Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

SOLO 6 ( bazaie cand am conectate doua surse de semnal )

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
musashii

musashii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.10.2006
La multi ani !

Am o intrebare: de ce boxele mele Microlab SOLO 6 bazaie cand am conectate doua surse de semnal ? Chiar daca cealalta sursa este oprita.

De ex. la una din intrarile RCA (L+R) am conectat PC-ul, iar la cealalta sursa RCA (L+R) am conectat receiverul HUMAX-HD de la RDS.
Mentionez ca orice alta sursa audio as conecta, aud acelasi bazait ingrozitor.

Cum pot sa le conectez fara sa aud acest barait? presupun ca daca au pus intrare auxiliara, nu ar trebui sa faca asa.

Editat de musashii, 01 ianuarie 2011 - 14:34.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
Posibil din cauza cablurilor de calitate îndoielnică și/sau lipsei împământării. Încearcă legarea la împământare a șasiului uneia din sursele de semnal.

#3
musashii

musashii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 22.10.2006

 antinari, on 3rd January 2011, 15:07, said:

Posibil din cauza cablurilor de calitate îndoielnică și/sau lipsei împământării. Încearcă legarea la împământare a șasiului uneia din sursele de semnal.
Impamantare am la priza. Cablurile insa sunt simple cabluri RCA ....

#4
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.368
  • Înscris: 19.11.2006

 musashii, on 1st January 2011, 14:32, said:

La multi ani !

Am o intrebare: de ce boxele mele Microlab SOLO 6 bazaie cand am conectate doua surse de semnal ? Chiar daca cealalta sursa este oprita.

De ex. la una din intrarile RCA (L+R) am conectat PC-ul, iar la cealalta sursa RCA (L+R) am conectat receiverul HUMAX-HD de la RDS.
Mentionez ca orice alta sursa audio as conecta, aud acelasi bazait ingrozitor.

Cum pot sa le conectez fara sa aud acest barait? presupun ca daca au pus intrare auxiliara, nu ar trebui sa faca asa.

La noi in service au venit toate tipurile de microlab.Mi-e personal imi plac aceste boxe dar au un singur defect.cele 4 mufe RCA nu sunt 2 intrari L R separate ci sunt in paralel.L=L R=R .deci nu trebuiesc folosite doua surse deodata ca se duce dracu impedanta de intrare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate