Deoarece stiai ca partea superiara devine f ascutita in momentul deschiderii conservei de ce nu ai actionat precaut? Puteai f frumos sa folosesti un cutit ... mergand pe linia marcata pe capac... Deoarece, in opinia mea, tu ai fost cel neatent (bolovan) si ai platit pentru neatentia ta

#38
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
asta e prima....

celelalte le-a desfacut mama  :console:

#39
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

cielo, on Aug 24 2005, 16:43, said:

Asta chiar e aiurea : sa dai in judecata fabrica de pate pentru ca tu esti neatent si te-ai taiat in capacul de la conserva. Deoarece stiai ca partea superiara devine f ascutita in momentul deschiderii conservei de ce nu ai actionat precaut? Puteai f frumos sa folosesti un cutit ... mergand pe linia marcata pe capac... Deoarece, in opinia mea, tu ai fost cel neatent (bolovan) si ai platit pentru neatentia ta

<{POST_SNAPBACK}>



Pai nu fabrica de pate trebuie data in judecata.
Aia care au facut conserva sint de vina.

#40
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Fabrica de pate comanda acele cutii de fier si tot ei sunt direct raspunzatori de calitatea alimentelor dar si al cutiilor pe care le cumpara de undeva, iar daca s-ar fi gandit ca un aiurit s-ar putea mutila cu o asa cutie in mod evident ar cauta o solutie pentru a preintampina actiunile in justitie in care s-ar putea sa piarda

#41
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

burvi2001, on Aug 24 2005, 21:06, said:

Pai nu fabrica de pate trebuie data in judecata.
Aia care au facut conserva sint de vina.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai nu aia care au facut conserva trebuie dati in judecata.
Aia care au facut tabla sunt de vina.

#42
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Kaka maka...aiuritul e de vina

#43
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

burvi2001, on Aug 24 2005, 14:06, said:

Pai nu fabrica de pate trebuie data in judecata.
Aia care au facut conserva sint de vina.

<{POST_SNAPBACK}>


TOTAL GRESIT!
Fabrica de Pate are posibilitatea sa-si aleaga Furnizorul. Noi mancam Pate de Sibiu si nu Pate amblat in tabla/conserva de Zimnicea. Simti o oarecare diferenta maestre.

Si nu, nu te-am jignit asa cum te plangi ca o baba la toate bisericile din sat... just grow up!

#44
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
exista si metode safe de a deschide acele conserve taioase.

cea mai banala, cea pe care o aplic constant e sa folosesc un prosop pe mana cu are tin conserva. ingenios, nu?  :death:

o alta varianta presupune sa fiu atent ca profilul degetelor mele sa nu depaseasca marginea de pe care urmeaza sa se desprinda conserva. iara, smart, nu?  :death:

o a3a solutie presupune sa tin conserva presata pe coltul unei mese apucand-o doar de partile laterale (generatoarele cilindrului), atunci cand trag de inel.


sunt un geniu

:naughty:

#45
The Flea

The Flea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.08.2005

Bitch_in_Red, on Aug 23 2005, 19:17, said:

Pentru cel care si-a taiat degetul... daca ai un avocat bun, da-i in judecata si cere daune. Ai sa castigi si o firma mare ar trebui sa-ti plateasca fara multe probleme, si de luna viitoare vor scrie avertizari "normale" pe toate conservele lor cu tabla de rahat.

<{POST_SNAPBACK}>


Da, vor pune pe eticheta degetul cu bucatica de carne lipsa a lui tau_xxx.

#46
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 15.08.2005
cand eram mai mic am desfacut si eu o conserva din aceea cu cheita. si dupa ce am desfacut-o frumos, cand am incercat sa scot carnea din ea, mi-a scapat mana peste o bucata de tabla si m-am taiat destul de adanc la 2 degete, dintre care la unul mi-a ramas semn. de asemenea alta data am vrut sa desprind cu surubelnita ceva si cand respectiva piesa s-a desprins, mi-a sarit surubelnita in mana si mi-a facut o taietura de suprafata, dar foarte lunga si iar mi-a ramas semn.

odata verisoara-mea (care e si blonda), a incercat sa taie niste carne inghetata apasand cu ambele maine pe lama cutitului, bineinteles tinand degetele sub lama. asa ca s-a ales cu o taietura la degete, avand bafta ca nu a apasat prea tare, ca putea sa ramana si fara degete.

DECI PROSTIA DOARE !!!!

#47
Sub-Zero

Sub-Zero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 27.11.2003

rexx, on Aug 25 2005, 00:59, said:

cand eram mai mic am desfacut si eu o conserva din aceea cu cheita. si dupa ce am desfacut-o frumos, cand am incercat sa scot carnea din ea, mi-a scapat mana peste o bucata de tabla si m-am taiat destul de adanc la 2 degete, dintre care la unul mi-a ramas semn. de asemenea alta data am vrut sa desprind cu surubelnita ceva si cand respectiva piesa s-a desprins, mi-a sarit surubelnita in mana si mi-a facut o taietura de suprafata, dar foarte lunga si iar mi-a ramas semn.

odata verisoara-mea (care e si blonda), a incercat sa taie niste carne inghetata apasand cu ambele maine pe lama cutitului, bineinteles tinand degetele sub lama. asa ca s-a ales cu o taietura la degete, avand bafta ca nu a apasat prea tare, ca putea sa ramana si fara degete.

DECI PROSTIA DOARE !!!!

<{POST_SNAPBACK}>


intotdeauna PROSTIA DOARE !!!

Edited by Sub-Zero, 25 August 2005 - 01:13.


#48
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
@burvi: aberezi. du-te la plimbare.
@kidu: ai exagerat. tocmai incepuse sa devina interesant, era mosotti "on the roll". Nu mai sterge post-uri. Daca cineva scrie o tampenie, e dreptul nostru sa etichetam respectivul user in functie de ce a scris, nu de cum ai tu dispozitia in momentul respectiv. E cenzura asta si s-a renuntat la ea din '89...
@tau_xxx: esti dus cu capul???? ce vina au aia ca nu esti in stare nici macar sa deschizi o cutie de conserve??? o sa devenim ca dobitocii aia de americani, o natie de procesomani. Cum s-a mai spus, e de bun simt sa fii atent la obiecte cu "potential taios". In ultima vreme daca vreau sa cumpar ceva nu mai gasesc specificatiile lui, ca sunt trecute tot felul de indicatii cum sa nu-mi bag respectivul produs in diferite gauri anatomice.
Daca o masina iti pune viata in pericol, e o treaba, daca un produs nu face ce trebuie sa faca sau daca esti tratat aiurea de un furnizor de servicii sunt de acord, OPC. Dar totusi, e o cutie de conserve...

#49
The Flea

The Flea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.08.2005

cstroie, on Aug 25 2005, 01:14, said:

@burvi: aberezi. du-te la plimbare.
@kidu: ai exagerat. tocmai incepuse sa devina interesant, era mosotti "on the roll". Nu mai sterge post-uri. Daca cineva scrie o tampenie, e dreptul nostru sa etichetam respectivul user in functie de ce a scris, nu de cum ai tu dispozitia in momentul respectiv. E cenzura asta si s-a renuntat la ea din '89...
@tau_xxx: esti dus cu capul???? ce vina au aia ca nu esti in stare nici macar sa deschizi o cutie de conserve??? o sa devenim ca dobitocii aia de americani, o natie de procesomani. Cum s-a mai spus, e de bun simt sa fii atent la obiecte cu "potential taios". In ultima vreme daca vreau sa cumpar ceva nu mai gasesc specificatiile lui, ca sunt trecute tot felul de indicatii cum sa nu-mi bag respectivul produs in diferite gauri anatomice.
Daca o masina iti pune viata in pericol, e o treaba, daca un produs nu face ce trebuie sa faca sau daca esti tratat aiurea de un furnizor de servicii sunt de acord, OPC. Dar totusi, e o cutie de conserve...

<{POST_SNAPBACK}>


Apai nu toata lumea s-a nascut atotstiutoare ca cstroie. Mai sint si dobitoci procesomani pe lume.

#50
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004

The Flea, on Aug 25 2005, 03:12, said:

Apai nu toata lumea s-a nascut atotstiutoare ca cstroie. Mai sint si dobitoci procesomani pe lume.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, stiu  :D.
In alta ordine de idei, nici eu nu m-am nascut cu "taina desfacutului de conserve" in sange. Si sa ajungi la o anumita varsta, sa-ti tai degetul in conserva si dupa aceea sa dai producatorul in judecata mi se pare cel putin penibil. Sunt de acord, pot fi accidente, unele produse sunt cam prost gandite, dar totusi....

#51
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
1.Mda rog un moderator sa inchida topicul.
Pt astia care tot ma @#%^ la melodie "ce ma nu stii sa deshizi o cutie de conserva" am sa le zic ceva..
2.Am fost martor la cateva taieturi bune ale unor prietenilor de-a lungul timpului si am ras de ei in acele momente..Le-am zis exact ce-mi spuneti voi acum mie..
3.Cand am ajuns la servici si au auzit baietii ca m-am taiat cu o conserva cel putin 3-4 au zis "da ma stiu, ma @#$ pe ele ca si eu m-am taiat acum x ani/luni"..si credeti-ma ca nu am colegi"varza" la servici.
4.Doresc sa cumpar si sa desfac un produs fara sa ma ranesc.Nu cred ca cer prea mult.Recunosc ca ma grabeam pt ca intarziasem la servici dar nu vreau sa ma concentrez 200% sa desfac o conserva.vreau sa o desfac pur si simplu in timp ce vorbesc cu cineva de exemplu si apoi sa o mananc, ca o punga de pufuleti..Vreau sa vad care dintre voi nu se taie cel putin 1 data din 5 incercari in graba (fara sa se concentreze la desfacutul conservei)

Concluziile sunt 2:
- pana nu vi se intamlpla voua habar nu aveti cum e...daca acum 3 zile mi-ar fi zis cineva ca ma voi taia radeam 2 ore incontinuu.
- acea folie este MULT PREA subtire(ascutita).Se poate pune ceva la margini cel putin pt o protectie PUTIN mai mare...incercati sa taiati o bucata de salam cu folia aia...

Bafta la toti!

Edited by tau_xxx, 25 August 2005 - 10:06.


#52
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
De curiozitate te intreb : de ce mai cumperi pate daca stii ca sunt taioase marginile cutiei? Asta e singurul mod de a "ii pedepsi" : nu mai cumperi asa ceva

#53
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

burvi2001, on Aug 24 2005, 14:58, said:

zuppy,
Esti offtopic in mod repetat si faci si reclama la McDonalds.

Daca nu vine kidu sa-ti dea warn, ma fac foc.

La fel si ceilalti, va spun lui kidu.

<{POST_SNAPBACK}>


Burvi..inca un warn...lasa ma sa ne facem noi datoria si nu ne mai da tu indicatii. Dupa cum ti am mai zis, daca ai plangeri adreseaza-te ..ca stii unde...

#54
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
kidule, esti copil, zau asa...

Nu uita ca in Regulament scrie ca warnurile si suspendarile trebuie sa fie bine argumentate.

Pe ce motiv mi-ai dat warn acum ?

Ca a fost zuppy offtopic ?

El a primit warn ?

Celestine, unde esti ?

Lasa ca vine el Catalin luni,  sa vedeti voi ce va pregateste...


Later edit :

"Kidu Warned on Today, 18:18
Added to warn level dupa 2 avertismente si rugaminti omul nu poate sau nu vrea sa ne inteleaga... deci..inca un warn ptr offtopic & indicatii "pretioase "

La ce rugaminti te referi kidule ?


PS
Cum ramine cu zuppy ?

Edited by burvi2001, 28 August 2005 - 17:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate