Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

M-am taiat cu o conserva :(

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
witch in bed,
In aia 5 ani petrecuti in USA ai invatat doar sa nu ai respect.

Americanii au prizele cu 3 gauri, concepute in asa fel incit sa nu gresesti introducerea stecherului in priza.
De ce ?

Pentru ca acum multi ani, cind tu nu existai a existat cineva care a dat o companie in judecata pe acest motiv.

Poate daca ai gasi un american cu cultura generala (ma indoiesc) iti poate explica.

#20
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Eu unu nu inteleg cum de ai ajuns la urgente?  :huh:

Ai tras cu ciuda de capacul ala. M-am taiat si eu cu o conserva dar era fara cheita, trebuia sa ma chinui cu un cutit si sub nici o forma nu am ajuns la urgente

Eu zic sa pastrezi capacul ala sa il folosesti ca arma alba :D

#21
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

Quote

In caz ca n-ai stiut, prizele la americani nu sunt ca la Romania sa-ti poti baga degetele, pixul si ce te mai gandesti tu in ele!

nu iti face probleme, si aici sunt prize concepute anti-accidente, in acelasi principiu de a nu putea insera obiecte metalice in gauri, dar costa scump, putini stiu de ele, mai putini isi permit.

ca sa fiu f ontopic: nu ai nici o sansa cu reclamatie la opc, dar daca crezi ca merita ( in romania ) ii poti da in judecata pentru vatamare si vei castiga la pastele cailor.

apropo de usa, tot acolo a fost castigat proces impotriva lu coca cola ca s a fript unu cu cafeaua . vezi Doamne, tinea in mana paharu care ardea in draci si el a baut din el linijtit pentru ca NU scria pe ambalaj HOT CONTENT. Cam aici trag apropourile cu tenta americana... NU e cazu la noi...

burvi2001: warn up, vorbesc singur, nu ?

Edited by Kidu, 24 August 2005 - 05:35.


#22
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

burvi2001, on Aug 23 2005, 00:05, said:

Eu cred ca de bun simt era daca scria pe conserva ca te poti taia...

Tinere eu te sustin... ai dreptate sa te plingi.

Dar trebuie sa-mi spui exact cu ce te-ai taiat, cu tabla dela conserva, sau cu lama de la cutit ?

<{POST_SNAPBACK}>


burvi2001, on Aug 24 2005, 00:06, said:

witch in bed,
In aia 5 ani petrecuti in USA ai invatat doar sa nu ai respect.

Americanii au prizele cu 3 gauri, concepute in asa fel incit sa nu gresesti introducerea stecherului in priza.
De ce ?

Pentru ca acum multi ani, cind tu nu existai a existat cineva care a dat o companie in judecata pe acest motiv.

Poate daca ai gasi un american cu cultura generala (ma indoiesc) iti poate explica.

<{POST_SNAPBACK}>



si uite si postul lui witch in bed

Bitch_in_Red, on Aug 23 2005, 20:17, said:

burvi... te rog frumos sa-ti revizuiesti afirmatiile! Sunt de 5 ani in US si inca NU am vazut/intalnit porcaria pe care o afirmi matale. In caz ca n-ai stiut, prizele la americani nu sunt ca la Romania sa-ti poti baga degetele, pixul si ce te mai gandesti tu in ele!
Probabil ca ai vrut sa spui ca la americani scrie pe toate pungile de plastic ca nu sunt un toy pentru copii mici si ca sufocarea poate interveni...

In alta ordine de idei, pentru cine nu stie: deschizatorul de conserve s-a inventat la 40 (patruzeci) de ani de la aparitia conservelor!

Pentru cel care si-a taiat degetul... daca ai un avocat bun, da-i in judecata si cere daune. Ai sa castigi si o firma mare ar trebui sa-ti plateasca fara multe probleme, si de luna viitoare vor scrie avertizari "normale" pe toate conservele lor cu tabla de rahat. Vrei sa-ti dau eu un nr. de telefon unde sa (ma) suni? ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Unde e offtopicul ?

Eu cred ca ti-ai depasit atributiile si ai facut un abuz.
Daca nu-mi scazi warnul, o sa ma adresez pe PM unui admin.

Pina acum ma adresam in mod public si putea oricine sa vada ce scriu, dar acum nu poti sa stii ce-o sa-i spun...
E bun PM-ul ala...

#23
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003

burvi2001, on Aug 24 2005, 07:30, said:

si uite si postul lui witch in bed
Unde e offtopicul ?

Eu cred ca ti-ai depasit atributiile si ai facut un abuz.
Daca nu-mi scazi warnul, o sa ma adresez pe PM unui admin.

Pina acum ma adresam in mod public si putea oricine sa vada ce scriu, dar acum nu poti sa stii ce-o sa-i spun...
E bun PM-ul ala...

<{POST_SNAPBACK}>


inca un warn..tot ptr offtopic..Primul viza si modul tau de adresare si offtopicu, daca nu ti l amintesti e ala cu sexu'...si nu mi bat capu acuma pentru ca ti am sters lejer 4-5 posturi de acest gen...daca ai ceva sa mi reprosezi fa o pe PM, daca ai indoieli privind atributiile mele stii unde sa te adresezi, nu?

Edited by Kidu, 24 August 2005 - 08:07.


#24
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Kidu, on Aug 24 2005, 06:35, said:

apropo de usa, tot acolo a fost castigat proces impotriva lu coca cola ca s a fript unu cu cafeaua . vezi Doamne, tinea in mana paharu care ardea in draci si el a baut din el linijtit pentru ca NU scria pe ambalaj HOT CONTENT. Cam aici trag apropourile cu tenta americana... NU e cazu la noi...
era vorba de mcdonald's si femeia se numeste stella liebeck more »

#25
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
kidule,
Exagerezi.

Faptul ca ai sters posturi nu e o scuza, ele ramin in trash can.

Fa o comparatie intre posturile mele si ale lui witch in bed.

In primul rind, n-ai observat ca ea a fost prima care s-a adresat necuviincios la adresa mea.

Eu doar i-am raspuns, EXACT ca ea.

Nu mi se pare normal sa-mi dai doar mie warn (chiar daca pe nedrept).

Dar nu-i nimic, o sa ma adresez lui Celestin.

#26
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

tau_xxx, on Aug 22 2005, 22:50, said:

Salut la toti.
Ieri am incercat sa desfac un pateu sibiu, nu mergea, am fortat si intr-o fractiune de secunda m-am trezit cu o bucata de deget pe masa.Amprenta de la un deget +  o bucatica de carnita.Nici nu va spun cat sange a curs pana sa ajung la spital.
Va intreb acum : fac reclamatie la opc sau nu?
mersi

<{POST_SNAPBACK}>



si crezi ca te invata opc sa desfaci conserve? :lol:

#27
Bolovanel

Bolovanel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2005
Nu te va baga nimeni in seama cu o asemenea reclamatie.  :nonobad:
Asta e!

#28
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Dar pe mine, cu reclamatia mea, ma va baga cineva in seama ?

#29
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
nu, esti offtopic :P

#30
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Ce offtopic nene ?
kidu cum a fost cind a anuntat ca a sters posturi si ca mi-a dat warn ?

Trebuia s-o faca pe PM, doar asa ne invata...

#31
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Mie mi se par penibile toate subiectele de genul asta. Sunt lipsite de logica si frizeaza ridicolul, dar ce conteaza......preluam de afara tot ce-i "inteligent", doar ne adaptam la ce-i in vest, nu?

#32
Jaxx

Jaxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 12.08.2003

Kidu, on Aug 24 2005, 05:35, said:

apropo de usa, tot acolo a fost castigat proces impotriva lu coca cola ca s a fript unu cu cafeaua . vezi Doamne, tinea in mana paharu care ardea in draci si el a baut din el linijtit pentru ca NU scria pe ambalaj HOT CONTENT.


Ce treaba are coca-cola cu cafeaua fierbinte?!? (sau cu cafeaua de orice fel..)

Iar paharul nu cred ca ardea decat daca era plin cu petrol. In cel mai rau caz, frigea ;)

Edited by Jaxx, 24 August 2005 - 10:29.


#33
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

Kidu, on Aug 24 2005, 05:35, said:

apropo de usa, tot acolo a fost castigat proces impotriva lu coca cola ca s a fript unu cu cafeaua . vezi Doamne, tinea in mana paharu care ardea in draci si el a baut din el linijtit pentru ca NU scria pe ambalaj HOT CONTENT. Cam aici trag apropourile cu tenta americana... NU e cazu la noi...

burvi2001: warn up, vorbesc singur, nu ?

<{POST_SNAPBACK}>


Deci a dat in judecata coca-cola pt ca tinea in mana paharul fierbinte de cola? :coolspeak:

A postat Jaxx cu 10 sec inaintea mea :)

Edited by tau_xxx, 24 August 2005 - 10:23.


#34
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 991
  • Înscris: 25.05.2005
Degeaba tot îi dați înainte că trebuie să fii atent că nu poți să pui etichete cu avertizări pe toate produsele - trebuie să recunoașteți că aceste minunate conserve cu inel  (made în RO) sunt foarte periculoase! De ce:

1. pentru că au inel de care se trage cu degetul/mâna pentru desfacere
2. dacă le desfaci în modul ăsta fac pariu că 1 din 5 tentative va fi ”fatală” cel puțin o mică tăietură capeți - și am încercat în toate felulile (rapid, încet, cu grijă etc.)
3. singurul mod safe e să îndoi inelul până se despinde - poți și pe urmă să folosești un cuțit sau furculiță cu care să desfaci capacul

În concluzie - acest produs este periculos la o utilizare normală. După mine sunt mult mai bune alea de le desfaci cu cuțitul.
aaa... și DA am văzut conserve cu inel al căror capac nu avea marginile foarte tăioase după desfacere - adică te tăiai în el numai dacă erai foarte neîndemnatic

#35
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Jaxx, on Aug 24 2005, 11:20, said:

Ce treaba are coca-cola cu cafeaua fierbinte?!? (sau cu cafeaua de orice fel..)

Iar paharul nu cred ca ardea decat daca era plin cu petrol. In cel mai rau caz, frigea ;)

<{POST_SNAPBACK}>

am scris si pe pagina trecuta, nu e vorba despre coca cola ci despre mcdonald's

#36
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
zuppy,
Esti offtopic in mod repetat si faci si reclama la McDonalds.

Daca nu vine kidu sa-ti dea warn, ma fac foc.

La fel si ceilalti, va spun lui kidu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate